WPCargo - en to mk_MK translation catalogue (340 entries)

en:  Make sure the role assign is "WPCargo Agent".
mk_MK: Осигурете се дека задачата за улоги е „WPCargo Agent“.

en:  has been assigned to you.
mk_MK: ви е доделен.

en: -- All Agents --
mk_MK: Сите агенти

en: -- All Owners --
mk_MK: - Сите сопственици -

en: -- All Receiver --
mk_MK: - Сите примачи -

en: -- All Shipper --
mk_MK: - Сите испраќачи -

en: -- Registered Shipper --
mk_MK: - Регистриран испраќач -

en: -- Select All Category --
mk_MK: - Изберете ја целата категорија -

en: -- Select All Status --
mk_MK: - Изберете го целиот статус -

en: -- Select Client --
mk_MK: Изберете клиент

en: -- Select Employee --
mk_MK: - Изберете вработен -

en: -- Select One --
mk_MK: -- Избери едно --

en: -- Select Type --
mk_MK: Изберете Тип

en: --Please Select Client--
mk_MK: Изберете клиент

en: --Select Map Type--
mk_MK: - Изберете Тип на мапа -

en: --Select Page--
mk_MK: -- Избери едно --

en: --Select Status--
mk_MK: - Изберете статус -

en: --Select Zoom Level--
mk_MK: - Изберете Ниво на зумирање -

en: Accounts Copy
mk_MK: Копирање на сметки

en: Activate Admin Email Notification?
mk_MK: Активирајте го известувањето за е-пошта за администратор?

en: Activate Client Email Notification?
mk_MK: Активирајте го известувањето за е-пошта на клиентот?

en: Add New Category
mk_MK: Додади нова категорија

en: Add New Shipment
mk_MK: Додадете нова пратка

en: Add Ons
mk_MK: Додатоци

en: Add Package
mk_MK: Пакет

en: Add Shipment
mk_MK: Додадете пратка

en: Add Shipment Carrier
mk_MK: Додадете оператор за испорака

en: Add Shipment Location
mk_MK: Додадете ја локацијата за испорака

en: Add Shipment Logo
mk_MK: Додадете лого на пратка

en: Add Shipment Mode
mk_MK: Додајте режим на пратка

en: Add Shipment Payment Mode
mk_MK: Додадете режим на плаќање на пратка

en: Add Shipment Status
mk_MK: Додадете статус на пратка

en: Add Type of Shipment
mk_MK: Додадете Вид на пратка

en: Add emails with comma separated. ( sample_1@mail.com, @sample_2@mail.com )
mk_MK: Додадете е-пошта со одвоени запирки. (sample_1@mail.com, @ sample_2 @ mail.com)

en: Add emails with comma separated.(You can add WPCargo Merge Tags)<br>
    					sample_1@mail.com, @sample_2@mail.com
mk_MK: Додадете е-пошта со засебна запирка. (Може да додадете WPCargo Merge Tags) &#10; sample_1@mail.com, @ sample_2 @ mail.com

en: Add emails with comma separated.(You can add WPCargo Merge Tags)<br>
                 sample_1@mail.com, @sample_2@mail.com
mk_MK: Додадете е-пошта со засебна запирка. (Може да додадете WPCargo Merge Tags) &#10; sample_1@mail.com, @ sample_2 @ mail.com

en: Address
mk_MK: Адреса

en: Admin Email
mk_MK: Е-пошта на администраторот

en: Admin Email Settings
mk_MK: Поставки за е-пошта на администраторот

en: Agent Name
mk_MK: Име на агент

en: All
mk_MK: Сите

en: All Category
mk_MK: Категории

en: All Shipment
mk_MK: Цела пратка

en: Allow Roles to update shipment history
mk_MK: Дозволи Улогите да ја ажурираат историјата на пратката

en: Are you sure you want to delete this element?
mk_MK: Дали сте сигурни дека сакате да го избришете овој довод?

en: Assign Shipment Email Settings
mk_MK: Доделете ги поставките за е-пошта за пратка

en: Assign Shipment Notification
mk_MK: Доделете известување за пратката

en: Assign shipment to
mk_MK: Доделете ја пратката на

en: Base color
mk_MK: Боја

en: Bcc
mk_MK: Слепа копија

en: Business Registration #
mk_MK: Бизнис регистрација #

en: Cancelled
mk_MK: Прекинато

en: Carrier
mk_MK: Носител

en: Carrier Reference No.
mk_MK: Референтен број бр.

