Administration - en to sr translation catalogue (2346 entries)

en: Manage Themes
sr: Управљај темама

en: Install Themes
sr: Постави теме

en: Press This
sr: Објави ово

en: User Name
sr: Корисничко име

en: Update Services
sr: Услуге обавештавања

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
sr: Поделите мало биографских података да бисте испунили свој профил. Ове може бити јавно приказано.

en: Drag-and-drop the following link to your bookmarks bar or right click it and add it to your favorites for a posting shortcut.
sr: Повуците и пустите ову везу на своју траку са забелешкама или притисните десни тастер миша и додајте је у своје омиљене странице за пречицу за објављивање.

en: Type your new password again.
sr: Поново унесите своју нову лозинку.

en: Always use https when visiting the admin
sr: Увек користи https приликом посете управљачког одељка

en: You need to make this file writable before you can save your changes. See <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
sr: Морате направити ову датотеку уписивом пре него што сачувате измене. Погледајте <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">Документацију</a> за више података.

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
sr: Омогући пречице са тастатуре за управљање коментарима.

en: Personal Options
sr: Личне могућности

en: Embed a Video
sr: Угнезди видео запис

en: Embed Code
sr: Код за угнежђивање

en: Plugin Files
sr: Датотеке додатка

en: Press This is a bookmarklet: a little app that runs in your browser and lets you grab bits of the web.
sr: Објави ово је букмарклет: једноставна апликација која ради у вашем прегледачу веба и омогућава вам да ухватите делове веба.

en: Plugin failed to reactivate due to a fatal error.
sr: Додатак није могао бити поново укључен зато што је изазвао кобну грешку.

en: When you publish a new post, WordPress automatically notifies the following site update services. For more about this, see <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> on the Codex. Separate multiple service <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s with line breaks.
sr: Када објавите нови чланак, Вордпрес аутоматски обавештава следеће услуге за обавештавање о освежавању веб места. За више о овоме, погледајте <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">услуге за обавештавање о освежавању</a> у документацији. Одвојите <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>-ове више услуга новим редовима.

en: Skip Confirmation Email
sr: Прескочи поруку за потврђивање

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
sr: Порука са позивницом је послата новом кориснику. Веза за потврђивање мора бити притиснута пре него што је њихов налог направљен.

en: [%s] Joining confirmation
sr: [%s] Потврђивање прикључења

en: Media attachment restored from the trash. | %d media attachments restored from the trash.
sr[0]: Садржај прилога је враћен са отпада.
sr[1]: %d садржаја прилога су враћена са отпада.
sr[2]: %d садржаја прилога су враћена са отпада.

en: Media attachment moved to the trash. | %d media attachments moved to the trash.
sr[0]: Садржај прилога је померен на отпад.
sr[1]: %d садржаја прилога су померена на отпад.
sr[2]: %d садржаја прилога су померена на отпад.

en: Media attachment permanently deleted. | %d media attachments permanently deleted.
sr[0]: Садржај прилога је трајно обрисан.
sr[1]: %d садржаја прилога су трајно обрисана.
sr[2]: %d садржаја прилога су трајно обрисана.

en: Reattached %d attachment. | Reattached %d attachments.
sr[0]: Поново је придружен %d прилог.
sr[1]: Поново су придружена %d прилога.
sr[2]: Поново је придружено %d прилога.

en: Installing Theme: %s
sr: Постављање теме: %s

en: Update Themes
sr: Ажурирај теме

en: You can&#8217;t edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
sr: Не можете да уређујете ову ставку зато што је на отпаду. Молимо вас да је померите са отпада а затим покушајте поново.

en: No out of date plugins were selected.
sr: Ниједан додатак коме је доступно ажурирање није изабран.

en: Plugin could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
sr: Додатак није могао бити укључен зато што је изазвао <strong>кобну грешку</strong>.

en: Available Widgets
sr: Расположиви виџети

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
sr: Повуците виџете овде да бисте их уклонили са бочне траке али да сачувате њихова подешавања.

en: Error in displaying the widget settings form.
sr: Грешка у приказивању обрасца за подешавање виџета.

en: Save Widget
sr: Сачувај виџет

en: Changes saved.
sr: Промене су сачуване.

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
sr: Изаберите и бочну траку за овај виџет и место виџета у тој бочној траци.

en: Widget %s
sr: Виџет %s

en: The theme you are currently using isn&#8217;t widget-aware, meaning that it has no sidebars that you are able to change. For information on making your theme widget-aware, please <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">follow these instructions</a>.
sr: Тема коју тренутно користите није спремна за коришћење виџета, што значи да нема бочних трака које можете да мењате. За информације о прављењу тема које могу користити виџете, молимо вас да <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">пратите ова упутства</a>.

en: Inactive Widgets
sr: Искључени виџети

en: Other users have been deleted.
sr: Остали корисници су избрисани.

en: You can&#8217;t delete the current user.
sr: Не можете да обришете тренутног корисника.

en: Other user roles have been changed.
sr: Друге корисникове улоге су се промениле.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
sr: Садашња корисникова улога мора имати уређивачке способности.

en: New user created.
sr: Направљен је нови корисник.

en: There are no valid users selected for deletion.
sr: Нема исправних изабраних корисника за брисање.

en: Delete Users
sr: Обриши кориснике

en: You can&#8217;t delete users.
sr: Не можете да бришете кориснике.

en: You can&#8217;t edit that user.
sr: Не можете да уређујете тог корисника.

en: Send this password to the new user by email.
sr: Пошаљи ову лозинку новом кориснику е-поштом.

en: Last Name
sr: Презиме

en: Send Password?
sr: Послати лозинку?

en: First Name
sr: Име

en: Update Profile
sr: Ажурирај профил

en: Update User
sr: Ажурирај корисника

en: Additional Capabilities
sr: Додатне могућности

en: If you would like to change the password type a new one. Otherwise leave this blank.
sr: Уколико желите да промените лозинку, унесите нову. Иначе оставите празно.

en: New Password
sr: Нова лозинка

en: Biographical Info
sr: Биографски подаци

en: About Yourself
sr: О вама

en: About the user
sr: О кориснику

en: Contact Info
sr: Подаци за контактирање

en: Nickname
sr: Надимак

en: Display name publicly as
sr: Име се јавно приказује као:

en: Disable the visual editor when writing
sr: Искључи визуелни богати уређивач приликом писања

en: Visual Editor
sr: Напредни уређивач

en: User updated.
sr: Корисник је ажуриран.

en: Use https
sr: Користи https

en: You do not have permission to edit this user.
sr: Немате права да уређујете овог корисника

en: Edit User
sr: Уређивање корисника

en: Media restored from the trash.
sr: Садржај је враћен са отпада.

en: Media moved to the trash.
sr: Садржај померен на отпад.

en: Error saving media attachment.
sr: Грешка у снимању прилога садржаја.

en: Media permanently deleted.
sr: Садржај је трајно обрисан.

en: %s seconds
sr: %s секунди

en: %s queries
sr: %s упита

en: Your WordPress database is already up-to-date!
sr: Ваша Вордпресова база података је већ најновија!

en: Installing Theme from uploaded file: %s
sr: Постављање теме из отпремљене датотеке: %s

en: Upload Theme
sr: Отпреми тему

en: Installing Plugin from uploaded file: %s
sr: Постављање додатка из отпремљене датотеке: %s

en: Installing Plugin: %s
sr: Постављање додатка: %s

en: Plugin reactivated successfully.
sr: Додатак је успешно поново покренут.

en: Plugin Reactivation
sr: Поновно укључивање додатака

en: Compatibility with WordPress %1$s: Unknown
sr: Усклађеност са Вордпресом %1$s: непозната

en: Compatibility with WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d "works" votes out of %4$d total)
sr: Усаглашеност са Вордпресом %1$s: %2$d%% (%3$d гласова за "ради" од укупно %4$d)

en: Compatibility with WordPress %1$s: 100%% (according to its author)
sr: Усклађеност са Вордпресом %1$s: 100%% (према његовом аутору)

en: Show hidden updates
sr: Прикажи скривена ажурирања

en: Hide hidden updates
sr: Сакриј скривена ажурирања

en: This localized version contains both the translation and various other localization fixes. You can skip upgrading if you want to keep your current translation.
sr: Ово локализовано издање садржи и превод и различите друге поправке због локализације. Можете прескочити ажурирање уколико желите да оставите ваш тренутни превод.

en: Bring back this update
sr: Врати назад ово ажурирање

en: Hide this update
sr: Сакриј ово ажурирање

en: Download nightly build
sr: Преузимање ноћног издања

en: Download %s
sr: Преузимање %s

en: Broken Themes
sr: Неисправне теме

en: Current Theme
sr: Тренутна тема

en: Theme deleted.
sr: Тема је обрисана.

en: New theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
sr: Нова тема је укључена. <a href="%s">Види блог</a>

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
sr: Упс, таква датотека не постоји. Проверите поново име и покушајте поново.

en: Select theme to edit:
sr: Изабери тему за уређивање:

en: Templates
sr: Шаблони

en: The requested theme does not exist.
sr: Тражена тема не постоји.

en: Edit Themes
sr: Уреди теме

en: Tags:
sr: Ознаке:

en: Compare Revisions of &#8220;%1$s&#8221;
sr: Упореди ревизије %1$s

en: via
sr: преко

en: Insert an Image
sr: Уметни слику

en: Close Window
sr: Затвори прозор

en: Add from URL
sr: Додај са URL-а

en: click images to select
sr: притисните слике за избор

en: Unable to retrieve images or no images on page.
sr: Није могуће извући слике или нема слика на страници.

en: Insert Video
sr: Уметни видео запис

en: Click to insert.
sr: Притисните за уметање.

en: You are not allowed to move this post out of the trash.
sr: Није вам дозвољено да померите овај чланак ван отпада.

en: Selected plugins <strong>deactivated</strong>.
sr: Изабрани додаци су <strong>искључени</strong>.

en: Plugin <strong>deactivated</strong>.
sr: Додатак је <strong>искључен</strong>.

en: Selected plugins <strong>activated</strong>.
sr: Изабрани додаци су <strong>укључени</strong>.

en: Plugin <strong>activated</strong>.
sr: Додатак је <strong>укључен</strong>.

en: The selected plugins have been <strong>deleted</strong>.
sr: Изабрани додаци су <strong>избрисани</strong>.

en: Plugin could not be deleted due to an error: %s
sr: Додатак није могао бити избрисан због грешке: %s

en: The plugin <code>%s</code> has been <strong>deactivated</strong> due to an error: %s
sr: Додатак <code>%s</code> је <strong>искључен</strong> због грешке: %s

en: If something goes wrong with a plugin and you can&#8217;t use WordPress, delete or rename that file in the <code>%s</code> directory and it will be automatically deactivated.
sr: Уколико нешто крене погрешно са додатком и ви не можете да користите Вордпрес, избришите или измените име датотеци у фасцикли <code>%s</code> и он ће аутоматски бити искључен.

