WPCargo Frontend Manager - en to ro_RO translation catalogue (327 entries)

en:  has been successfully saved.
ro_RO:  a fost salvat cu succes.

en: %s of 100
ro_RO: %s din 100

en: -- Select Agent --
ro_RO: Selectare agent

en: -- Select Client --
ro_RO: -- Selectați Client --

en: -- Select Employee --
ro_RO: -- Selecteaza Angajatul --

en: -- Select One --
ro_RO: - Selectează Una -

en: <a href="http://www.wptaskforce.com/">WPTaskForce</a>
ro_RO: <a href="http://www.wptaskforce.com/">WPTaskForce (Lucru)</a>

en: A new user has registered!
ro_RO: Un nou utilizator s-a înregistrat!

en: ADDITIONAL INFORMATION
ro_RO: INFORMAȚII SUPLIMENTARE

en: Access Frontend Dashboard Roles
ro_RO: Roluri tablou de bord Access Frontend

en: Add Images / Upload Files
ro_RO: Adăugare imagini / Încărcare fișiere

en: Add Package
ro_RO: Adăugare pachet

en: Add Shipment
ro_RO: Adăugare expediere

en: Add registration info to address book
ro_RO: Adăugarea informațiilor de înregistrare la agendă

en: Address Information
ro_RO: Informații adresă

en: Address line 1
ro_RO: Adresa 1

en: Address line 2
ro_RO: Adresa 2

en: Afghanistan
ro_RO: Afganistan

en: All
ro_RO: Toate

en: All Status
ro_RO: Tip tranzactie

en: Allow Client to Add Shipment?
ro_RO: Se permite clientului să adauge livrare?

en: Allow Employee Access all Shipment?
ro_RO: Se permite accesul angajatului la toate livrările?

en: American Samoa
ro_RO: Samoa Americană

en: Amount
ro_RO: Suma

en: Antigua and Barbuda
ro_RO: Antigua si Barbuda

en: Are you sure you want to delete section?
ro_RO: Sigur ștergeți secțiunea?

en: Are you sure you want to delete this selected Shipment?
ro_RO: Sigur ștergeți această livrare selectată?

en: Assign shipment to
ro_RO: Asocierea expedierii

en: Azerbaijan
ro_RO: Azerbaidjan

en: Belgium
ro_RO: Belgia

en: Bill of Lading
ro_RO: Conosament

en: Billing Information
ro_RO: Informații facturare

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
ro_RO: Bonaire, Saint Eustatius și Saba

en: Bosnia and Herzegovina
ro_RO: Bosnia și Herțegovina

en: Bouvet Island
ro_RO: Insula Bouvet

en: Brazil
ro_RO: Brazilia

en: British Indian Ocean Territory
ro_RO: Teritoriul Britanic din Oceanul Indian

en: British Virgin Islands
ro_RO: VG

en: Bulk Assign
ro_RO: Atribuire în bloc

en: Bulk Shipment Update
ro_RO: Actualizare livrare în bloc

en: Cambodia
ro_RO: Cambodgia

en: Cameroon
ro_RO: Camerun

en: Cannot find WPCargo Custom Field Add-ons plugin activated in your system.
ro_RO: Imposibil de găsit plugin-ul WPCargo Custom Field Add-on-uri activat în sistemul dvs.

en: Cape Verde
ro_RO: Capul Verde

en: Cayman Islands
ro_RO: Insulele Cayman

en: Central African Republic
ro_RO: Republica Centrafricană

en: Chad
ro_RO: Ciad

en: Change Password
ro_RO: Schimbă Parola

en: Cheating, uh?
ro_RO: Inseala, uh?

