WPCargo Custom Field Add-ons - en to mk_MK translation catalogue (161 entries)

en: URL Label
mk_MK: Ознака

en: Open new window?
mk_MK: Отвори во нов прозорец

en: No Selection setup, Please add selection
mk_MK: Без подесување за избор, ве молиме додадете избор

en: Here
mk_MK: Вот

en: No WPCargo agents, Please add Agents
mk_MK: Нема агенти на WPCargo, додајте агенти

en: make sure the role assign is "WPCargo Agent".
mk_MK: Осигурете се дека задачата за улоги е „WPCargo Agent“.

en:  -- Select Country --
mk_MK: Изберете Земја

en: Delete image
mk_MK: Избриши слика

en: Add Images / Upload Files
mk_MK: Додади Слика

en: You do not have permissions to view this data.
mk_MK: Немате дозволи за запишување во таа датотека.

en: Shipper Name
mk_MK: Име на испраќачот

en: Phone Number
mk_MK: Телефон

en: Address
mk_MK: Адреса

en: Email
mk_MK: Е-маил

en: Receiver Name
mk_MK: Име на примачот

en: Type of Shipment
mk_MK: Вид на пратка

en: Courier
mk_MK: Курир

en: Mode
mk_MK: Режим

en: Payment Mode
mk_MK: Плаќање

en: Total Freight
mk_MK: Тотална товар

en: Carrier
mk_MK: Носител

en: Carrier Reference No.
mk_MK: Референтен број бр.

en: Departure Time
mk_MK: Време на поаѓање

en: Origin
mk_MK: Потекло

en: Destination
mk_MK: Дестинација

en: Pickup Date
mk_MK: Датум на пикап

en: Pickup Time
mk_MK: Време на пикап

en: Expected Delivery Date
mk_MK: Очекуван датум на испорака

en: Comments
mk_MK: Коментари

en: Custom Field Setting
mk_MK: Поставување на прилагодено поле

en: CF Setting
mk_MK: Поставувам

en: Custom Field Settings
mk_MK: Поставки за прилагодено поле

en: No options available
mk_MK: Нема достапни опции.

en: -- Select One --
mk_MK: -- Избери едно --

en: Shipment Information
mk_MK: Информации за пратката

en: Street Address
mk_MK: Адреса

en: City
mk_MK: Град

en: State/Province/Region
mk_MK: Назив на Држава/покраина/регион

en: Zip/PostCode
mk_MK: Поштенски број:

en: Country
mk_MK: Држава

en: Text
mk_MK: Текст

en: Textarea
mk_MK: Поле за текст

en: Number
mk_MK: Кол-во

en: Select
mk_MK: Избери

en: Multiselect
mk_MK: Мултиселект

en: Radio
mk_MK: Радио

en: Checkbox
mk_MK: Поле за избор

en: File
mk_MK: Фаjл

en: Date
mk_MK: Датум

en: Time
mk_MK: Време

en: Date Time
mk_MK: Датум и време

en: Shipment Number
mk_MK: Име на испраќачот

en: Status
mk_MK: Статус

en: Location
mk_MK: Локациjа

en: Admin Email
mk_MK: Е-пошта на администраторот

en: Website Name
mk_MK: Име на веб-страница

en: Website URL
mk_MK: Вебстрана УРЛ

en: Please activate your license key
mk_MK: Код од лиценца

en: here
mk_MK: Вот

en: Manage Form Fields
mk_MK: Управувајте со полињата за формулари

en: Print Waybill
mk_MK: Верзија за печатење

en: CF Print Waybill
mk_MK: Слаткарница за печатење CF

en: Field Successfully Added!
mk_MK: Полето е успешно додадено!

en: Something went wrong in adding field!
mk_MK: Нешто тргна наопаку при додавањето поле!