en: No, Return me to the plugin list
sr: Не, врати ме на списак додатака

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. Once a plugin is installed, you may activate it or deactivate it here.
sr: Додаци повећавају и проширују функционалност Вордпреса. Једном када поставите додатак, можете га укључити или искључити овде.

en: Yes, Delete these files
sr: Да, избриши ове датотеке

en: Are you sure you wish to delete these files?
sr: Да ли сигурно желите да избришете ове датотеке?

en: Update File
sr: Ажурирај датотеку

en: Update File and Attempt to Reactivate
sr: Ажурирај датотеку и покушај поновно укључење &raquo;

en: Select plugin to edit:
sr: Изаберите додатак за уређивање:

en: Documentation:
sr: Документација:

en: Browsing <strong>%s</strong> (inactive)
sr: Претраживање <strong>%s</strong> (искључен)

en: Browsing <strong>%s</strong> (active)
sr: Претраживање <strong>%s</strong> (укључен)

en: Editing <strong>%s</strong> (inactive)
sr: Уређивање <strong>%s</strong> (искључен)

en: Editing <strong>%s</strong> (active)
sr: Уређивање <strong>%s</strong> (укључен)

en: This plugin has been deactivated because your changes resulted in a <strong>fatal error</strong>.
sr: Овај додатак је искључен зато што су ваше измене исходиле <strong>кобну грешку</strong>.

en: Files of this type are not editable.
sr: Датотеке ове врсте не могу да се уређују.

en: File edited successfully.
sr: Датотека је успешно измењена.

en: No such file exists! Double check the name and try again.
sr: Таква датотека не постоји! Проверите поново име и покушајте поново.

en: Edit Plugins
sr: Уреди додатке

en: All Settings
sr: Сва подешавања

en: Login Name
sr: Корисничко име

en: Default Mail Category
sr: Подразумевана категорија за писање поштом

en: Mail Server
sr: Сервер е-поште

en: Port
sr: Порт

en: Post via e-mail
sr: Чланак преко е-поште

en: To post to WordPress by e-mail you must set up a secret e-mail account with POP3 access. Any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret. Here are three random strings you could use: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.
sr: Да бисте писали чланке путем е-поште, морате направити тајни налог е-поште са POP3 приступом. Свака порука која стигне на ову адресу биће аутоматски објављена, зато је добра идеја да ова адреса остане потпуно тајна. Ево неколико случајних ниски које можете искористити: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.

en: Default Link Category
sr: Подразумевана категорија веза

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
sr: Вордпрес аутоматски поправља неисправно угњеждени XHTML кôд

en: Default Post Category
sr: Подразумевана категорија чланка

en: Formatting
sr: Обликовање

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
sr: Претвори смајлије као <code>:-)</code> и <code>:-P</code> у сличице при приказу

en: Writing Settings
sr: Подешавања писања

en: Summary
sr: Сажетак

en: Encoding for pages and feeds
sr: Кодирање страница и довода

en: For each article in a feed, show
sr: За сваки чланак у доводу, прикажи

en: Full text
sr: Цео текст

en: Syndication feeds show the most recent
sr: Доводи дистрибуције приказују најскоријих

en: posts
sr: чланака

en: Blog pages show at most
sr: Странице блога приказују највише

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
sr: <strong>Упозорење:</strong> ове стране не би требало да буду исте!

en: Posts page: %s
sr: Страница чланака: %s

en: Front page: %s
sr: Почетна страница: %s

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
sr: <a href="%s">Страну</a> (изабери испод)

en: Reading Settings
sr: Подешавања читања

en: If your <code>.htaccess</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so these are the mod_rewrite rules you should have in your <code>.htaccess</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all.
sr: Да се у вашу датотеку <code>.htaccess</code> може <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">уписивати</a> могли смо ово да урадимо аутоматски. Пошто није тако, ово су mod_rewrite правила која би требало да упишете у своју <code>.htaccess</code> датотеку. Притисните у поље и притисните <kbd>CTRL + a</kbd> на својој тастатури да бисте све одабрали.

en: If you temporarily make your site&#8217;s root directory writable for us to generate the <code>web.config</code> file automatically, do not forget to revert the permissions after the file has been created.
sr: Уколико почетни директоријум свог веб места привремено учините уписивим за нас да бисмо аутоматски направили датотеку <code>web.config</code>, не заборавите да повратите дозволе након што су правила сачувана.

en: Version: %s
sr: Издање: %s

en: View post
sr: Види чланак

en: You are not allowed to delete this post.
sr: Није вам дозвољено да избришете овај чланак.

en: Your post has been saved.
sr: Ваш чланак је сачуван.

en: You are not allowed to move this post to the trash.
sr: Није вам дозвољено да померите овај чланак на отпад.

en: Are you sure you wish to delete these files and data?
sr: Да ли сигурно желите да избришете ове датотеке и податке?

en: Yes, Delete these files and data
sr: Да, избриши ове датотеке и податке

en: You are about to remove the following plugin: | You are about to remove the following plugins:
sr[0]: Уклонићете следећи додатак:
sr[1]: Уклонићете следеће додатке:
sr[2]: Уклонићете следеће додатке:

note: translators: 1: plugin name, 2: plugin author
en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em> (will also <strong>delete its data</strong>)
sr: <strong>%1$s</strong> од <em>%2$s</em> (такође ће <strong>обрисати своје податке</strong>)

en: Delete Plugin | Delete Plugins
sr[0]: Обриши додатак
sr[1]: Обриши додатке
sr[2]: Обриши додатке

en: Update WordPress
sr: Ажурирајте Вордпрес

en: WordPress Updates
sr: Вордпресова ажурирања

en: Update Plugins
sr: Ажурирај додатке

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
sr: Не можете ажурирати зато што<a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s"> Вордпрес %1$s</a> захтева издање MySQL-а %2$s или веће. Ви користите издање %3$s.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
sr: Не можете ажурирати зато што <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">Вордпрес %1$s</a> захтева издање PHP-а %2$s или веће. Ви користите издање %3$s.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
sr: Не можете ажурирати зато што <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">Вордпрес %1$s захтева издање PHP-а %2$s или веће, и издање MySQL-а %3$s или веће. Ви користите издање PHP-а %4$s и MySQL-а %5$s.

en: You do not have sufficient permissions to modify unregistered settings for this site.
sr: Немате довољна права да мењате нерегистрована подешавања на овом веб месту.

en: Site Visibility
sr: Видљивост веб места

en: You do not have sufficient permissions to manage plugins for this site.
sr: Немате довољна права да управљате додацима овог веб места.

en: You cannot modify this Taxonomy.
sr: Не можете да измените ову таксономију.

en: items
sr: ставки

en: Usernames cannot be changed.
sr: Корисничка имена не могу бити промењена.

en: Grant this user super admin privileges for the Network.
sr: Одобри овом кориснику повластице главног управника мреже.

en: Important:
sr: Важно:

en: This user has super admin privileges.
sr: Овај корисник има повластице главног управника.

en: The <code>%1$s</code> setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See http://codex.wordpress.org/Settings_API
sr: Подешавање <code>%1$s</code> је нерегистровано. Нерегистрована подешавања су застарела. Видите http://codex.wordpress.org/Settings_API

en: The following plugins have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Plugins&#8221;.
sr: За следеће додатке је доступно ново издање. Изаберите оне које желите да ажурирате и притисните &#132;Ажурирај додатке&#147;.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
sr: Порука са позивницом је послата кориснику. Веза за потврђивање мора бити притиснута да би они били додати вашем веб месту.

en: User has been added to your site.
sr: Корисник је додат вашем веб месту.

en: That user is already a member of this site.
sr: Тај корисник је већ члан овог веб места.

en: The following themes have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Themes&#8221;.
sr: За следеће теме је доступно ново издање. Изаберите оне које желите да ажурирате и притисните &#132;Ажурирај теме&#147;.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
sr: Није вам дозвољено да померите ову ставку ван отпада.

en: Other users have been removed.
sr: Остали корисници су уклоњени.

en: You can&#8217;t delete that user.
sr: Не можете да бришете тог корисника.

en: You have specified these users for removal:
sr: Ове кориснике сте означили за уклањање:

en: Confirm Removal
sr: Потврди уклањање

en: There are no valid users selected for removal.
sr: Нема исправних изабраних корисника за уклањање.

en: You can't remove the current user.
sr: Не можете да уклоните тренутног корисника.

en: User deletion is not allowed from this screen.
sr: Брисање корисника није дозвољено на овом екрану.

en: You do not have sufficient permissions to edit plugins for this site.
sr: Немате довољна права да уређујете додатке овог веб места.

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this site.
sr: Немате довољна права да уређујете шаблоне овог веб места.

en: You do not have sufficient permissions to install themes on this site.
sr: Немате потребне дозволе да постављате теме на овом веб месту.

en: You do not have sufficient permissions to delete plugins for this site.
sr: Немате довољна права да бришете додатке овог веб места.

en: You do not have sufficient permissions to update themes for this site.
sr: Немате дозволе потребне да ажурирате теме на овом веб месту.

en: You do not have sufficient permissions to install plugins on this site.
sr: Немате довољна права да постављате додатке на овом веб месту.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
sr: Немате довољна права да укључујете додатке на овом веб месту.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
sr: Немате довољна права да искључујете додатке на овом веб месту.

en: You do not have sufficient permissions to update plugins for this site.
sr: Немате довољна права да ажурирате додатке овог веб места.

en: Use Press This to clip text, images and videos from any web page. Then edit and add more straight from Press This before you save or publish it in a post on your site.
sr: Користите Објави ово да бисте правили исечке текстова, слика и видео записа са било које веб странице. Затим уредите и додајте још са Објави ово пре него што сачувате или објавите у чланку на свом веб месту.

en: Remove Users from Site
sr: Уклони кориснике са веб места

en: &mdash; No role for this site &mdash;
sr: &mdash; Нема улоге за ово веб место &mdash;

en: You have version %1$s installed. Update to %2$s.
sr: Ви имате постављено издање %1$s. Ажурирајте у %2$s.