en: Christmas Island
ro_RO: Insula Crăciunului

en: City
ro_RO: Oraș

en: Close
ro_RO: Închide

en: Colombia
ro_RO: Columbia

en: Comoros
ro_RO: Comore

en: Company
ro_RO: Companie

en: Confirm Password
ro_RO: Confirmați noua parolă

en: Cook Islands
ro_RO: Insulele Cook

en: Country
ro_RO: Țară

en: Create Shipment
ro_RO: Creare livrare

en: Croatia
ro_RO: Croația

en: Cura&ccedil;ao
ro_RO: Curaçao

en: Cyprus
ro_RO: Cipru

en: Czech Republic
ro_RO: Republica Cehă

en: Dashboard
ro_RO: Panou de control

en: Date
ro_RO: Data

en: Dear
ro_RO: Dragă

en: Default
ro_RO: Implicit

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Delete Shipments Roles
ro_RO: Ștergere roluri de livrări

en: Denmark
ro_RO: Danemarca

en: Disable Create Order
ro_RO: Dezactivare creare comandă

en: Dominican Republic
ro_RO: Republica Dominicană

en: Download
ro_RO: Descarcă

en: Egypt
ro_RO: Egipt

en: Email already Exist.
ro_RO: E-mailul există deja.

en: Email:
ro_RO: E-mail:

en: Employee
ro_RO: Angajat

en: Enable Chinese Fonts
ro_RO: Activare fonturi chinezești

en: Enable Print BOL
ro_RO: Activare BOL imprimare

en: Equatorial Guinea
ro_RO: Guineea Ecuatorială

en: Eritrea
ro_RO: Eritreea

en: Error
ro_RO: Eroare

en: Error 404
ro_RO: Eroare 404

en: Error Found!
ro_RO: Eroare găsită!

en: Error loading results
ro_RO: Eroare la încărcarea rezultatelor

en: Ethiopia
ro_RO: Etiopia

en: Executive
ro_RO: Executiv

en: Falkland Islands
ro_RO: Insulele Falkland

en: Faroe Islands
ro_RO: Insulele Feroe

en: Filter
ro_RO: Filtru

en: Finland
ro_RO: Finlanda

en: First
ro_RO: Primul

en: First Name
ro_RO: Prenume

en: Forgot password?
ro_RO: Ai uitat parola?

en: France
ro_RO: Franţa

en: French Guiana
ro_RO: Guiana Franceză

en: French Polynesia
ro_RO: Polinezia Franceză

en: French Southern Territories
ro_RO: Teritoriile franceze de sud

en: From:
ro_RO: De la:

en: From:
ro_RO: De la:

en: Frontend Dashboard
ro_RO: Tablou de bord frontend

en: Frontend Dashboard Settings
ro_RO: Setări tablou de bord frontend

en: Germany
ro_RO: Germania

en: Greece
ro_RO: Grecia

en: Greenland
ro_RO: Groenlanda

en: Grenada
ro_RO: Granada

en: Guadeloupe
ro_RO: Guadelupa

en: Guinea
ro_RO: Guineea

en: Guinea-Bissau
ro_RO: Guineea-Bissau

en: Heard Island and McDonald Islands
ro_RO: Insula Heard şi Insulele McDonald, Insula Heard şi Insulele McDonald

en: Hi Admin,
ro_RO: Bună Admin,

en: Hi there,
ro_RO: Buna Ziua,

en: History
ro_RO: Istoric

en: History Records
ro_RO: Înregistrări istoric

en: Iceland
ro_RO: Islanda

en: If you have any problems, please contact me at %s.
ro_RO: Dacă aveți orice probleme, vă rugăm să mă contactați la %s.

en: Incorrect Email Format.
ro_RO: Format de e-mail incorect.

