WPCargo Custom Field Add-ons - en to ro_RO translation catalogue (160 entries)

en: URL Label
ro_RO: Etichetă URL

en: Open new window?
ro_RO: Deschideți o fereastră nouă?

en: No Selection setup, Please add selection
ro_RO: Fără configurare selecție, Adăugați selecție

en: Here
ro_RO: Aici

en: No WPCargo agents, Please add Agents
ro_RO: Nu agenți WPCargo, Vă rugăm să adăugați agenți

en: make sure the role assign is "WPCargo Agent".
ro_RO: asigurați-vă că atribuirea rolului este "WPCargo Agent".

en:  -- Select Country --
ro_RO:  -- Selectați Țară --

en: Delete image
ro_RO: Ștergeți imagini

en: Add Images / Upload Files
ro_RO: Adăugare imagini / Încărcare fișiere

en: WPCargo Custom Field Add-ons plugin requires <a href="http://wpcargo.com/">WPCargo</a> Free Version to activate
ro_RO: WPCargo Custom Field Add-on-uri plug-in necesită <a href="http://wpcargo.com/">WPCargo</a> Free Version pentru a activa

en: WPCargo Custom Field Add-ons plugin requires <a href="http://wpcargo.com/">WPTaskForce License Helper</a> plugin to activate!
ro_RO: WPCargo Custom Field Add-ons plugin-ul necesită <a href="http://wpcargo.com/">WPTaskForce Licență Helper</a> plug-in pentru a activa!

en: You do not have permissions to view this data.
ro_RO: Nu aveți permisiuni pentru a vizualiza aceste date.

en: Shipper Name
ro_RO: Nume expeditor

en: Phone Number
ro_RO: Număr de telefon

en: Address
ro_RO: Adresa

en: Email
ro_RO: E-mail

en: Receiver Name
ro_RO: Nume receptor

en: Type of Shipment
ro_RO: Tip de expediere

en: Courier
ro_RO: Curier

en: Mode
ro_RO: Mod

en: Payment Mode
ro_RO: Metoda de plată

en: Total Freight
ro_RO: Total mărfuri

en: Carrier
ro_RO: Transportator

en: Carrier Reference No.
ro_RO: Nr. de referință al transportatorului

en: Departure Time
ro_RO: Ora de plecare

en: Origin
ro_RO: Origine

en: Destination
ro_RO: Destinație

en: Pickup Date
ro_RO: Data preluării

en: Pickup Time
ro_RO: Ora preluării

en: Expected Delivery Date
ro_RO: Data estimată de livrare

en: Comments
ro_RO: Comentarii

en: Custom Field Setting
ro_RO: Setare câmp particularizat

en: CF Setting
ro_RO: Setare CF

en: Custom Field Settings
ro_RO: Setări câmp particularizate

en: No options available
ro_RO: Nu există opțiuni disponibile

en: -- Select One --
ro_RO: - Selectează Una -

en: Shipment Information
ro_RO: Informații despre expediere

en: Street Address
ro_RO: Adresa

en: City
ro_RO: Oraș

en: State/Province/Region
ro_RO: Județ/Comună/Regiune

en: Zip/PostCode
ro_RO: Cod zip/post

en: Country
ro_RO: Țară

en: Textarea
ro_RO: Zonă de text

en: Number
ro_RO: Număr

en: Select
ro_RO: Selectează

en: Multiselect
ro_RO: Caseta de selectare multipla

en: Checkbox
ro_RO: Căsuță de bifat

en: File
ro_RO: Fişier

en: Date
ro_RO: Data

en: Time
ro_RO: Timp

en: Date Time
ro_RO: Data Timp

en: Shipment Number
ro_RO: Nume expeditor:

en: Status
ro_RO: Stare

en: Location
ro_RO: Locatie

en: Admin Email
ro_RO: Email Admin

en: Website Name
ro_RO: Numele site-ului

en: Website URL
ro_RO: Introdu o adresă de email sau un link către pagina de contact a site-ului tău

en: Please activate your license key
ro_RO: Activați cheia de licență

en: here
ro_RO: aici

en: Manage Form Fields
ro_RO: Editeaza campurile listarii

en: Print Waybill
ro_RO: Imprimare notă de trăsură

en: CF Print Waybill
ro_RO: Notă de trăsură de imprimare CF

en: Field Successfully Added!
ro_RO: Câmp adăugat cu succes!