[ctx: Theme stylesheets in theme editor]
en: Styles
sr: Стилови

en: There is a pending change of your e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
sr: Постоји промена ваше адресе е-поште у <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Одустани</a>

en: Search Installed Plugins
sr: Претражи постављене додатке

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
sr: Можете прилагодити приказ овог екрана на доста начина:

en: You can narrow the list by file type/status using the text link filters at the top of the screen. You also can refine the list by date using the dropdown menu above the media table.
sr: Можете сузити списак по врсти датотеке/стању користећи текстулне везе за филтрирање на врху екрана. Такође можете прерадити списак по датуму користећи падајући изборник изнад табле садржаја.

en: <strong>Advice:</strong> think very carefully about your site crashing if you are live-editing the theme currently in use.
sr: <strong>Савет:</strong> пажљиво размислите о паду вашег веб места ако на живо уређујете тему тренутно у употреби.

en: After typing in your edits, click Update File.
sr: Након уношења својих измена, притисните на Ажурирај датотеку.

en: You can use the Theme Editor to edit the individual CSS and PHP files which make up your theme.
sr: Можете користити уређивач теме да бисте уредили појединачне CSS и PHP датотеке које праве вашу тему.

en: Begin by choosing a theme to edit from the dropdown menu and clicking Select. A list then appears of all the template files. Clicking once on any file name causes the file to appear in the large Editor box.
sr: Почните бирањем теме за уређивање из падајућег изборника и притискања на Изабери. Тада се појављује списак свих датотека шаблоне. Једним притиском на било које име датотеке изазива појављивање датотеке у великој кутији Уређивач.

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
sr: Укључивање стања доступности, преко Подешавања екрана, дозвољава вам да користите дугмад Додај и Уреди уместе коришћења повуци и пусти.

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
sr: Виџети се могу користити више пута. Можете дати сваком виџету наслов за приказ на вашем веб месту, али то није неопходно.

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
sr: Виџети су независни одељци садржај који могу бити смештени на било који виџетизовани простор омогућен од стране ваше теме (често названо бочна траке). Да бисте попунили своје бочне траке/виџетизоване просторе са појединачним виџетима, повуците и пустите траку наслова на жељени простор. Подразумевано, само први виџетизовани простор је проширен. Да бисте попунили додатне виџетизоване просторе, притисните на траке наслова да бисте их проширили.

en: Most of the time, plugins play nicely with the core of WordPress and with other plugins. Sometimes, though, a plugin&#8217;s code will get in the way of another plugin, causing compatibility issues. If your site starts doing strange things, this may be the problem. Try deactivating all your plugins and re-activating them in various combinations until you isolate which one(s) caused the issue.
sr: Већину времена, додаци лепо раде са основом Вордпреса и другим додацима. Ипак, некада ће код додатка доћи на пут другог додатка, изазивајући проблеме усклађености. Уколико ваше веб место почне да ради чудне ствари, ово може бити проблем. Покушајте са искључивањем ссвих својих додатка и поновним укључивањем у различитим комбинацијама све док не изолујете који вам прави(е) проблем.

en: Choose a plugin to edit from the menu in the upper right and click the Select button. Click once on any file name to load it in the editor, and make your changes. Don&#8217;t forget to save your changes (Update File) when you&#8217;re finished.
sr: Одаберите додатак за уређивање из изборника горе десно и притисните на дугме Изабери. Притисните једном на било које име датотеке да бисте је учитали у уређивачу и направили измене. Не заборавите да сачувате своје промене (Ажурирај датотеку) када завршите.

en: Function Name&hellip;
sr: Име функције&hellip;

en: Your themes are all up to date.
sr: Ваше теме су у најновијим издањима.

en: Your plugins are all up to date.
sr: Ваши додаци су у најновијим издањима.

en: While your site is being updated, it will be in maintenance mode. As soon as your updates are complete, your site will return to normal.
sr: Док се ваше веб место ажурира, оно ће бити у стању одржавања. Чим се ажурирања заврше, ваше веб место ће се вратити у уобичајено стање.

en: An updated version of WordPress is available.
sr: Ажурирано издање Вордпреса је доступно.

en: You have the latest version of WordPress.
sr: Имате последње издање Вордпреса.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
sr: Овај екран садржи подешавања се примењују на приказ вашег садржаја.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
sr: Запамтите да притиснете на дугме Ажурирај профил када завршите.

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
sr: Уредници могу објављивати чланке, управљати чланцима као и управљати чланцима других људи итд.

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
sr: Неопходна поља су назначена; остало је необавезно. Подаци о профилу ће бити приказани само ако ваша тема је подешена да тако уради.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
sr: Ваше корисничко име не може бити промењено али можете користити друга поља да бисте унели своје право име или надимак, и променити које ће се име приказивати на вашим чланцима.

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
sr: Сарадници могу да пишу и управљају својим чланцима али не и да објављују чланке и отпремају датотеке садржаја.

en: Administrators have access to all the administration features.
sr: Управници имају приступ свим управљачким особинама.

en: You can use the editor to make changes to any of your plugins&#8217; individual PHP files. Be aware that if you make changes, plugins updates will overwrite your customizations.
sr: Можете користити уређивач да бисте направили измене на било којој појединачној PHP датотеци својих додатака. Будите свесни да ако направите неке измене, ажурирања додатака ће заменити ваша прилагођавања.

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
sr: Ваш профил садржи податке о вама (ваш &#132;налог&#147;) као и неке личне могућности везане за коришћење Вордпреса.

en: You can Upload a theme manually if you have already downloaded its ZIP archive onto your computer (make sure it is from a trusted and original source). You can also do it the old-fashioned way and copy a downloaded theme&#8217;s folder via FTP into your <code>/wp-content/themes</code> directory.
sr: Можете ручно отпремити тему уколико је већ имате преузету на свом рачунару у ZIP архиви (будите сигурни да је из извора од поверења). Такође можете да урадите на старомодан начин и умножите преузету фасциклу теме преко FTP-а у свој директоријум <code>/wp-content/themes</code>.

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
sr: Да бисте додали новог корисника за своје веб место, притисните дугме Додај новог на врху екрана или Додај новог у одељку изборника Корисници.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
sr: Уколико желите да уклоните виџет али да сачувате његова подешавања за могуће будуће коришћење, само га превуците на простор Искључени виџети. Можете их поново додати било када отуда. Ово је посебно важно када промените тему у неку са мањим или другачијим простором за виџете.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
sr: Многе теме подразумевано приказују неке виџете док не уредите своје бочне траке, али они нису аутоматски приказани у вашој алатци за управљање бочном траком. Након што направите своју прву промену виџета, можете поново додати подразумеване виџете додавајући их из простора Расположиви виџети.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the front page of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static home page, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the front page, and the other will be where your posts are displayed.
sr: Можете одабрати шта је приказано на почетној страници свог  веб места. То могу бити чланци у обрнутом хронолошком редоследу (класични блог) или учвршћена/непокретна страна. Да бисте поставили непокретну почетну страницу, прво морате да направите две <a href="%s">стране</a>. Једна ће постати почетна страница а друга ће бити где се ваши чланци приказују.

en: The following themes are installed but incomplete. Themes must have a stylesheet and a template.
sr: Следеће теме су постављене али непотпуне. Теме морају имати стил и шаблон.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Documentation on Template Tags</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Документација о ознакама шаблона</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Documentation on Editing Files</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Документација о уређивању датотека</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Documentation on Using Themes</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Документација о коришћењу тема</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Documentation on Theme Development</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Документација о развоју тема</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Documentation on Managing Plugins</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Документација о управљању додацима</a>

en: You can find additional plugins for your site by using the <a href="%1$s">Plugin Browser/Installer</a> functionality or by browsing the <a href="%2$s" target="_blank">WordPress Plugin Directory</a> directly and installing new plugins manually. To manually install a plugin you generally just need to upload the plugin file into your <code>/wp-content/plugins</code> directory. Once a plugin has been installed, you can activate it here.
sr: Можете пронаћи више додатака за своје веб место користећи <a href="%1$s">Претраживач/постављач додатака</a>, или прегледајући <a href="%2$s" target="_blank">Вордпресовов попис додатака</a> и ручно постављајући додатке. Да бисте ручно поставили додатак, уопштено морате да отпремите датотеку додатка у свој <code>/wp-content/plugins</code> директоријум. Једном када је додатак постављен, можете га укључити овде.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Documentation on Adding New Themes</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Документација о додавању нових тема</a>

[ctx: plugins per page (screen options)]
en: Plugins
sr: додатака

[ctx: items per page (screen options)]
en: Media items
sr: ставки садржаја

en: You can update to <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> automatically or download the package and install it manually:
sr: Можете ажурирати у <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">Вордпрес %2$s</a> аутоматски или преузети пакет и ажурирати ручно:

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. By default, this email will also contain their password. Uncheck the box if you don&#8217;t want the password to be included in the welcome email.
sr: Нови корисници ће примати е-пошту обавештења да су додати као корисник на вашем веб месту. Подразумевано, ова е-пошта ће такође садржати њихову лозинку. Одштиклирајте кутијицу ако не желите да лозинка буде укључена у е-пошту добродошлице.

en: <strong>Important:</strong> before updating, please <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">back up your database and files</a>. For help with updates, visit the <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Updating WordPress</a> Codex page.
sr: <strong>Важно:</strong> пре ажурирања, молимо вас да <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">направите резерву базе података и датотека</a>. За помоћ са ажурирањем, посетите страницу документације <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Ажурирање Вордпреса</a>.

en: Apply Filters
sr: Примени филтере

note: translators: %1 date, %2 time.
en: Last checked on %1$s at %2$s.
sr: Последњи пут проверено %1$s у %2$s.

en: Check Again
sr: Провери поново

en: Please select one or more plugins to update.
sr: Молимо вас да изаберете један или више додатака за ажурирање.

en: Please select one or more themes to update.
sr: Молимо вас да изаберете једну или више темаза ажурирање.

en: <strong>Please Note:</strong> Any customizations you have made to theme files will be lost. Please consider using <a href="%s">child themes</a> for modifications.
sr: <strong>Напомена:</strong> Све измене које сте направили датотекама теме ће бити изгубљене. Молимо вас да размотрите коришћење <a href="%s">тема-деце</a> за измене.

en: E-mail or Username
sr: Е-пошта или корисничко име

en: Search Installed Themes
sr: Претражи постављене теме

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
sr: Одељак Расположиви виџети садржи све виџете које можете да одаберете. Једном када превучете виџет на бочну траку, отвориће се да би вам омогућио да подесите његова подешавања. Када сте задовољни са подешавањима виџета, притисните на дугме Сачувај и виџет ће кренути да се приказује на вашем веб месту. Уколико притиснете Обриши, то ће уклонити виџет.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">More information</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Више информација</a>

en: You are about to install WordPress %s <strong>in English (US).</strong> There is a chance this update will break your translation. You may prefer to wait for the localized version to be released.
sr: Инсталираћете Вордпрес %s <strong>на енглеском (САД).</strong> Постоји могућност да ово ажурирање поломи ваш превод. Можда би вам више одговарало да сачекате да буде објављено локализовано издање.