en: Indonesia
ro_RO: Indonezia

en: Invoice
ro_RO: Factură

en: Iraq
ro_RO: Irak

en: Ireland
ro_RO: Irlanda

en: Italy
ro_RO: Italia

en: Ivory Coast
ro_RO: Coasta de Fildeș

en: Japan
ro_RO: Japonia

en: Jordan
ro_RO: Iordania

en: Kazakhstan
ro_RO: Kazahstan

en: Kuwait
ro_RO: Kuweit

en: Kyrgyzstan
ro_RO: Kârgâzstan

en: Label
ro_RO: Etichetă

en: Landscape
ro_RO: Peisaj

en: Laos
ro_RO: Republica Democrată Populară Laos

en: Last
ro_RO: Ultimul

en: Last Name
ro_RO: Nume

en: Latvia
ro_RO: Letonia

en: Lebanon
ro_RO: Liban

en: Letter
ro_RO: Litere/Cifre

en: Libya
ro_RO: Marea Jamahirie Arabă Libiană Populară Socialistă

en: Lithuania
ro_RO: Lituania

en: Loading more results
ro_RO: Încărcarea mai multor rezultate

en: Login
ro_RO: Autentificare

en: Logout
ro_RO: Deconectare

en: Luxembourg
ro_RO: Luxemburg

en: Macao S.A.R., China
ro_RO: Macao, China

en: Malaysia
ro_RO: Malaezia

en: Maldives
ro_RO: Maldive

en: Marshall Islands
ro_RO: Insulele Marshall

en: Martinique
ro_RO: Martinica

en: Menu Icon Class
ro_RO: Clasă pictogramă meniu

en: Mexico
ro_RO: Mexic

en: Micronesia
ro_RO: Micronezia

en: Moldova
ro_RO: Republica Moldova

en: Montenegro
ro_RO: Muntenegru

en: Morocco
ro_RO: Maroc

en: Mozambique
ro_RO: Mozambic

en: My Account
ro_RO: Contul meu

en: My Profile
ro_RO: Profilul meu

en: NO Status found.
ro_RO: Nu s-a găsit nicio stare de livrare.

en: NO pages found.
ro_RO: NU s-au găsit pagini.

en: Name:
ro_RO: Nume :

en: Netherlands
ro_RO: Olanda

en: New Caledonia
ro_RO: Noua Caledonie

en: New Password
ro_RO: Parolă nouă

en: New Zealand
ro_RO: Noua Zeelandă

en: New user registration on your site %s:
ro_RO: Înregistrare utilizator nou pe site %s:

en: Next
ro_RO: Următor

en: No Shipment History Found.
ro_RO: Nu s-a găsit niciun istoric de expediere.

en: No order has been made.
ro_RO: Nu s-a făcut nici o comandă.

en: No results found
ro_RO: Niciun rezultat găsit

en: No shipment found!
ro_RO: Nu s-a găsit niciun transport!

en: No shipment has been updated
ro_RO: Nicio livrare nu a fost actualizată

en: No shipment selected, Please select atleast one Shipment.
ro_RO: Nici o expediere selectată, Vă rugăm să selectați atleast un transport.

en: Norfolk Island
ro_RO: Insula Norfolk

en: North Korea
ro_RO: Coreea de Nord

en: Northern Mariana Islands
ro_RO: Insulele Mariane de Nord

en: Norway
ro_RO: Norvegia

en: Not a member?
ro_RO: Nu sunteți înregistrat?

en: Note: This data while add to the address book if plugin is installed.
ro_RO: Notă: Aceste date în timp ce se adaugă la agendă dacă plugin-ul este instalat.

en: Note: This menu icon will display only in WPCargo Dashboard Template. You can find icons available in
ro_RO: Notă: Această pictogramă de meniu se va afișa numai în șablonul tablou de bord WPCargo. Puteți găsi pictograme disponibile în

en: Note: This options applicable only in front end dashboard.
ro_RO: Notă: Această opțiune se aplică numai în tabloul de bord front-end.

en: Note: This will add additional font family for simplified chinese fonts. Enable this option only if you use simplified chinese fonts in you site.
ro_RO: Notă: Aceasta va adăuga o familie de fonturi suplimentară pentru fonturile chinezești simplificate. Activați această opțiune numai dacă utilizați fonturi chinezești simplificate în site-ul dvs.