en: This plugin requires <a href="http://wpcargo.com/" target="_blank">WPTaskForce License Helper</a> plugin to be active!
mk_MK: Овој приклучок бара додатокот <a href="http://wpcargo.com/" target="_blank">WPTaskForce Licence Helper</a> да биде активен!

en: This plugin requires <a href="https://wordpress.org/plugins/wpcargo/" target="_blank">WPCargo</a> plugin to be active!
mk_MK: Овој приклучок бара додатокот <a href="https://wordpress.org/plugins/wpcargo/" target="_blank">WPCargo</a> да биде активен!

en: Cheating, uh?
mk_MK: Мамење, а?

en: Add Form Field
mk_MK: Додадете поле за форма

en: Field Type (required)
mk_MK: Тип на поле (задолжително)

en: --Select One--
mk_MK: -- Избери едно --

en: Field Label (required)
mk_MK: Тип на поле (задолжително)

en: Field description (optional)
mk_MK: Опис на полето (опционално)

en: Field Options for select lists, radio buttons and checkboxes(required)
mk_MK: Опции на полето за избор на списоци, радио копчиња и полиња за избор (задолжително)

en: Comma (,) separated list of options
mk_MK: Одделена листа со опции со запирка (,)

en: Field meta key
mk_MK: Мета клуч за поле

en: Existing
mk_MK: Постојна датотека

en: New
mk_MK: Ново

en: Is Field required?
mk_MK: Дали е потребно поле?

en: Field display options
mk_MK: Опции за прикажување

en: What Section do you want to display?
mk_MK: Кој дел сакате да го прикажете?

en: Shipper Information
mk_MK: Информации за испраќачот

en: Receiver Information
mk_MK: Информации за примачот

en: Do you want to display on search form?
mk_MK: Дали сакате да се прикаже на формуларот за пребарување?

en: Is field required on search form?
mk_MK: Дали е потребно поле на образецот за пребарување?

en: Do you want to display it on result page?
mk_MK: Дали сакате да го прикажете на страницата со резултати?

en: Select user to NOT access this field
mk_MK: Изберете корисник за НЕ да пристапите до ова поле

en: Not Logged In
mk_MK: најавени

en: Note: This option applies only in the front end form using custom field manager.
mk_MK: Белешка: Оваа опција се применува само во формуларот од предната страна со користење на прилагодено управувачко поле.

en: Add Field
mk_MK: Додај поле

en: Sorry you can't access this page directly.
mk_MK: Не ви е дозволено да ја видите оваа нишка.

en: Edit Form Field
mk_MK: Додадете поле за форма

en: Select user NOT to access this field
mk_MK: Изберете корисник за НЕ да пристапите до ова поле

en: Edit Field
mk_MK: поле

en: Settings
mk_MK: Поставки

en: Select Field to display in Shipper Name Column
mk_MK: Изберете поле за да се прикаже во колоната со името на испраќачот

en: Select Field
mk_MK: Ознака

en: Select Field to display in Receiver Name Column
mk_MK: Изберете поле за да се прикаже во колоната со име на приемник

en: Save Settings
mk_MK: Зачувај Промени

en: Form Field List
mk_MK: Дали е потребно поле на образецот за пребарување?

en: Label / Association
mk_MK: Ознака

en: Field Key
mk_MK: поле

en: Type
mk_MK: Тип

en: Required
mk_MK: Задолжително

en: Field Attributes
mk_MK: Атрибути

en: Edit
mk_MK: Измени

en: Delete
mk_MK: Избриши

en: Field Settings
mk_MK: Поставки за прилагодено поле

en: Print Label Settings
mk_MK: Стринг

en: Accounts Copy
mk_MK: Копирање на сметки

en: Delivery Date
mk_MK: Испорака Датум:

en: Shipper
mk_MK: Име на испраќачот

en: Consignee
mk_MK: Примач

en: Status: Pending
mk_MK: Статус: Во очекување

en: Phone
mk_MK: Телефон

en: Comment
mk_MK: Коментар

en: Product
mk_MK: Продукт

en: Save Label
mk_MK: Ознака

en: Custom Field Code List
mk_MK: Прилагоденото поле е ажурирано.