en: Update Complete
sr: Ажурирање је завршено

en: Your WordPress database has been successfully updated!
sr: Ваша Ворпресова база података је успешно ажурирана!

en: Update WordPress Database
sr: Ажурирајте Вордпресову базу података

en: The update process may take a little while, so please be patient.
sr: Поступак ажурирања може потрајати, молимо вас да будете стрпљиви.

en: Database Update Required
sr: Потребно је ажурирање базе података

en: WordPress has been updated! Before we send you on your way, we have to update your database to the newest version.
sr: Вордпрес је ажуриран! Пре него што вас вратимо на ваш пут, мораћемо да ажурирамо вашу базу података на најновије издање.

en: No Update Required
sr: Није потребно ажурирање

en: WordPress &rsaquo; Update
sr: Вордпрес &rsaquo; Ажурирање

en: This child theme inherits templates from a parent theme, %s.
sr: Ова теме-дете наслеђује шаблоне од своје родитељске теме, %s.

en: This is a file in your current parent theme.
sr: Ово је датотека у вашој тренутној родитељској теми.

en: Super admin privileges cannot be removed because this user has the network admin email.
sr: Повластице главног управника не могу бити уклоњене зато што овај корисник има управљачку адресу е-поште.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Описи улога и могућности</a>

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
sr: Овај екран наводи постојеће кориснике вашег веб места. Сваки корисник има једну од пет одређених улога као што је одређено од стране управника веб места: Управник веб места, Уредник, Аутор, Сарадник или Претплатник. Корисници са улогама различитим од управника виде мање могућности у кретању контролне табле када су пријављени, засновано на својим улогама.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Documentation on Writing Plugins</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Документација о писању додатака</a>

en: Press This is a bookmarklet that makes it easy to blog about something you come across on the web. You can use it to just grab a link, or to post an excerpt. Press This will even allow you to choose from images included on the page and use them in your post. Just drag the Press This link on this screen to your bookmarks bar in your browser, and you&#8217;ll be on your way to easier content creation. Clicking on it while on another website opens a popup window with all these options.
sr: Објави ово је букмарклет који прави једноставним блоговање о нечему на шта наиђете на вебу. Можете га користити само да бисте ухватили везу, или да објавите одломак. Објави ово ће вам чак омогућити да одаберете слике укључене на страници и користите их у свом чланку. Само превуците Објави ово везу на овом екрану на своју траку обележивача у свом прегледачу веба и бићете на путу за лакше прављење садржаја. Притискање на њу док сте на другом веб месту ће отворити искачући прозор са свим овим могућностима.

en: If you want to make changes but don&#8217;t want them to be overwritten when the plugin is updated, you may be ready to think about writing your own plugin. For information on how to edit plugins, write your own from scratch, or just better understand their anatomy, check out the links below.
sr: Уколико желите да направите измене али не желите да буду замењене када је додатак ажуриран, можда сте спремни да размислите о писању сопственог додатка. За податке о томе како да уредите додатке, како да напишете свој од почетка, или да само боље разумете његову анатомију, проверите везе испод.

[ctx: user]
en: Add Existing User
sr: Додај постојећег корисника

en: Add Existing User
sr: Додај постојећег корисника

en: Add New User
sr: Додај новог корисника

en: Any edits to files from this screen will be reflected on all sites in the network.
sr: Сва уређивања датотекама са овог екрана биће одражена на сва веб места у мрежи.

[ctx: user]
en: Add New User
sr: Додај новог корисника

en: Default Post Format
sr: Подразумевани облик чланка

en: You do not have sufficient permissions to update this site.
sr: Немате довољне дозволе потребне да ажурирате ово веб место.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
sr: Не можете да обришете додатак док је укључен на главном веб месту.

[ctx: user]
en: Add Existing
sr: Додај постојећег

en: Post Format:
sr: Облик чланка:

en: This plugin may be active on other sites in the network. | These plugins may be active on other sites in the network.
sr[0]: Овај додатак је можда укључен на другим веб местима у мрежи.
sr[1]: Ови додаци су можда укључени на другим веб местима у мрежи.
sr[2]: Ови додаци су можда укључени на другим веб местима у мрежи.

en: &larr; Back to Users
sr: &larr; Назад на кориснике

en: You have specified this user for deletion: | You have specified these users for deletion:
sr[0]: Овог корисника сте означили за брисање:
sr[1]: Ове кориснике сте означили за брисање:
sr[2]: Ове кориснике сте означили за брисање:

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Documentation on Reading Settings</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Документација о подешавањима читања</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Users</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Документација о додавању нових корисника</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Documentation on Updating WordPress</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Документација о ажурирању Вордпреса</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Documentation on Writing Settings</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Документација о подешавању писања</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Users</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Документација о управљању корисницима</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Documentation on Media Library</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Документација о библиотеци садржаја</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Documentation on Tools</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Документација о алаткама</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Installing Plugins</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Документација о постављању додатака</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Documentation on Editing Plugins</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Документација о уређивању додатака</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Documentation on Widgets</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Документација о виџетима</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Documentation on User Profiles</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Документација о корисничким профилима</a>

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
sr: Искључи

en: Add Photos
sr: Додај фотографије

en: Add:
sr: Додај:

en: If your bookmarks toolbar is hidden: copy the code below, open your Bookmarks manager, create new bookmark, type Press This into the name field and paste the code into the URL field.
sr: Уколико је ваша трака са обележивачима сакривена: умножите код испод, отворите свог управљача обележивачима, направите нов обележивач, унесите Објави ово у пољу за назив и налепите код у пољу URL.

en: Re-install Now
sr: Поново инсталирајте одмах

en: You can find additional themes for your site by using the Theme Browser/Installer on this screen, which will display themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. These themes are designed and developed by third parties, are available free of charge, and are compatible with the license WordPress uses.
sr: Можете пронаћи додатне теме за своје веб место користећи Претраживач/постављач тема на овом екрану, који ће приказати теме из <a href="%s" target="_blank">WordPress.org складишта тема</a>. Ове теме су направљене и изграђене од стране трећих страна, доступне су без накнаде, и усклађене су са лиценцом коју користи Вордпрес.

[ctx: theme name]
en: Name
sr: Име

note: translators: 1: Site name, 2: site URL, 3: role
en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
sr: Здраво,
    Позвани сте да се придружите на '%1$s' на
    %2$s као %3$s.
    Уколико не желите да се придружите овом веб месту молимо вас да занемарите
    ову поруку. Ова позивница ће истећи за неколико дана.
    
    Молимо вас да притиснете на следећу везу да бисте активирали свој налог:
    %%s

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
sr: Напомена: ниједна од ових могућности не зауставља приступ вашем веб месту &mdash; до претраживача веба је да ли ће да испоштују ваш захтев.

[ctx: users per page (screen options)]
en: Users
sr: корисника

en: You can&#8217;t remove users.
sr: Не можете да уклањате кориснике.

en: User removed from this site.
sr: Корисник је уклоњен са овог веб места.

en: User added.
sr: Корисник је додат.

en: Confirm Deletion
sr: Потврди брисање

en: Click to view entire list of files which will be deleted
sr: Притисните да бисте видели цели списак датотека које ће бити избрисане.

en: Changed roles.
sr: Улоге измењене.

en: Add Existing User
sr: Додај постојећег корисника

note: translators: 1: plugin name, 2: plugin author
en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em>
sr: <strong>%1$s</strong> од <em>%2$s</em>

en: <strong>ERROR</strong>: options page not found.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: страница са могућностима није пронађена.

en: View version %1$s details
sr: Види детаље издања %1$s

note: translators: 1: Site name, 2: site URL, 3: role, 4: activation URL
en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
sr: Здраво,
    
    Позвани сте да се придружите на '%1$s' на
    %2$s као %3$s.
    
    Молимо вас да притиснете на следећу везу да бисте потврдили позивницу:
    %4$s

en: Profile updated.
sr: Профил је ажуриран.

en: Because this is a multisite installation, you may add accounts that already exist on the Network by specifying a username or email, and defining a role. For more options, such as specifying a password, you have to be a Network Administrator and use the hover link under an existing user&#8217;s name to Edit the user profile under Network Admin > All Users.
sr: Зато што је ово поставка за више места, можете да додате налоге који већ постоје у мрежи наводећи корисничко име или е-пошту и одређујући улогу. За више могућности, као што је одређивање лозинке, морате да будете управник мреже и користите везу након преласка преко корисничког имена да бисте уредили профил корисника под Управљање мрежом > Сви корисници.

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
sr: Можете видети све чланке корисника притиском на број поред ступца Чланци.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
sr: Можете сакрити/приказати ступце засновано на својим потребама и одлучити колико корисника да приказујете по екрану користећи језичак Подешавања екрана.

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
sr: Прелазак преко реда у списку корисника ће приказати везе радњи које вам омогућавају да управљате својим корисницима. Можете извршити следеће радње:

en: Edit takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
sr: Уреди вас води на екран за уређивање тог корисника. Такође можете доћи до тог екрана притиском на корисничко име.

en: <a href="%s">Learn more about WordPress %s</a>.
sr: <a href="%s">Сазнајте више о Вордпресу %s</a>.

en: If a media file has not been attached to any post, you will see that in the Attached To column, and can click on Attach File to launch a small popup that will allow you to search for a post and attach the file.
sr: Уколико датотека садржаја није придружена ни на један чланак, видећете то у ступцу Придружено на и можете притиснути на Придружи датотеку да бисте покренули мали искачући прозор који ће вам омогућити да тражите чланак и придружите датотеку.

en: Hovering over a row reveals action links: Edit, Delete Permanently, and View. Clicking Edit or on the media file&#8217;s name displays a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. Clicking Delete Permanently will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached). View will take you to the display page for that file.
sr: Прелазак преко реда открива везе радњи: Уреди, Обриши трајно и Погледај. Притисак на Уреди или на име датотеке приказује једноставан екран за уређивање појединачних метаподатака датотеке. Притисак на Обриши трајно ће обрисати датотеку из библиотеке садржаја (као и са свих чланака на које је тренутно придружена). Погледај ће вас одвести на страницу приказа те датотеке.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
sr: Све датотеке које сте отпремили су наведене у Библиотеци садржаја, са скорашњим отпремањима као првим приказаним. Можете користити језичак Подешавања екрана да прилагодите изглед овог екрана.

en: Missing Widgets
sr: Виџети који недостају

en: Removing and Reusing
sr: Уклањање и поновно коришћење

en: Inactive Sidebar (not used)
sr: Искључена бочна трака (не користи се)