en: Carrier Reference No.:
mk_MK: Референца за превозникот бр .:

en: Carrier:
mk_MK: Носител:

en: Category
mk_MK: Категорија

[ctx: Category]
en: Category
mk_MK: Категорија

en: Cc
mk_MK: Копија

en: Check if you want to display barcode at the results.
mk_MK: Проверете дали сакате да прикажете бар-код на резултатите.

en: Choose Status
mk_MK: Изберете Статус

en: Choose user timezone. This will override general settings timezone for user.
mk_MK: Изберете зона на корисник. Ова ќе ја надмине временската зона на општите поставки за корисникот.

en: Client
mk_MK: Клиент

en: Client Email Settings
mk_MK: Поставки за е-пошта на клиентот

en: Code
mk_MK: Код

en: Comment
mk_MK: Коментар

en: Comments
mk_MK: Коментари

en: Comments:
mk_MK: Коментар

en: Company Logo
mk_MK: Компанија

en: Consignee
mk_MK: Примач

en: Consignee Copy
mk_MK: Примач

en: Contact Us
mk_MK: Контактирајте не

en: Country Restriction
mk_MK: Ограничување на земјата

en: Courier
mk_MK: Курир

en: Current City
mk_MK: моментален град

en: Current Status
mk_MK: Сегашен статус

en: Date
mk_MK: Датум

en: Date Range
mk_MK: Опсег на датуми

en: Dear
mk_MK: Почитуван,

en: Delete
mk_MK: Избриши

en: Delivered
mk_MK: Испорачано

en: Delivery Date
mk_MK: Испорака Датум:

en: Departure Time
mk_MK: Време на поаѓање

en: Departure Time:
mk_MK: Време на поаѓање:

en: Description
mk_MK: Опис

en: Designation
mk_MK: Означување

en: Destination
mk_MK: Дестинација

en: Destination:
mk_MK: Одредиште:

en: Dimension Divisor
mk_MK: Димензија на димензии

en: Dimension Divisor (cm)
mk_MK: Димензија на димензии (см)

en: Dimension Divisor (inc)
mk_MK: Димензија на димензии (инк)

en: Dimension Unit
mk_MK: Димензија единица

en: Disable Email for Agent?
mk_MK: Оневозможувате е-пошта за агент?

en: Disable Email for Client?
mk_MK: Оневозможувате е-пошта за клиент?

en: Disable Email for Employee?
mk_MK: Оневозможувате е-пошта за вработен?

en: Disable Search Client Receiver?
mk_MK: Оневозможувате приемник на клиент за пребарување?

en: Disable Search Client Shipper?
mk_MK: Оневозможите го испраќачот на клиентот за пребарување?

en: Display Barcode?
mk_MK: Прикажи бар-код?

en: Display Map in result page?
mk_MK: Прикажи карта на страница со резултати?

en: Display Shipment History in Invoice
mk_MK: Прикажи историја на пратка во фактура

en: Do you want to display it on account page?
mk_MK: Дали сакате да го прикажете на страната на сметката?

en: Documentation
mk_MK: Документација

en: Domain Email
mk_MK: Домен-пошта

en: Edit Category
mk_MK: Уредете Категорија

en: Edit Page
mk_MK: Уреди ја страницата

en: Edit Shipment
mk_MK: Уреди пратка

en: Edit this if you want to change the header of your email automation. Default will be
mk_MK: Изменете го ова ако сакате да го промените заглавието на вашата автоматска е-пошта. Стандардно ќе биде

en: Email
mk_MK: Е-маил

en: Email Subject
mk_MK: Предмет на е-пошта

en: Employee
mk_MK: Вработен

en: Enable Autogenerate Shipment Number?
mk_MK: Овозможи автоматска број на пратка?

en: Enable Dimension Unit?
mk_MK: Овозможи единица за димензија?

en: Enable Multiple Package on Admin?
mk_MK: Овозможи повеќе пакет на администратор?

en: Enable Multiple Package on Results?
mk_MK: Овозможи повеќе пакет на резултати?

en: Enable Shipment History Map
mk_MK: Овозможете ја мапата за историја на пратката

en: Enable User Timezone
mk_MK: Овозможете ја зоната на корисникот

en: Enroute
mk_MK: Извлече

en: Enter Tracking Number
mk_MK: Внесете број за следење

en: Enter the Consignment No.
mk_MK: Внесете го пратката бр.