en: Note: This will add additional print functionality for BOL.
ro_RO: Notă: Acest lucru va adăuga funcționalitate suplimentară de imprimare pentru BOL.

en: Note: This will allow wpcargo client to add shipment in the dashboard page.
ro_RO: Notă: Acest lucru va permite clientului wpcargo să adauge expedierea în pagina tabloului de bord.

en: Note: This will allow wpcargo employee access all the shipment.
ro_RO: Notă: Acest lucru va permite wpcargo acces angajat toate transportul.

en: Note: This will remove the Create Shipment functionality in the front-end dashboard.
ro_RO: Notă: Aceasta va elimina funcționalitatea Creare livrare din tabloul de bord front-end.

en: Notifications
ro_RO: Notificări

en: Order ID
ro_RO: ID comanda

en: Order Status
ro_RO: Stare comanda

en: Orders
ro_RO: Comenzi

en: Orders Account
ro_RO: Cont comenzi

en: PACKAGE DETAILS
ro_RO: DETALII PACHET:

en: PACKAGE DETAILS:
ro_RO: DETALII PACHET:

en: Packages
ro_RO: Abonamente

en: Palestinian Territory
ro_RO: Teritoriul Palestinian

en: Papua New Guinea
ro_RO: Papua Noua Guinee

en: Password
ro_RO: Parola

en: Password NOT matched.
ro_RO: Parola NU se potrivesc.

en: Password must at least 6 Characters.
ro_RO: Parola trebuie să aibă cel puțin 6 caractere.

en: Password: The one you entered in the registration form. (For security reason, we save encripted password)
ro_RO: Parola: Cea pe care ați introdus-o în formularul de înregistrare. (Din motive de securitate, vom salva parola encripted)

en: Personal Information
ro_RO: Informaţii personale

en: Philippines
ro_RO: Filipine

en: Phone
ro_RO: Telefon

en: Please activate your license key for WPCargo Frontend Manager
ro_RO: Activați cheia de licență pentru WPCargo Frontend Manager

en: Please check your Username or Password.
ro_RO: Vă rugăm să verificați numele de utilizator sau parola.

en: Please contact administrator for your permission.
ro_RO: Contactați administratorul pentru permisiune.

en: Please delete some character
ro_RO: Ștergeți unele caractere

en: Please enter more characters
ro_RO: Introduceți mai multe caractere

en: Please purchase
ro_RO: Vă rugăm să achiziționați

en: Poland
ro_RO: Polonia

en: Portrait
ro_RO: Portret

en: Portugal
ro_RO: Portugalia

en: Postcode / ZIP
ro_RO: Cod Poștal

en: Previous
ro_RO: Anterior

en: Print
ro_RO: Printare

en: Print Selected Waybills
ro_RO: Imprimarea scrisorilor de trăsură selectate

en: Print documents on checkout
ro_RO: Imprimarea documentelor la extragere

en: Profile
ro_RO: Profil

en: RECEIVER DETAILS:
ro_RO: DETALII RECEPTOR:

en: Receiver Address
ro_RO: Adresa receptorului

en: Receiver Information
ro_RO: Informații despre receptor

en: Receiver Name
ro_RO: Nume receptor

en: Register
ro_RO: Înregistrare

en: Registration
ro_RO: Înregistrare

en: Remember me
ro_RO: Ține-mă minte

en: Report for the Month of %s
ro_RO: Raport pentru luna %s

en: Romania
ro_RO: România

en: Russia
ro_RO: Rusia

en: SHIP FROM
ro_RO: NAVĂ DE LA

en: SHIP TO
ro_RO: NAVĂ CĂTRE

en: SHIPPER DETAILS:
ro_RO: DETALII EXPEDITOR:

en: Saint Barth&eacute;lemy
ro_RO: Saint Barth &eacute; lemy

en: Saint Kitts and Nevis
ro_RO: Sfântul Kitts și Nevis

en: Saint Lucia
ro_RO: Sfânta Lucia

en: Saint Martin (Dutch part)
ro_RO: Sfântul Martin (partea olandeză)

en: Saint Martin (French part)
ro_RO: Sfântul Martin (partea franceză)

en: Saint Vincent and the Grenadines
ro_RO: Saint Vincent și Grenadine

en: Saudi Arabia
ro_RO: Arabia Saudită

en: Save Avatar
ro_RO: Salvare avatar

en: Save Settings
ro_RO: Salveaza setari

en: Search
ro_RO: Caută

en: Searching...
ro_RO: In căutare...

en: Select
ro_RO: Selectează

en: Select Field
ro_RO: Selectare câmp

en: Select Orientation
ro_RO: Selectare orientare

en: Select Page
ro_RO: Selectați pagina

en: Select Size
ro_RO: Selectare dimensiune

en: Select Status
ro_RO: Selectare statut

en: Select an option
ro_RO: Alege o optiune

en: Selected Shipements has been updated
ro_RO: Shipements selectate a fost actualizat

en: Set Page as Frontend Dashboard admin
ro_RO: Setare pagină ca administrator tablou de bord Frontend

en: Set default shipment status
ro_RO: Setarea stării implicite a expedierii

en: Shipment
ro_RO: Expediere

en: Shipment
ro_RO: Livrare

en: Shipment Information
ro_RO: Informații despre expediere

en: Shipment List
ro_RO: Listă de expedieri

en: Shipment Number
ro_RO: Număr expediere

en: Shipment Pagination
ro_RO: Paginare livrare

en: Shipment Status
ro_RO: Stare expediere

en: Shipment Type
ro_RO: Tip livrare

en: Shipment not found!
ro_RO: Transportul nu a fost găsit!

en: Shipments
ro_RO: Transporturile

en: Shipper Address
ro_RO: Adresa expeditorului

en: Shipper Information
ro_RO: Informații expeditor

en: Shipper Name
ro_RO: Nume expeditor

en: Show entries
ro_RO: Afișare intrări

en: Sign in
ro_RO: Autentificare

en: Site Logo
ro_RO: Logo

en: Slovakia
ro_RO: Slovacia

en: Solomon Islands
ro_RO: Insulele Solomon

en: Something went wrong during process, Please try again.
ro_RO: Ceva nu a mers bine în timpul procesului, Vă rugăm să încercați din nou.

en: Something went wrong in your registration. Please reload and try again
ro_RO: Ceva nu a mers bine în înregistrarea ta. Reîncărcați și încercați din nou

en: Something went wrong saving your shipment. Please reload and try again
ro_RO: Ceva nu a mers bine salvându-ți transportul. Reîncărcați și încercați din nou

en: Something went wrong while processing your request, please reload and try again.
ro_RO: Ceva nu a mers bine în timpul procesării solicitării dvs., reîncărcați și încercați din nou.

en: Sorry your are not allowed to access this page!
ro_RO: Ne pare rău că nu sunt permise pentru a accesa această pagină!

en: South Africa
ro_RO: Africa de Sud

en: South Korea
ro_RO: Coreea de Sud

en: South Sudan
ro_RO: Sudanul de Sud

en: Spain
ro_RO: Spania

en: State / County
ro_RO: Județ

en: Status
ro_RO: Stare

en: Suriname
ro_RO: Surinam

en: Sweden
ro_RO: Suedia

en: Switzerland
ro_RO: Elveţia

en: Syria
ro_RO: Siria

en: Tajikistan
ro_RO: Tadjikistan

en: Thailand
ro_RO: Thailanda

en: Thank you for trusting us!
ro_RO: Vă mulțumim că ați avut încredere în noi!

en: This is an existing shipment number.
ro_RO: Acesta este un număr de livrare existent.