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
sr: Ова бочна трака више није доступна и нигде се не приказује на вашем веб месту. Уклоните сваки виџет испод да бисте потпуно уклонили ову искључену бочну траку.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
sr: Можете променити своју лозинку, укључити пречице са тастатуре, променити шему боја својих Вордпресових управљачких екрана и искључити WYSIWYG (&#132;Шта видиш, то и добијеш&#147;) тј. видљиви уређивач, између осталог. Можете сакрити Траку са алаткама (раније звану Управљачка трака) са предњег дела свог веб места, али не можете искључити са управљачких екрана.

en: Post Via Email
sr: Чланак преко е-поште

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
sr: Уколико је захтевано, Вордпрес ће аутоматски обавестити различите услуге о вашим новим чланцима.

en: Installing themes on Multisite can only be done from the Network Admin section.
sr: Постављање теме на више-места може бити урађено преко одељка Управљање мрежом.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
sr: Можете предати садржај на више различитих начина; овај екран садржи подешавања за сваки од њих. Одељак на врху контролише уређивач у управљачким екранима, док остатак контролише спољашње начине објављивања. За више података о сваком од ових начина, користите везе документације.

en: How to Update
sr: Како да ажурирате

en: You must assign a password to the new user, which they can change after logging in. The username, however, cannot be changed.
sr: Морате доделити лозинку новом кориснику коју ће он моћи да промени након пријављивања. Корисничко име, ипак, не може бити промењено.

en: User Roles
sr: Корисничке улоге

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
sr: Да бисте додали новог корисника за своје веб место, попуните образац на овом екрану и притисните дугме Додај новог корисника на дну.

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
sr: Претплатници могу да читају коментаре/коментаришу/примају билтене итд, али не могу да праве уобичајени садржај веб места.

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
sr: Не заборавите да притисните на дугме Додај новог корисника у дну овог екрана када завршите.

en: Screen Display
sr: Приказ екрана

en: Plugins hook into WordPress to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from the core WordPress application by thousands of developers all over the world. All plugins in the official <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Plugin Directory</a> are compatible with the license WordPress uses. You can find new plugins to install by searching or browsing the Directory right here in your own Plugins section.
sr: Додаци се каче на Вордпрес да прошире његову функционалност прилагођеним особинама. Додаци су изграђени независно од основе Вордпреса од стране хиљада градитеља широм света. Сви додаци у званичном <a href="%s" target="_blank">WordPress.org складишту додатака</a> су усклађени са лиценцом коју користи Вордпрес. Можете пронаћи нове додатке за постављање претраживањем или прегледањем складишта баш овде у вашем сопственом одељку Додаци.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
sr: Уколико желите да претворите своје категорије у ознаке (или обрнуто), користите <a href="%s">Претварача категорија и ознака</a> који је доступан на екрану Увоз.

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
sr: Ево основног прегледа различитих корисничких улога и дозвола повезаним са сваком:

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
sr: Аутори могу да објављују и управљају сопственим чланцима и могу да отпремају датотеке.

en: Adding Themes
sr: Додавање тема

en: Attaching Files
sr: Прилагање датотека

en: Adding Plugins
sr: Додавање додатака

en: Troubleshooting
sr: Решавање проблема

en: The active theme is broken. Reverting to the default theme.
sr: Укључена тема је неисправна. Враћа се подразумевана тема.

en: Show Toolbar when viewing site
sr: Прикажи траку са алаткама приликом прегледања веб места

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
sr: Унесите адресу е-поште или корисничко име постојећег корисника ове мреже да бисте га позвали на ово веб место. Тој особи ће бити послата порука са питањем да потврди позив.

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
sr: Унесите адресу е-поште постојећег корисника ове мреже да бисте га позвали на ово веб место. Тој особи ће бити послата порука са питањем да потврди позив.

en: <strong>Warning:</strong> Making changes to active plugins is not recommended. If your changes cause a fatal error, the plugin will be automatically deactivated.
sr: <strong>Упозорење:</strong> Прављење измена укљученим додацима није препоручљиво. Уколико ваше измене проузрокују кобну грешку, додатак ће аутоматски бити искључен.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links in the upper left to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
sr: Можете филтрирати списак корисника по корисничкој улози користећи текстуалне везе горе лево да бисте приказали све, управнике, уреднике, ауторе, сараднике или претплатнике. Подразумевано се приказују сви корисници. Некоришћене корисничке улоге нису наведене.

en: You are using a development version of WordPress. You can update to the latest nightly build automatically or download the nightly build and install it manually:
sr: Користите развојно издање Вордпреса. Можете га аутоматски ажурирати у последње ноћно издање или преузети ноћно издање и ажурирати ручно:

en: Post via email settings allow you to send your WordPress install an email with the content of your post. You must set up a secret e-mail account with POP3 access to use this, and any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret.
sr: Подешавања за Чланак преко е-поште вам омогућавају да пошаљете е-пошту својој поставци Вордпреса са садржајем свог чланка. Морате направити тајни налог е-поште са POP3 приступом да бисте ово користили, и свака порука која стигне на ову адресу биће објављена, зато је добра идеја да ова адреса остане потпуно тајна.

en: The plugin generated %d characters of <strong>unexpected output</strong> during activation. If you notice &#8220;headers already sent&#8221; messages, problems with syndication feeds or other issues, try deactivating or removing this plugin.
sr: Додатак је направио %d знакова <strong>неочекиваног излаза</strong> приликом укључивања. Уколико приметите поруке &#132;заглавља су већ послата (headers already sent)&#147;, проблеме са доводима синдикације или друге проблеме, пробајте са искључивањем или уклањањем додатка.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you don&#8217;t want the user to receive a welcome email.
sr: Нови корисници ће примити е-пошту која ће их обавестити да су додати као корисници на вашем веб месту. Ова е-пошта ће такође садржати њихову лозинку. Штиклирајте кутијицу ако не желите да корисник добије е-пошту добродошлице.

[ctx: example password]
en: password
sr: lozinka

[ctx: example username]
en: username
sr: korisnicko_ime

en: You should be able to get this info from your web host, if <code>localhost</code> does not work.
sr: Требало би да добијете овај податак од свог домаћина, ако <code>localhost</code> не ради.

en: Your MySQL username
sr: Ваше MySQL корисничко име

en: WordPress &rsaquo; Setup Configuration File
sr: Вордпрес &rsaquo; Постављање датотеке подешавања

en: You can create the <code>wp-config.php</code> manually and paste the following text into it.
sr: Можете ручно направити датотеку <code>wp-config.php</code> и налепити следећи текст у њу.

en: Welcome to WordPress. Before getting started, we need some information on the database. You will need to know the following items before proceeding.
sr: Добро дошли у Вордпрес. Пре него што почнемо, потребни су нам неки подаци о бази података. Мораћете да знате следеће ставке пре наставка.

en: The name of the database you want to run WP in.
sr: Име базе у којој желите да покрећете Вордпрес.

en: The file 'wp-config.php' already exists. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='%s'>installing now</a>.
sr: Датотека 'wp-config.php' већ постоји. Уколико желите да вратите на почетно стање било коју ставку подешавања у овој датотеци, молимо вас да је прво обришете. Сада можете пробати са <a href='%s'>инсталирањем</a>.

en: The file 'wp-config.php' already exists one level above your WordPress installation. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='install.php'>installing now</a>.
sr: Датотека 'wp-config.php' већ постоји један ниво изнад ваше инсталације Вордпреса. Уколико желите да вратите на почетно стање било коју ставку подешавања у овој датотеци, молимо вас да је прво обришете. Сада можете пробати са <a href='install.php'>инсталирањем</a>.

en: Table prefix (if you want to run more than one WordPress in a single database)
sr: Префикс табеле (уколико желите да покрећете више од једног Вордпреса из једне базе)

en: Let&#8217;s go!
sr: кренимо!

en: Run the install
sr: Покрени инсталирање

en: Sorry, I need a wp-config-sample.php file to work from. Please re-upload this file from your WordPress installation.
sr: Жао нам је, потребна нам је датотека wp-config-sample.php да бисмо радили. Молимо вас да је поново отпремите из своје Вордпресове инсталације.

en: Table Prefix
sr: Префикс табеле

en: If you want to run multiple WordPress installations in a single database, change this.
sr: Уколико желите да покрећете више од једног Вордпреса из једне базе, промените ово.

en: Database username
sr: Корисничко име базе података

en: Database password
sr: Лозинку базе података

en: Database name
sr: Име базе података

en: Database host
sr: Домаћина базе података

en: Database Name
sr: Име базе података

en: &hellip;and your MySQL password.
sr: &hellip;и ваша MySQL лозинка.

en: Database Host
sr: Домаћин базе података

note: Description of the plugin/theme
en: This is not just a plugin, it symbolizes the hope and enthusiasm of an entire generation summed up in two words sung most famously by Louis Armstrong: Hello, Dolly. When activated you will randomly see a lyric from <cite>Hello, Dolly</cite> in the upper right of your admin screen on every page.
sr: Ово није само додатак, он симболизује наду и ентузијазам целе једне генерације сажет у две речи најчешће певане од стране Луиса Армстронга: Здраво, Доли. Када укључите, видећете случајан стих из <cite>Hello, Dolly</cite> у горњем десном углу свог управљачког екрана на свакој страници.

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: Hello Dolly
sr: Здраво, Доли

note: Author of the plugin/theme
en: Matt Mullenweg
sr: Мет Муленвег

en: Toolbar
sr: Трака са алаткама

en: This theme is broken.
sr: Ова тема је неисправна.

en: In all likelihood, these items were supplied to you by your Web Host. If you do not have this information, then you will need to contact them before you can continue. If you&#8217;re all ready&hellip;
sr: У свакој могућности, ове ставке су вам достављене од стране свог домаћина сервера. Уколико немате ове податке, онда морате да га контактирате пре него што наставите. Уколико сте спремни&hellip;

en: User deleted. | %s users deleted.
sr[0]: Корисник је обрисан
sr[1]: %s корисника су обрисана
sr[2]: %s корисника су обрисана

en: New user created. <a href="%s">Edit user</a>
sr: Нови корисник је направљен. <a href="%s">Уреди корисника</a>

en: The Categories and Tags Converter link on this screen will take you to the Import screen, where that Converter is one of the plugins you can install. Once that plugin is installed, the Activate Plugin &amp; Run Importer link will take you to a screen where you can choose to convert tags into categories or vice versa.
sr: Веза Претварач категорија и ознака на овом екрану ће вас одвести на екран Увоз, где је тај претварач један од додатака које можете да поставите. Једном када је тај додатак постављен, веза Укључи додатак и покрени увозника вратиће вас на екран где можете да одаберете претварање ознака у категорије или обрнуто.