en: Ex. Afghanistan, Albania, Algeria
mk_MK: Пр. Авганистан, Албанија, Алжир

en: Ex. Payment Mode 1, Payment Mode 2, Payment Mode 3
mk_MK: Пр. Начин на плаќање 1, режим на плаќање 2, режим на плаќање 3

en: Ex. Shipment 1, Shipment 2, Shipment 3
mk_MK: Пр. Пратка 1, пратка 2, пратка 3

en: Ex. Shipment Carrier 1, Shipment Carrier 2, Shipment Carrier 3
mk_MK: Пр. Патнички превозник 1, Носач на пратка 2, превозник 3

en: Ex. Shipment Mode 1, Shipment Mode 2, Shipment Mode 3
mk_MK: Пр. Режим на пратка 1, режим на испорака 2, режим на испорака 3

en: Ex. Shipment Status 1, Shipment Status 2, Shipment Status 3
mk_MK: Пр. Статус на пратка 1, статус на пратка 2, статус на пратка 3

en: Ex: 12345
mk_MK: Пр .: 12345

en: Expected Delivery Date
mk_MK: Очекуван датум на испорака

en: Expected Delivery Date:
mk_MK: Очекуван датум на испорака:

en: First
mk_MK: Прво

en: Font Size
mk_MK: Големина на фонт

en: Font family
mk_MK: Семеен Фонт

en: Footer:
mk_MK: Долна секција

en: Formula
mk_MK: Формула

en: Free Website Design
mk_MK: Бесплатни веб-дизајн

en: From :
mk_MK: Од:

en: From:
mk_MK: Од:

en: GST Account #
mk_MK: Сметка за GST #

en: General Settings
mk_MK: Општи Поставки

en: Generate Report
mk_MK: Создадете извештај

en: Geolocation API
mk_MK: Локациjа

en: Get API Key
mk_MK: API Клуч

en: Get Started Here
mk_MK: Започни

en: Get Support
mk_MK: Поддршка

en: Get Website Hosting
mk_MK: Добијте веб-хостинг

en: Google Map API Key
mk_MK: API клуч

en: Google Map Label Color
mk_MK: Боја за етикета на мапи на Google

en: Google Map Label Size
mk_MK: Големина на етикетата на мапи на Google

en: Google Map Marker
mk_MK: Маркер на мапи на Google

en: Height
mk_MK: Висина

en: History
mk_MK: Историjа

en: If checked you will enable the dimension unit.
mk_MK: Ако сте проверени, ќе ја активирате единицата за димензија.

en: If checked you will enable the multiple package on your shipment admin dashboard.
mk_MK: Ако сте проверени, ќе го овозможите повеќекратниот пакет на контролната табла за администратор за пратка.

en: If checked you will enable the multiple package on your shipment results.
mk_MK: Ако сте проверени, ќе го овозможите повеќекратниот пакет на резултатите од пратката.

en: If you want a more comprehensive and customizable report, purchase
mk_MK: Доколку сакате посеопфатен и прилагодлив извештај, купете

en: In Transit
mk_MK: Во транзит

en: Invoice
mk_MK: Фактура

en: Label
mk_MK: Етикета

en: Last
mk_MK: Последна

en: Latitude
mk_MK: Ширина

en: Length
mk_MK: Должина

en: Like our page
mk_MK: Како нашата страница

en: Location
mk_MK: Локациjа

en: Longitude
mk_MK: Должина

en: Mail To
mk_MK: Пошта до

en: Map Settings
mk_MK: Мапа Подесувања

en: Map Type
mk_MK: Тип на Карта

en: Message Content:
mk_MK: Содржина на пораки

en: Minimum Notification Unit
mk_MK: Единица за минимално известување

en: Mode
mk_MK: Режим

en: More Info
mk_MK: Повеќе инфо...