en: Something went wrong in adding field!
ro_RO: Ceva nu a mers bine în adăugarea de câmp!

en: Can't process your request, metakey '%s' is a reserved metakey.
ro_RO: Nu se poate procesa cererea dvs., metakey "%s" este un metakey rezervat.

en: This plugin requires <a href="http://wpcargo.com/" target="_blank">WPTaskForce License Helper</a> plugin to be active!
ro_RO: Acest plug-in necesită <a href="http://wpcargo.com/" target="_blank">WPTaskForce License Helper</a> plug-in pentru a fi activ!

en: This plugin requires <a href="https://wordpress.org/plugins/wpcargo/" target="_blank">WPCargo</a> plugin to be active!
ro_RO: Acest plug-in necesită <a href="https://wordpress.org/plugins/wpcargo/" target="_blank">WPCargo</a> plug-in pentru a fi activ!

en: Cheating, uh?
ro_RO: Să trișezi?

en: Add Form Field
ro_RO: Adăugare câmp formular

en: Field Type (required)
ro_RO: Tip câmp (obligatoriu)

en: --Select One--
ro_RO: - Selectează Una -

en: Field Label (required)
ro_RO: Etichetă câmp (obligatoriu)

en: Field description (optional)
ro_RO: Descrierecât (opțional)

en: Field Options for select lists, radio buttons and checkboxes(required)
ro_RO: Opțiuni câmp pentru liste selectate, butoane radio și casete de selectare (obligatoriu)

en: Comma (,) separated list of options
ro_RO: Listă de opțiuni separate prin virgulă (,)

en: Field meta key
ro_RO: Metacheie câmp

en: Existing
ro_RO: Existente

en: New
ro_RO: Nou

en: Is Field required?
ro_RO: Este necesar Field?

en: Field display options
ro_RO: Opțiuni de afișare a câmpurilor

en: What Section do you want to display?
ro_RO: Ce secțiune doriți să afișați?

en: Shipper Information
ro_RO: Informații expeditor

en: Receiver Information
ro_RO: Informații despre receptor

en: Do you want to display on search form?
ro_RO: Afișați în formularul de căutare?

en: Is field required on search form?
ro_RO: Câmpul este necesar în formularul de căutare?

en: Do you want to display it on result page?
ro_RO: Îl afișați pe pagina de rezultate?

en: Select user to NOT access this field
ro_RO: Selectați utilizatorul pentru a NU accesa acest câmp

en: Not Logged In
ro_RO: Nu sunteți conectat(ă)

en: Note: This option applies only in the front end form using custom field manager.
ro_RO: Notă: Această opțiune se aplică numai în formularul front-end utilizând managerul de câmpuri particularizat.

en: Add Field
ro_RO: Adăugare câmp

en: Sorry you can't access this page directly.
ro_RO: Ne pare rău că nu puteți accesa această pagină direct.

en: Edit Form Field
ro_RO: Editare câmp formular

en: Select user NOT to access this field
ro_RO: Selectați utilizatorul NOT pentru a accesa acest câmp

en: Edit Field
ro_RO: Editați câmpul

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Select Field to display in Shipper Name Column
ro_RO: Selectare câmp de afișat în coloana Nume expeditor

en: Select Field
ro_RO: Selectare câmp

en: Select Field to display in Receiver Name Column
ro_RO: Selectare câmp de afișat în coloana Nume receptor

en: Save Settings
ro_RO: Salveaza setari

en: Form Field List
ro_RO: Listă câmpuri formular

en: Label / Association
ro_RO: Etichetă / Asociere

en: Field Key
ro_RO: Cheie de câmp

en: Type
ro_RO: Tip

en: Required
ro_RO: Necesar

en: Field Attributes
ro_RO: Atribute câmp

en: Edit
ro_RO: Editeaza

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Field Settings
ro_RO: Setări câmp