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
sr: Категорије имају хијерархију, што значи да можете да угнездите подкатегорије. Ознаке немају хијерархију и не могу бити угнежђене. Некад људи почну да користе једно на својим чланцима а онда схвате да би друго било боље за њихов садржај.

en: Previewing and Installing
sr: Прегледање и постављање

en: Previewing and Customizing
sr: Предпреглед и прилагођавање

en: Once you have generated a list of themes, you can preview and install any of them. Click on the thumbnail of the theme you&#8217;re interested in previewing. It will open up in a full-screen Preview page to give you a better idea of how that theme will look.
sr: Када направите списак тема, можете прегледати и поставити било коју од њих. Притисните на умањену слику теме коју желите да прегледате. Отвориће се преглед преко целог екрана да бисте добили бољу идеју како та тема изгледа.

en: To install the theme so you can preview it with your site&#8217;s content and customize its theme options, click the "Install" button at the top of the left-hand pane. The theme files will be downloaded to your website automatically. When this is complete, the theme is now available for activation, which you can do by clicking the "Activate" link, or by navigating to your Manage Themes screen and clicking the "Live Preview" link under any installed theme&#8217;s thumbnail image.
sr: Да бисте поставили тему тако да можете да је прегледате са садржајем свог веб места и прилагодите могућности те теме, притисните на дугме "Постави" на врху леве траке. Датотеке теме ће аутоматски бити преузете на ваше веб место. Када се ово заврши, тема је онда доступна за укључивање, што ћете моћи да урадите притиском на везу "Укључи", или кретањем на свој екран Управљај темама и притиском на везу "Предпреглед" испод било које умањене слике постављене теме.

en: The <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">character encoding</a> of your site (UTF-8 is recommended)
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">Кодни распоред</a> вашег веб места (UTF-8 је препоручено)

en: In the editing area the Tab key enters a tab character. To move below this area by pressing Tab, press the Esc key followed by the Tab key.
sr: У простору за уређивање тастер Tab уноси знак табулатор. Да бисте се померили испод овог простора притиском на Tab, притисните на тастер Esc а затим на тастер Tab.

en: Settings saved and theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
sr: Подешавања су сачувана и тема је укључена. <a href="%s">Посетите веб место</a>

en: After you&#8217;ve done that, click &#8220;Run the install.&#8221;
sr: Када завршите са тим, притисните на &#0132;Покрени инсталирање.&#0147;

en: Sorry, but I can&#8217;t write the <code>wp-config.php</code> file.
sr: Жао нам је, али не могу да упижем у датотеку <code>wp-config.php</code>.

en: Below you should enter your database connection details. If you&#8217;re not sure about these, contact your host.
sr: Испод би требало да унесете податке за повезивање са својом базом. Уколико нисте сигурни о овоме, контактирајте свог домаћина сервера.

en: If for any reason this automatic file creation doesn&#8217;t work, don&#8217;t worry. All this does is fill in the database information to a configuration file. You may also simply open <code>wp-config-sample.php</code> in a text editor, fill in your information, and save it as <code>wp-config.php</code>.
sr: Уколико из било ког разлога ово аутоматско прављење датотеке не буде радило, не брините. Све што ово ради је да попуњава податке о бази у датотеку подешавања. Такође можете једноставно да отворите <code>wp-config-sample.php</code> у уређивачу текста, попуните своје податке и сачувате је као <code>wp-config.php</code>.

en: If you want to install a plugin that you&#8217;ve downloaded elsewhere, click the Upload link in the upper left. You will be prompted to upload the .zip package, and once uploaded, you can activate the new plugin.
sr: Уколико желите да поставите додатак који сте преузели другде, притисните на везу Отпреми горе лево. Бићете наведени да отпремите .zip пакет, и једном када је отпремљен, можете укључити нови додатак.

en: You can also browse a user&#8217;s favorite plugins, by using the Favorites link in the upper left of the screen and entering their WordPress.org username.
sr: Такође можете да прегледате омиљене додатке корисника, користећи везу Омиљени горе лево на екрану и уношењем његовог WordPress.org корисничког имена.

en: WordPress is not notifying any <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%s">visibility settings</a>.
sr: Вордпрес не обавештава ниједну <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">услугу за обавештавање о освежавању</a> због <a href="%s">подешавања видљивости</a> вашег веб места.

en: If you know what you&#8217;re looking for, Search is your best bet. The Search screen has options to search the WordPress.org Plugin Directory for a particular Term, Author, or Tag. You can also search the directory by selecting popular tags. Tags in larger type mean more plugins have been labeled with that tag.
sr: Уколико знате шта тражите, Претрага је ваше најбоље решење. Екран претраге има могућности да претражује WordPress.org складиште додатака за посебан израз, аутора или ознаку. Такође можете претраживати складиште бирајући популарне ознаке. Веће ознаке значе да је више додатака означено том ознаком.

en: Discourage search engines from indexing this site
sr: Обесхрабри претраживаче веба од снимања овог веб места

en: It is up to search engines to honor this request.
sr: До претраживача веба је да ли ће поштовати овај захтев.

en: Allow search engines to index this site
sr: Дозволи претраживачима веба да снимају ово веб место

en: Search Engine Visibility
sr: Видљивост претраживачима веба

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum numbers of posts to display and whether to show full text or a summary.
sr: Такође можете контролисати приказ свог садржаја у RSS доводима, укључујући највећи број чланака за приказивање и да ли да се прикаже цео текст или само резиме.

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
sr: ID #%1$s: %2$s <strong>Тренутни корисник неће бити обрисан.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be removed.</strong>
sr: ID #%1$s: %2$s <strong>Тренутни корисник неће бити уклоњен.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>You don't have permission to remove this user.</strong>
sr: ID #%1$s: %2$s <strong>Немате права да уклоните овог корисника.</strong>

en: Please select an option.
sr: Молимо вас да изаберете могућност.

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen. Note that your privacy is not complete; your site is still visible on the web.
sr: Можете одабрати да ли ће ваше веб место бити посећено од стране робота, услуга пинговања и паука. Уколико желите да ове услуге занемаре ваше веб место, штиклирајте кутијицу поред &#0132;Обесхрабри претраживаче веба од снимања овог веб места&#0147; и притисните на дугме Сачувај измене на дну екрана. Водите рачуна да ваша приватност није потпуна; ваше веб место је и даље видљиво на вебу.

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
sr: Када мењате теме, често постоји нека промена у броју и поставци простора за виџете/бочних трака и понекад ови сукоби праве прелаз тежим. Уколико сте променили теме и чини вам се да вам недостају виџети, идите на доле на овом екрану до простора Искључени виџети где су сачувани сви ваши виџети и њихова подешавања.

en: For PHP files, you can use the Documentation dropdown to select from functions recognized in that file. Look Up takes you to a web page with reference material about that particular function.
sr: За PHP датотеке, можете користити падајући изборник Документација да бисте изабрали функције препознате у тој датотеци. Провера вас води на веб страницу са материјалом препорука о тој посебној функцији.

en: Look Up
sr: Провера

en: The Documentation menu below the editor lists the PHP functions recognized in the plugin file. Clicking Look Up takes you to a web page about that particular function.
sr: Изборник Документација испод уређивача приказује PHP функције препознате у датотеци додатка. Притисак на Провера вас води на веб страницу о тој посебној функцији.

en: All right, sparky! You&#8217;ve made it through this part of the installation. WordPress can now communicate with your database. If you are ready, time now to&hellip;
sr: У реду, друже! Успео си кроз овај део инсталације. Вордпрес сада може да комуницира са твојом базом података. Уколико си спреман, време је да&hellip;

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
sr: Не можете да померите ову ставку на отпад. %s тренутно уређује.

en: Denied: %s
sr: Одбијено: %s

en: Capabilities
sr: Могућности

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
sr: Да бисте повратили ревизију, <strong>притисните Поврати ову ревизију</strong>.

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
sr: Са овог екрана можете да прегледате, упоредите и повратите ревизије:

en: This screen is used for managing your content revisions.
sr: Овај екран се користи за управљање вашим ревизијама садржаја.

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
sr: Ревизије су сачувани снимци вашег чланка или стране, који се периодично праве када ажурирате свој садржај. Црвени текст лево показује садржај који је уклоњен. Зелени текст десно показује садржај који је додат.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Revisions Management</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Управљање ревизијама</a>

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
sr: Ставка коју покушавате да повратите са отпада више не постоји.

en: This item has already been deleted.
sr: Ова ставка је већ обрисана.

en: Error in restoring from trash.
sr: Грешка у враћању са отпада.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
sr: Ставка коју покушавате да померите на отпад више не постоји.

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
sr: Да бисте се кретали између ревизија, <strong>повуците клизач лево или десно</strong> или <strong>користите дугмад Претходна или Следећа</strong>.

en: Error in moving to trash.
sr: Грешка у померању на отпад.

en: Repeat New Password
sr: Поновите нову лозинку

en: Repeat Password
sr: Поновите лозинку

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
sr: Упоредите две различите ревизије <strong>одабиром кутијице &#0132;Упореди било које две ревизије&#0147;</strong> са стране.

en: Create a brand new user and add them to this site.
sr: Направите новог корисника и додајте га овом веб месту.

en: Upgrading to a newer version of the same theme will override changes made here. To avoid this, consider creating a <a href="%s" target="_blank">child theme</a> instead.
sr: Ажурирање у новије издање исте теме ће заменити измене које су направљене овде. Да бисте избегли ово, размотрите прављење <a href="%s" target="_blank">теме детета</a> уместо тога.

en: Some of your translations are out of date.
sr: Неки ваши преводи су застарели.

en: Future security updates will be applied automatically.
sr: Будућа безбедоносна ажурирања ће се аутоматски применити.

en: Translations
sr: Преводи

en: Your translations are all up to date.
sr: Ваши преводи су у најновијим издањима.

en: ERROR: %s
sr: ГРЕШКА: %s

en: If you need to re-install version %s, you can do so here or download the package and re-install manually:
sr: Уколико желите да извршите реинсталацију издања %s, то можете урадити овде или преузмите пакет извршите реинсталацију ручно:

en: Show next theme
sr: Прикажи следећу тему

en: Add Widget
sr: Додај виџет

en: Show previous theme
sr: Прикажи претходну тему

en: Close overlay
sr: Затвори прекривач

en: Update Available
sr: Ажурирање је доступно

en: Add New Theme
sr: Додај нову тему

[ctx: Add new theme]
en: Add New
sr: Додај нову

en: Are you sure you want to delete this theme?
    