en: Multiple Package
mk_MK: Повеќе пакет

en: Multiple Package Settings
mk_MK: Поставки за повеќе пакувања

en: Must be comma separated
mk_MK: Мора да се одделат со запирка

en: Name of the Receiver
mk_MK: Име на примачот

en: Name of the Shipper
mk_MK: Име на испраќачот

en: New Category Name
mk_MK: Додади име на категоријата

en: Next
mk_MK: Следно

en: No Category
mk_MK: Категории

en: No Result Found!
mk_MK: Ниеден резултат не е пронајден

en: No Selection setup, Please add selection
mk_MK: Без подесување за избор, ве молиме додадете избор

en: No Shipment History Found.
mk_MK: Не е пронајдена историја на пратка

en: No Shipment Status Found.
mk_MK: Не е пронајден статус на пратка.

en: No Shipment found!
mk_MK: Не е пронајдена пратка!

en: No agents found, please add agents
mk_MK: Не се пронајдени агенти, ве молиме додадете агенти

en: No results found!
mk_MK: Не се пронајдени резултати

en: No shipment found!
mk_MK: Не е пронајдена пратка!

en: Note: Google Map API Key needs to enable the following API's to make it work.
mk_MK: Белешка: АПИ-клуч на „Апликација мапи на Google“ треба да ги овозможи следниве API за да може да работи.

en: Note: If no Shipment status is selected, Email Notify all types of shipment status
mk_MK: Забелешка: Ако не е избран статус на пратка, Известете по е-пошта за сите видови статус на пратката

en: Note: If you have WPCargo Custom Field Add-on installed, go to Manage form Fields to update list of locations.
mk_MK: Белешка: Ако имате инсталирано додаток WPCargo Прилагодено поле, одете во Управувачки полиња за да ја ажурирате листата на локации.

en: Note: Marker must be 55px X 55px dimension for best output.
mk_MK: Забелешка: Маркерот мора да биде димензија 55px X 55px за најдобар излез.

en: Note: These values are used in calculating Volumetric Weight.
mk_MK: Забелешка: Овие вредности се користат при пресметување на волуметриска тежина.

en: Note: This option will take effect only in the result page when "Shipment History Map" option is enabled.
mk_MK: Забелешка: Оваа опција ќе стапи на сила само во страницата со резултати кога е овозможена опцијата "Карта за историја на испорака".

en: Note: This setting is optional, some of the WPCargo add on plugins use this data.
mk_MK: Белешка: Оваа поставка е по избор, некои додатоци WPCargo ги додаваат овие податоци.

en: Note: This will take a couple of seconds to generate reports, wait for a pop up message to save your report.
mk_MK: Забелешка: Ова ќе потрае неколку секунди за да генерира извештаи, почекајте pop-up порака за да го зачувате вашиот извештај.

en: Note: Use this tags for email setup to display shipment data.
mk_MK: Забелешка: Користете ги овие ознаки за подесување на е-пошта за прикажување на податоците за пратката.

en: On Hold
mk_MK: На Чекање

en: Origin
mk_MK: Потекло

en: Origin:
mk_MK: Потекло

en: Out for delivery
mk_MK: Надвор за испорака

en: Owned
mk_MK: Во сопственост

en: PACKAGE DETAILS:
mk_MK: ПОДАТОЦИ ЗА ПАКЕТ:

en: Package Calculation Settings
mk_MK: Поставки за пресметување пакет

en: Package:
mk_MK: Пакет

en: Packages
mk_MK: Пакети

en: Parent Category
mk_MK: Поврзана Категорија

en: Parent Category:
mk_MK: Поврзана Категорија:

en: Payment Mode
mk_MK: Плаќање

en: Payment Mode:
mk_MK: Начин на плаќање:

en: Pending
mk_MK: Се чека.

en: Phone Number
mk_MK: Телефон

en: Pick-up Date:
mk_MK: Датум на подигнување:

en: Pick-up Time:
mk_MK: Време за подигнување:

en: Picked up
mk_MK: Подигнато

en: Pickup Date
mk_MK: Датум на пикап

en: Pickup Time
mk_MK: Време на пикап

en: Pickup Time :
mk_MK: Време на пикап:

en: Piece Type
mk_MK: Тип на парче

en: Piece Type Selection
mk_MK: Избор на парче на парче

en: Please check if you want to send email after updating the shipment.
mk_MK: Проверете дали сакате да испратите е-пошта по ажурирањето на пратката.

en: Please click here to get Google Map API Key
mk_MK: Кликнете овде за да добиете клуч на API на Google Map

en: Please enter ISO 3166-1 Alpha-2 compatible country code. This is to limit the results for you chosen country only.
mk_MK: Ве молиме, внесете го кодот ISO за компатибилен ISO 3166-1 Alpha-2. Ова е да се ограничат резултатите само за избраната земја.