en: Note: User Metakey Code to display dynamic data in print label.
mk_MK: Белешка: Корисник Metakey Code за прикажување динамички податоци во етикетата за печатење.

en: Available Shipper Fields
mk_MK: Нема достапни опции.

en: Field Label
mk_MK: Ознака

en: Metakey Code
mk_MK: Код

en: No Field found for Shipper
mk_MK: Цена на испорака

en: Available Receiver Fields
mk_MK: Управувајте со полињата за формулари

en: No Field found for Receiver
mk_MK: Цена на испорака

en: Available Shipment Information Fields
mk_MK: Информации за пратката

en: No Field found for Shipment Information
mk_MK: Пратката не е пронајдена

en: Shipper Address
mk_MK: Адреса на испраќачот

en: Receiver Address
mk_MK: Адреса на примачот

en: Description
mk_MK: Опис

en: Qty.
mk_MK: Кол-во

en: Piece Type
mk_MK: Тип на парче

en: Length
mk_MK: Должина

en: Width
mk_MK: Ширина

en: Height
mk_MK: Висина

en: Weight
mk_MK: Тежина

en: Consignee Copy
mk_MK: Примач

en: Shippers Copy
mk_MK: Копија на испраќачот

en: Print File
mk_MK: Печати во датотека

en: Receiver Details
mk_MK: Детали за примачот

en: Shipper Details
mk_MK: Детали за испраќачот

en: Disable Shipper Details Section?
mk_MK: Оневозможите го испраќачот на клиентот за пребарување?

en: This settings will remove Shipper Details Section
mk_MK: Овие поставки ќе го отстранат Делот за детали за испраќачот

en: Disable Receiver Details Section?
mk_MK: Оневозможувате приемник на клиент за пребарување?

en: This settings will remove Receiver Details Section
mk_MK: Овие поставки ќе го отстранат Делот за детали за испраќачот

en: Disable Shipment Details Section?
mk_MK: Детали за пратката

en: This settings will remove Shipment Details Section
mk_MK: Овие поставки ќе го отстранат Делот за детали за испраќачот

en: Add Field display options
mk_MK: Опции за прикажување

en: Ex. Option 1, Option 2, Option 3
mk_MK: Пр. Опција 1, опција 2, опција 3

en: This settings will add additional section for "Field display options" in "Add Form Field" page. Must be comma separated
mk_MK: Овие поставки ќе додадат дополнителен дел за „Опции за прикажување на полето“ на страницата „Додај поле за форма“. Мора да се оддели со запирка

en: (remove)
mk_MK: Отстранете

en: Drop files here or click to upload.
mk_MK: Додај слики за поставување

en: Accepted file type :
mk_MK: Не е поставен ниту еден фајл.

en: Max Filesize:
mk_MK: Макс датотека:

en: MB.
mk_MK: MB

en: Upload File
mk_MK: Прикачи

en: Select File
mk_MK: Изберете фаjл

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: WPCargo Custom Field Add-ons
mk_MK: Не може да се најде додаток за прилагодено поле на WPCargo активиран во вашиот систем.

note: Plugin URI of the plugin/theme
en: http://wpcargo.com/
mk_MK: http://wptaskforce.com/

note: Description of the plugin/theme
en: Allows you to customized the fields and your needs to display at the front-end. Requires WPCargo plugin to work.
mk_MK: Ви овозможува да ги прилагодувате полињата и вашите потреби да се прикажуваат на предната страна. Потребен е додаток WPCargo за работа.

note: Author of the plugin/theme
en: <a href="http://wptaskforce.com/">WPTaskForce</a>
mk_MK: <a href="http://www.wptaskforce.com/">WPTaskForce</a>