    Click 'Cancel' to go back, 'OK' to confirm the delete.
sr: Да ли сигурно желите да обришете ову тему?
    
    Притисните 'Одустани' за повратак назад, 'У реду' да потврдите брисање.

en: Oops, you don&#8217;t have access to add new drafts.
sr: Немате приступ да додајете нове нацрте.

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
sr: Није могуће предати овај образац, молимо вас да освежите и покушате поново.

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
sr: Када прегледате на малим мониторима, можете користити иконицу за скупљање на дну леве траке. Ово ће сакрити траку, дајући вам више простора за преглед вашег веб места са новом темом. Да бисте вратили траку назад, поново притисните на иконицу за скупљање.

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
sr: Да бисте укључили виџет, превуците га на бочну траку и притисните на њега. Да бисте искључили виџет и обрисали његова подешавања, превуците га назад.

en: The theme being previewed is fully interactive &mdash; navigate to different pages to see how the theme handles posts, archives, and other page templates. The settings may differ depending on what theme features the theme being previewed supports. To accept the new settings and activate the theme all in one step, click the Save &amp; Activate button above the menu.
sr: Тема која се прегледа је потпуно интерактивна &mdash; крећите се кроз странице да бисте видели како тема барата чланцима, архивама и другим шаблонима страна. Подешавања ће се разликовати зависно од тога које особине теме подржава тема која се прегледа. Да бисте прихватили нова подешавања и укључили тему у једном кораку, притисните на дугме Сачувај и укључи изнад изборника.

en: The current theme is displayed highlighted as the first theme.
sr: Тренутна тема је приказана означено као прва тема.

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
sr: Додирните или пређите преко било које теме затим притисните дугме Предпреглед да бисте прегледали ту тему и променили њене могућности у одвојеном, прегледу преко целог екрана. Дугме Предпреглед такође можете пронаћи на дну екрана са детаљима теме. Било која постављена тема може бити прегледана и прилагођена на овај начин.

en: Click Customize for the current theme or Live Preview for any other theme to see a live preview
sr: Притиснете Прилагоди за тренутну тему или Предпреглед за било коју другу тему да бисте видели преглед уживо

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
sr: Притиснете на тему да бисте видели назив теме, издање, аутора, опис, ознаке и везу Обриши

en: This is a child theme of %s.
sr: Ово је тема-дете теме %s.

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
sr: Овај екран се користи за управљање вашим постављеним темама. Изузев подразумеване теме која је укључена са вашом Вордпресовом инсталацијом, теме су направљене и изграђене од стране трећих страна.

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
sr: Пређете преко или притиснете да бисте видели дугмад Укључи и Предпреглед

[ctx: theme]
en: Active:
sr: Укључена:

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search Engines Discouraged,&#8221; to remind you that your site is not being crawled.
sr: Када је ово подешавање намештено, приказан је подсетник у кутијици На први поглед контролне табле који каже, &#132;Претраживачи веба су обесхрабрени,&#147; да би вас подсетио да ваше веб место није посећено од стране претраживача веба.

en: Theme Details
sr: Детаљи теме

en: If you would like to see more themes to choose from, click on the &#8220;Add New&#8221; button and you will be able to browse or search for additional themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. Themes in the WordPress.org Theme Directory are designed and developed by third parties, and are compatible with the license WordPress uses. Oh, and they&#8217;re free!
sr: Уколико желите да видите више тема од којих можете да бирате, притисните на дугме &#132;Додај нову&#147; и моћи ћете да прегледате или претражујете додатне теме из <a href="%s" target="_blank">WordPress.org складишта тема</a>. Теме у WordPress.org складишту тема су направљене и изграђене од стране трећих лица и усклађене са лиценцом коју користи Вордпрес. О, и оне су слободне!

en: <strong>Themes and Plugins</strong> &mdash; To update individual themes or plugins from this screen, use the checkboxes to make your selection, then <strong>click on the appropriate &#8220;Update&#8221; button</strong>. To update all of your themes or plugins at once, you can check the box at the top of the section to select all before clicking the update button.
sr: <strong>Теме и додаци</strong> &mdash; Да бисте ажурирали појединачне теме или додатке са овог екрана, користите кутијице за штиклирање да бисте направили свој избор и онда <strong>притисните одговарајуће дугме &#0132;Ажурирај&#0147;</strong>. Да бисте одједном ажурирали све ваше теме или додатке, можете штиклирати кутијицу на врху одељка да бисте одабрали све пре притиска на дугме ажурирања.

en: On this screen, you can update to the latest version of WordPress, as well as update your themes and plugins from the WordPress.org repositories.
sr: На овом екрану можете да ажурирате у последње издање Вордпреса као и да ажурирате своје теме и додатке из WordPress.org складишта.

en: <strong>Translations</strong> &mdash; The files translating WordPress into your language are updated for you whenever any other updates occur. But if these files are out of date, you can <strong>click the &#8220;Update Translations&#8221;</strong> button.
sr: <strong>Преводи</strong> &mdash; Датотеке које преводе Вордпрес на ваш језик се ажурирају за вас када год се друго ажурирање догооди. Али ако су ове датотеке застареле, можете <strong>притиснути дугме &#0132;Ажурирај преводе&#0147;</strong>.

en: In most cases, WordPress will automatically apply maintenance and security updates in the background for you.
sr: У већини случајева Вордпрес ће за вас аутоматски у позадини применити ажурирања одржавања и безбедности.

en: <strong>WordPress</strong> &mdash; Updating your WordPress installation is a simple one-click procedure: just <strong>click on the &#8220;Update Now&#8221; button</strong> when you are notified that a new version is available.
sr: <strong>Вордпрес</strong> &mdash; Ажурирање ваше Вордпресове инсталације је једноставан једно-притисни поступак; само <strong>притисните на дугме &#0132;Ажурирај сада&#0147;</strong> када сте обавештени да је ново издање доступно.

en: If an update is available, you&#8127;ll see a notification appear in the Toolbar and navigation menu.
sr: Када је ажурирање доступно, видећете обавештење које ће се појавити у управљачкој траци и изборнику кретања.

en: Search installed themes...
sr: Претражи постављене теме...

en: Attribute all content to:
sr: Припиши сав садржај на:

en: Delete all content.
sr: Обриши сав садржај.

en: What should be done with content owned by this user? | What should be done with content owned by these users?
sr[0]: Шта треба урадити са садржајем које поседује овај корисник?
sr[1]: Шта треба урадити са садржајем које поседују ови корисници?
sr[2]: Шта треба урадити са садржајем које поседују ови корисници?

en: Delete brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their content. You can also delete multiple users at once by using Bulk Actions.
sr: Обриши вас дододи до екрана Обриши кориснике за потврђивање, где можете трајно обрисати корисника са свог веб места и обрисати његов садржај. Такође можете обрисати више корисника одједном користећи Масовне радње.

en: Remove allows you to remove a user from your site. It does not delete their content. You can also remove multiple users at once by using Bulk Actions.
sr: Уклони вам омогућава да уклоните корисника са свог веб места. Ово не брише његов садржај. Такође можете уклонити више корисника одједном користећи Масовне радње.

en: &larr; Return to post editor
sr: &larr; Врати се на уређивач чланка

en: Add Themes
sr: Додај теме

en: Search Themes
sr: Претрага тема

en: Search themes...
sr: Претажи теме...

[ctx: theme]
en: Details &amp; Preview
sr: Детаљи и преглед

[ctx: themes]
en: Popular
sr: Популарне

[ctx: themes]
en: Browse
sr: Прегледај

en: No ratings.
sr: Нема оцена.

en: Filtering by:
sr: Филтрира се по:

en: No themes found. Try a different search.
sr: Нема пронађених теме. Пробајте другу претрагу.

en: Add the user without sending an email that requires their confirmation.
sr: Додај корисника без слања поруке која захтева његово потврђивање.

en: This site is set up to install updates of future beta versions automatically.
sr: Ово веб место је подешено да аутоматски проставља ажурирања будућих бета издања.

en: The grid view for the Media Library requires JavaScript. <a href="upload.php?mode=list">Switch to the list view</a>.
sr: Преглед у решетци у Библиотеци садржаја захтева Јаваскрипт. <a href="upload.php?mode=list">Промените на преглед у списку</a>.

en: We&#8217;re going to use this information to create a <code>wp-config.php</code> file.
sr: Користићемо овај податак да направимо датотеку <code>wp-config.php</code>.

en: You can Search for themes by keyword, author, or tag, or can get more specific and search by criteria listed in the feature filter. Alternately, you can browse the themes that are Featured, Popular, or Latest. When you find a theme you like, you can preview it or install it.
sr: Можете тражити теме по кључној речи, аутору или ознаци, или добити посебне и тражити по условима наведеним у филтеру особина. Као замену, можете прегледати теме које су издвојене, популарне или најновије. Када пронађете тему која вам се свиђа, можете је прегледати и поставити.

[ctx: theme]
en: Already Installed
sr: Већ је постављена

[ctx: Button label for a theme]
en: Previous
sr: Претходна

[ctx: Button label for a theme]
en: Next
sr: Следећа

en: BETA TESTERS:
sr: ИСПРОБИВАЧИ БЕТЕ:

en: Add Plugins
sr: Додај додатаке

en: If you just want to get an idea of what&#8217;s available, you can browse Featured and Popular plugins by using the links in the upper left of the screen. These sections rotate regularly.
sr: Уколико само желите да добијете идеју шта је доступно, можете прегледати издвојене и популарне додатке користећи везе горе лево на екрану. Ови одељци се редовно смењују.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first.
sr: Све датотеке које сте отпремили су наведене у Библиотеци садржаја, са скорашњим отпремањима као првим приказаним.

en: You can also delete individual items and access the extended edit screen from the details dialog.
sr: Такође можете обрисати појединачне ставке и приступити проширеном екрану са дијалога детаља.

en: Clicking an item will display an Attachment Details dialog, which allows you to preview media and make quick edits. Any changes you make to the attachment details will be automatically saved.
sr: Притисак на ставку ће приказати дијалог Детаљи прилога, који вам омогућава да прегледате садржај и направите брзе измене. Све измене које направите детаљима прилога ће аутоматски бити сачуване.

en: To delete media items, click the Bulk Select button at the top of the screen. Select any items you wish to delete, then click the Delete Selected button. Clicking the Cancel Selection button takes you back to viewing your media.
sr: Да бисте обрисали ставке садржаја, притисните на дугме Масовно бирање на врху екрана. Одаберите све ставке које желите да обришете, затим притисните на дугме Обриши одабрано. Притисак на дугме Одустани од одабира вас враћа на прегледање вашег садржаја.

en: You can view your media in a simple visual grid or a list with columns. Switch between these views using the icons to the left above the media.
sr: Можете видети свој садржај  у једноставној видљивој решетки или списку са ступцима. Мењајте између ових прегледа користећи иконице лево изнад садржаја.

en: Use the arrow buttons at the top of the dialog, or the left and right arrow keys on your keyboard, to navigate between media items quickly.
sr: Користите думад стрелица на врху дијалога или леву и десну стрелицу на својој тастатури како бисте се брзо кретали између ставки садржаја.