en: Previous
mk_MK: Претходно

en: Print Invoice
mk_MK: Фактура за печатење

en: Print Layout
mk_MK: Распоред на печатење

en: Print Settings
mk_MK: Стринг

en: Print Waybill
mk_MK: Верзија за печатење

en: Product
mk_MK: Продукт

en: Product Qty.
mk_MK: Количина на производот.

en: Product:
mk_MK: Продукт:

en: Purchase
mk_MK: Купи

en: Qty.
mk_MK: Кол-во

en: Qty:
mk_MK: Кол-во:

en: Quantity
mk_MK: Кол-во

en: RECEIVER DETAILS:
mk_MK: ДЕТАЛИВИ НА ДОБИВНИК:

en: Receivable
mk_MK: Побарувања

en: Receiver Address
mk_MK: Адреса на примачот

en: Receiver Details
mk_MK: Детали за примачот

en: Receiver Email
mk_MK: Е-пошта на примачот

en: Receiver Information
mk_MK: Информации за примачот

en: Receiver Name
mk_MK: Име на примачот

en: Receiver Phone
mk_MK: Телефонски приемник

en: Registered Shipper
mk_MK: Регистриран испраќач

en: Registered Shipper:
mk_MK: Регистриран испраќач:

en: Remarks
mk_MK: Забелешки

en: Reports
mk_MK: Извештаи

en: Returned
mk_MK: Се врати

en: SHIPPER DETAILS:
mk_MK: ПОДАТОЦИ ЗА Испорака:

en: Save Map Settings
mk_MK: Мапа Подесувања

en: Save Settings
mk_MK: Зачувај Промени

en: Search Category
mk_MK: Барај Категорија

en: Search Shipment
mk_MK: Пребарување пратка

en: Select Agent
mk_MK: Изберете агент

en: Select Option
mk_MK: Изберете опција

en: Select Shipment Status to send email Notification
mk_MK: Изберете статус на пратка за да испратите известување за е-пошта

en: Select a page to insert
mk_MK: Изберете страница за вметнување

en: Settings
mk_MK: Поставки

en: Settings for Multiple Package, please fill out the fields below.
mk_MK: Поставки за повеќекратни пакувања, ве молиме пополнете ги полињата подолу.

en: Shipment
mk_MK: Пратка

[ctx: Shipment]
en: Shipment
mk_MK: Пратка

en: Shipment Details
mk_MK: Детали за пратката

en: Shipment History
mk_MK: Историја на пратка

en: Shipment History Settings
mk_MK: Поставки за историја на пратка

en: Shipment Information
mk_MK: Информации за пратката

en: Shipment Label
mk_MK: Етикета за пратка

en: Shipment List
mk_MK: Список со пратки

en: Shipment Mode:
mk_MK: Режим на пратка:

en: Shipment Not found
mk_MK: Пратката не е пронајдена

en: Shipment Not found in Trash
mk_MK: Пратката не е пронајдена во ѓубре

en: Shipment Notification
mk_MK: Известување за пратка

en: Shipment Number Format
mk_MK: Формат на број на пратка

en: Shipment Number Prefix
mk_MK: Префикс со број на пратка

en: Shipment Number Suffix
mk_MK: Подарок број на пратка

en: Shipment Number of Digits
mk_MK: Број на испорака на испорака

en: Shipment Reports
mk_MK: Извештаи за пратка

en: Shipment Settings
mk_MK: Подесувања за пратката

en: Shipment Status
mk_MK: Статус на пратка

en: Shipment Status:
mk_MK: Статус на пратка:

en: Shipment number
mk_MK: Број на пратка

en: Shipments
mk_MK: Пратки

en: Shipper
mk_MK: Име на испраќачот

en: Shipper Address
mk_MK: Адреса на испраќачот

en: Shipper Details
mk_MK: Детали за испраќачот

en: Shipper Email
mk_MK: Испраќач е-пошта

en: Shipper Information
mk_MK: Информации за испраќачот

en: Shipper Name
mk_MK: Име на испраќачот

en: Shipper Name:
mk_MK: Име на испраќачот:

en: Shipper Phone
mk_MK: Телефон за испраќач

en: Shippers Copy
mk_MK: Копија на испраќачот

en: Sort
mk_MK: Подреди

en: Status
mk_MK: Статус

en: Status:
mk_MK: Статус:

en: Subject:
mk_MK: Наслов:

en: TAX(%)
mk_MK: Данок

en: TRACK RESULT
mk_MK: Резултат на патеката

en: This will be display in the package Dimension. Example: mm, cm, inch, etc. The default is cm.
mk_MK: Ова ќе се прикаже во пакетот Димензија. Пример: мм, см, инч, итн. Стандардно е см.