en: Print Label Settings
ro_RO: Imprimare setări etichetă

en: Accounts Copy
ro_RO: Copiere conturi

en: Delivery Date
ro_RO: Data de livrare

en: Shipper
ro_RO: Transportator

en: Consignee
ro_RO: Copie destinatar

en: Status: Pending
ro_RO: Stare: În așteptare

en: Phone
ro_RO: Telefon

en: Comment
ro_RO: Comentariu

en: Product
ro_RO: Produs

en: Save Label
ro_RO: Salvare etichetă

en: Custom Field Code List
ro_RO: Listă de coduri de câmp particularizată

en: Note: User Metakey Code to display dynamic data in print label.
ro_RO: Notă: Cod metakey utilizator pentru a afișa date dinamice în eticheta de imprimare.

en: Available Shipper Fields
ro_RO: Câmpuri expeditor disponibile

en: Field Label
ro_RO: Etichetă de câmp

en: Metakey Code
ro_RO: Cod metakey

en: No Field found for Shipper
ro_RO: Nu s-a găsit niciun câmp pentru Expeditor

en: Available Receiver Fields
ro_RO: Câmpuri receptor disponibile

en: No Field found for Receiver
ro_RO: Nu s-a găsit niciun câmp pentru receptor

en: Available Shipment Information Fields
ro_RO: Câmpuri informații livrare disponibile

en: No Field found for Shipment Information
ro_RO: Nu s-a găsit niciun câmp pentru informațiile de livrare

en: Shipper Address
ro_RO: Adresa expeditorului

en: Receiver Address
ro_RO: Adresa receptorului

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Qty.
ro_RO: Cant.

en: Piece Type
ro_RO: Tip piesă

en: Length
ro_RO: Lungime

en: Width
ro_RO: Lăţime

en: Height
ro_RO: Înălțime

en: Weight
ro_RO: Greutate

en: Consignee Copy
ro_RO: Copie destinatar

en: Shippers Copy
ro_RO: Copii expeditori

en: Print File
ro_RO: Imprimare fișier

en: Receiver Details
ro_RO: Detalii receptor

en: Shipper Details
ro_RO: Detalii expeditor

en: Disable Shipper Details Section?
ro_RO: Dezactivați secțiunea Detalii expeditor?

en: This settings will remove Shipper Details Section
ro_RO: Această setare va elimina secțiunea Detalii expeditor

en: Disable Receiver Details Section?
ro_RO: Dezactivați secțiunea Detalii receptor?

en: This settings will remove Receiver Details Section
ro_RO: Această setare va elimina secțiunea Detalii receptor

en: Disable Shipment Details Section?
ro_RO: Dezactivați secțiunea Detalii livrare?

en: This settings will remove Shipment Details Section
ro_RO: Această setare va elimina secțiunea Detalii livrare

en: Add Field display options
ro_RO: Adăugare opțiuni afișare câmp

en: Ex. Option 1, Option 2, Option 3
ro_RO: Ex. Opțiunea 1, Opțiunea 2, Opțiunea 3

en: This settings will add additional section for "Field display options" in "Add Form Field" page. Must be comma separated
ro_RO: Aceste setări vor adăuga o secțiune suplimentară pentru "Opțiuni de afișare a câmpului" în pagina "Adăugare câmp formular". Trebuie să fie separate prin virgulă

en: (remove)
ro_RO: (elimină)

en: Drop files here or click to upload.
ro_RO: Trage fotografii aici sau da click pentru incarcare.

en: Accepted file type :
ro_RO: Tip de fișier acceptat :

en: Max Filesize:
ro_RO: Dimensiune maximă:

en: MB.
ro_RO: Mb.

en: Upload File
ro_RO: Încarcă fișier

en: Select File
ro_RO: Selectați Fișier

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: WPCargo Custom Field Add-ons
ro_RO: Programe de completare pentru câmpuri particularizate WPCargo

note: Description of the plugin/theme
en: Allows you to customized the fields and your needs to display at the front-end. Requires WPCargo plugin to work.
ro_RO: Vă permite să personalizați câmpurile și nevoile de afișare la front-end. Necesită WPCargo plug-in pentru a lucra.