en: This plugin requires <a href="http://wpcargo.com/" target="_blank">WPTaskForce License Helper</a> plugin to be active!
ro_RO: Acest plug-in necesită <a href="http://wpcargo.com/" target="_blank">WPTaskForce Licență Helper</a> plug-in pentru a fi activ!

en: This plugin requires <a href="https://wordpress.org/plugins/wpcargo/" target="_blank">WPCargo</a> plugin to be active!
ro_RO: Acest plug-in necesită <a href="https://wordpress.org/plugins/wpcargo/" target="_blank">WPCargo</a> plug-in pentru a fi activ!

en: This plugin requires <strong>WPCargo Custom Field Add-ons</strong> plugin to be active!
ro_RO: Acest plug-in necesită <strong>WPCargo Custom Field Add-on-uri</strong> plug-in pentru a fi activ!

en: To:
ro_RO: La:

en: Track Shipment
ro_RO: Urmăriți traseul comenzii

en: Tracking Number
ro_RO: Număr urmărire

en: Trinidad and Tobago
ro_RO: Trinidad și Tobago

en: Turkey
ro_RO: Turcia

en: Turks and Caicos Islands
ro_RO: Insulele Turks și Caicos

en: Ukraine
ro_RO: Ucraina

en: United Arab Emirates
ro_RO: Emiratele Arabe Unite

en: United Kingdom (UK)
ro_RO: Regatul Unit (UK)

en: Update
ro_RO: Actualizare

en: Update Shipment
ro_RO: Actualizare expediere

en: Update Shipments Roles
ro_RO: Actualizare roluri livrări

en: Upload Avatar
ro_RO: Incarca avatar

en: Username
ro_RO: Utilizator

en: Username/E-mail
ro_RO: Nume utilizator/E-mail

en: Username: %s
ro_RO: Nume utilizator: %s

en: View
ro_RO: Vezi

en: WPCargo Custom Field Add-ons
ro_RO: Programe de completare pentru câmpuri particularizate WPCargo

en: WPCargo Dashboard
ro_RO: Tablou de bord WPCargo

en: WPCargo Dashboard Attributes
ro_RO: Atribute tablou de bord WPCargo

en: WPCargo Dashboard Sidebar Menu
ro_RO: Meniul bara laterală tablou de bord WPCargo

en: WPCargo Dashboard Top Menu
ro_RO: Meniul de sus al tabloului de bord WPCargo

en: WPCargo Frontend Manager
ro_RO: Acest plug-in necesită <strong>WPCargo Frontend Manager</strong> plug-in pentru a fi activ!

en: WPCargo Frontend Manager provides user dashboard in the frontend of your site and mobile responsive ready. Available shortcode [wpcfe_registration]
ro_RO: WPCargo Frontend Manager oferă tabloul de bord al utilizatorului în frontend-ul site-ului și mobil receptiv gata. Cod scurt disponibil [wpcfe_registration]

en: Waybill
ro_RO: Proiect de lege

en: Waybill Paper Orientation
ro_RO: Orientare a hârtiei pentru scrisoare de trăsură

en: Waybill Paper Size
ro_RO: Dimensiune hârtie scrisoare de trăsură

en: Welcome to %s! Here's how to log in:
ro_RO: Bun venit la% s! Iată cum să vă conectați:

en: Western Sahara
ro_RO: Sahara Occidentală

en: You do not have permissions to view this data.
ro_RO: Nu aveți permisiuni pentru a vizualiza aceste date.

en: You have been successfully registered.
ro_RO: Contul Dvs., a fost creat cu succes.

en: You have successfully registered!
ro_RO: V-ați înregistrat cu succes!

en: ei. dashboard
ro_RO: ei. Tablou

en: entries
ro_RO: intrări

en: next
ro_RO: inainte

en: previous
ro_RO: inapoi

en: successfully deleted.
ro_RO: Stocați cu succes șterse.