en: This will be display in the package Weight. Example: lbs, g, gr, kg, etc. The default is lbs.
mk_MK: Ова ќе биде прикажано во пакетот Тежина. Пример: lbs, g, gr, kg, итн. Стандардно е lbs.

en: This will be the number of digits that autocreate shipment title. Note: The default number of digits is 12 and minumum of 4 digits
mk_MK: Ова ќе биде бројот на цифри што автокараат наслов на пратката. Забелешка: Стандардниот број цифри е 12, а минимум од 4 цифри

en: This will be the selection for the Piece Type for the Package Information section. Comma separated ( Ex. Pallet, Carton, Crate, Loose, Others)
mk_MK: Ова ќе биде изборот за делот „Тип на парче“ за информации за пакетите. Одделени со запирки (пр. Палета, картон, гајба, лабава, други)

en: Time
mk_MK: Време

en: Timezone
mk_MK: Временска зона

en: To :
mk_MK: До:

en: Total Actual Weight :
mk_MK: Вкупна вистинска тежина:

en: Total Freight
mk_MK: Тотална товар

en: Total Freight:
mk_MK: Вкупен товар:

en: Total Volume Weight :
mk_MK: Вкупен волумен:

en: Track Page Settings
mk_MK: Следете ги поставките за страница

en: Tracking #
mk_MK: Следење #

en: Tracking Number
mk_MK: Број на следење

en: Type of Shipment
mk_MK: Вид на пратка

en: Type of Shipment:
mk_MK: Вид на пратка:

en: Update Category
mk_MK: Ажурирање на Категорија

en: Update Shipment
mk_MK: Ажурирајте ја пратката

en: Update Shipment Status
mk_MK: Ажурирајте го статусот на пратката

en: Updated By
mk_MK: Ажурирано на

en: Upload Company Logo
mk_MK: Поставете лого на компанијата

en: Upload Logo
mk_MK: Внесете лого

en: User Profile
mk_MK: Профил

en: View Details
mk_MK: Прегледај

en: View More
mk_MK: Погледнете повеќе

en: View Page
mk_MK: Види ја страницата

en: View Shipment
mk_MK: Преглед на пратката

en: Volumetric Weight.
mk_MK: Волуметриска тежина.

en: WPCargo Merge Tags
mk_MK: Спојување на ознаки WPCargo

en: WPCargo is a WordPress plug-in designed to provide ideal technology solution for your Cargo and Courier Operations. Whether you are an exporter, freight forwarder, importer, supplier, customs broker, overseas agent, or warehouse operator, WPCargo helps you to increase the visibility, efficiency, and quality services of your cargo and shipment business.
mk_MK: WPCargo е додаток Вордпрес дизајниран да обезбеди идеално технолошко решение за вашите операции за карго и курир. Без разлика дали сте извозник, шпедитер, увозник, добавувач, царински брокер, агент во странство или оператор на магацин, WPCargo ви помага да ја зголемите видливоста, ефикасноста и квалитетните услуги на вашата деловна стока и пратка.

en: Waybill
mk_MK: Вејбил

en: Website Name
mk_MK: Име на веб-страница

en: Website URL
mk_MK: Вебстрана УРЛ

en: Weight
mk_MK: Тежина

en: Weight
mk_MK: Тежина

en: Weight Unit
mk_MK: Тежина

en: Weight:
mk_MK: Тежина:

en: Welcome
mk_MK: Добре дојдовте

en: Width
mk_MK: Ширина

en: Zoom Level
mk_MK: Ниво на Зголемување на Картата

en: here.
mk_MK: тука

en: next
mk_MK: Следна

en: note: Default is Streets.
mk_MK: Забелешка: Стандардно е Улиците.

en: note: Default is Terrain.
mk_MK: белешка: Стандардно е терен.

en: previous
mk_MK: Претходна

en: — No Change —
mk_MK: — Нема промени —