[ctx: plugins]
en: Browse
sr: Преглед

en: You can log out of other devices, such as your phone or a public computer, by clicking the Log Out of All Other Sessions button. The button will only display if you are logged in to more than one device.
sr: Можете се одјавити са других уређаја као што је ваш телефон или јавни рачунар притиском на дугме Одјављивање са свих други сеанси. Дугме ће бити приказано само ако сте пријављени са више од једног уређаја.

en: You cannot delete a theme while it has an active child theme.
sr: Не можете да обришете тему док је укључена њена тема-дете.

en: Log Out of All Sessions
sr: Одјављивање са свих сеанси

note: translators: 1: User's display name.
en: Log %s out of all sessions
sr: Одјавите %s са свих сеанси

en: Manage in Customizer
sr: Управљај у прилагођивачу

en: Log Out of All Other Sessions
sr: Одјављивање са свих других сеанси

en: Left your account logged in at a public computer? Lost your phone? This will log you out everywhere except your current browser.
sr: Оставили сте свој налог пријављеним са јавног рачунара? Изгубили сте телефон? Ово ће вас одјавити свуда сем из свог тренутног прегледача веба.

en: You are only logged in at this location.
sr: Одјављени сте само са овог места.

en: You did not enter a category name.
sr: Нисте унели име категорије.

en: Downloaded:
sr: Преузето:

en: Change Permalinks
sr: Промени сталне везе

en: Permalink:
sr: Стална веза:

en: Temporary permalink. Click to edit this part.
sr: Привремена стална веза. Притисните да бисте уредили овај део.

en: Click to edit this part of the permalink
sr: Притисните да уредите овај део сталне везе

en: Warning! Wildcard DNS may not be configured correctly!
sr: Упозорење! DNS џокер можда неће бити исправно подешен!

en: The plugin generated unexpected output.
sr: Додатак је направио неочекивани излаз.

en: Add New Custom Field:
sr: Додај прилагођено поље:

en: Welcome to <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
sr: Добродошли на <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. Ово је ваш први чланак. Обришите га, или измените, и почните са блоговањем!

note: translators: blog tagline
en: Just another %s site
sr: Само још једно %s веб место

en: Auto Draft
sr: Аутоматски нацрт

note: translators: blog tagline
en: Just another WordPress site
sr: Само још једно Вордпресово веб место

en: Could not fully remove the plugin(s) %s.
sr: Није могуће у потпуности уклонити додатак/додатке %s.

en: The <code>%1$s</code> plugin header is deprecated. Use <code>%2$s</code> instead.
sr: Заглавље додатка <code>%1$s</code> је застарело. Користите <code>%2$s</code> уместо тога.

en: If you have a plugin in a .zip format, you may install it by uploading it here.
sr: Уколико имате додатак у .zip облику, можете га поставити отпремањем овде.

en: Disable accessibility mode
sr: Искључи стање доступности

[ctx: post state]
note: translators: post state
en: Pending
sr: Чека

en: Enable accessibility mode
sr: Укључи стање доступности

en: Find Posts or Pages
sr: Пронађи чланке или стране

en: Click to toggle
sr: Притисните за уметање

en: Upload file and import
sr: Отпреми датотеку и увези

en: Maximum size: %s
sr: Највећа могућа величина: %s

en: Choose a file from your computer:
sr: Изаберите датотеку са свог рачунара:

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
sr: Пре него што ћете моћи да отпремите датотеку за увоз, мораћете да поправите следећу грешку:

en: Add Custom Field
sr: Додај прилагођено поље

en: Key
sr: Кључ

en: Enter new
sr: Унеси ново

en: Value
sr: Вредност

en: Comment by %s marked as spam.
sr: Коментар од %s је означен као непожељан.

en: Comment by %s moved to the trash.
sr: Коментар од %s је померен на отпад.

en: Submit Reply
sr: Пошаљи одговор

en: Reply to Comment
sr: Одговори на коментар

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Administrator
sr: Управник

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Editor
sr: Уредник

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Author
sr: Аутор

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Contributor
sr: Сарадник

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Subscriber
sr: Претплатник

en: The plugin does not have a valid header.
sr: Овај додатак нема исправно заглавље.

en: You are not allowed to edit pages as this user.
sr: Није вам дозвољено да уређујете стране као овај корисник.

en: You are not allowed to edit posts as this user.
sr: Није вам дозвољено да уређујете чланке као овај корисник.

en: You are not allowed to edit pages.
sr: Није вам дозвољено да уређујете стране.

en: You are not allowed to edit posts.
sr: Није вам дозвољено да уређујете чланке.

en: One of the plugins is invalid.
sr: Један од додатака је неисправан.

en: Invalid plugin path.
sr: Неисправна путања додатка.

en: Plugin file does not exist.
sr: Додатак не постоји.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
sr: <strong>Упозорење:</strong> Овај додатак <strong>није испробан</strong> са вашим тренутним издањем Вордпреса.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been marked as compatible</strong> with your version of WordPress.
sr: <strong>Упозорење:</strong> Овај додатак <strong>није означен као усклађен</strong> са вашим издањем Вордпреса.

en: Average Rating
sr: Просечна оцена

en: WordPress.org Plugin Page &#187;
sr: Страница додатка на WordPress.org &#187;

en: %s time | %s times
sr[0]: %s пут
sr[1]: %s пута
sr[2]: %s пута

en: Compatible up to:
sr: Усклађено до:

en: %s or higher
sr: %s или више

en: Requires WordPress Version:
sr: Захтева издање Вордпреса:

en: Author:
sr: Аутор:

en: Latest Version Installed
sr: Последње издање је постављено

en: Newer Version (%s) Installed
sr: Новије издање (%s) је постављено

en: Install Update Now
sr: Поставите последње издање сада

en: Plugin Install
sr: Постављање додатка

en: Plugin zip file
sr: zip датотека додатка

en: Search Plugins
sr: Претражи додатке

en: You may also browse based on the most popular tags in the Plugin Directory:
sr: Можете такође претраживати засновано на најпопуларнијим ознакама у попису додатака:

en: Popular tags
sr: Популарне ознаке

en: Update Comment
sr: Ажурирај коментар

en: Save Changes
sr: Сачувај измене

en: WordPress has been installed. Were you expecting more steps? Sorry to disappoint.
sr: Вордпрес је инсталиран. Очекивали сте још неки корак? Извините на разочарењу.

en: Hello world!
sr: Здраво, свете!

en: Information needed
sr: Потребни подаци

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
sr: Исеци сличицу за тачне величине (уобичајено сличице су пропорционалне)

en: Permalinks
sr: Сталне везе

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
sr: Ова адреса се користи само за управљачке сврхе, као што је обавештавање нових корисника.

en: Optional
sr: Необавезно

en: Permalink structure updated.
sr: Структура сталне везе је ажурирана.

en: Permalink Settings
sr: Подешавања сталне везе

en: Permalink structure updated. Remove write access on web.config file now!
sr: Структура сталне везе је ажурирана. Уклоните приступ за уписивање на датотеци web.config одмах!

en: Theme Options
sr: могућности теме

en: Embeds
sr: Угнежђивања

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
sr: Када коментар садржи било коју од ових речи у садржају, називу, URL-у, е-пошти или IP адреси, биће задржан у <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">реду за преглед</a>. Једна реч или IP по реду. Пронаћи ће и речи унутар дужих речим па ће &#0132;прес&#0147; пронаћи и &#0132;Вордпрес&#0147;.

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
sr: Задржи коментар у реду за преглед ако садржи %s или више веза. (Честа одлика непожељних коментара је да садрже велики број хипервеза)

en: Comment Moderation
sr: Преглед коментара

en: Comment author must have a previously approved comment
sr: Аутор коментара мора имати претходно прихваћен коментар

en: A comment is held for moderation
sr: Коментар је задржан за преглед

en: Multisite support is not enabled.
sr: Подршка за више-места није омогућена.

[ctx: settings screen]
en: General
sr: Општа

en: Some database problems could not be repaired. Please copy-and-paste the following list of errors to the <a href="%s">WordPress support forums</a> to get additional assistance.
sr: Неки проблеми базе података не могу бити поправљени. Молимо вас да умножите и налепите следећи списак грешака на <a href="%s">Вордпресове форуме подршке</a> да бисте добили додатну помоћ.

en: Please provide the following information. Don&#8217;t worry, you can always change these settings later.
sr: Молимо вас да унесете следеће податке. Не брините, увек можете изменити ова подешавања касније.

en: Upgrading database&#8230;
sr: Ажурирање базе података&#8230;

en: User(s) already exists.
sr: Корисник/корисници већ постоји/постоје.

en: Verifying the unpacked files&#8230;
sr: Потврђивање распакованих датотека&#8230;

en: Could not fully remove the theme %s.
sr: Није могуће у потпуности уклонити тему %s.

en: If the root directory of your site were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Create a new file, called <code>web.config</code> in the root directory of your site. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this code into the <code>web.config</code> file.
sr: Да се је почетни директоријум вашег веб места <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">уписив</a> могли смо ово да урадимо аутоматски, али није тако па су ово правила за преобликовање која би требало да упишете у вашу <code>web.config</code> датотеку. Направите датотеку <code>web.config</code> у почетном директоријуму свог веб места. Притисните у поље и притисните <kbd>CTRL + a</kbd> на својој тастатури да бисте све одабрали. Затим унесите овај код у датотеку <code>web.config</code>.

en: If you temporarily make your <code>web.config</code> file writable for us to generate rewrite rules automatically, do not forget to revert the permissions after rule has been saved.
sr: Уколико вашу датотеку <code>web.config</code> привремено учините уписивом за нас да бисмо аутоматски направили правила за преобликовање, не заборавите да повратите дозволе након што су правила сачувана.

en: Tag base
sr: Основа ознака

en: If your <code>web.config</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this rule inside of the <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> element in <code>web.config</code> file.
sr: Да се у ваш <code>web.config</code> може <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">уписивати</a> могли смо ово да урадимо аутоматски, али није тако па су ово правила за преобликовање која би требало да упишете у вашу <code>web.config</code> датотеку. Притисните у поље и притисните <kbd>CTRL + a</kbd> на вашој тастатури да бисте све одабрали. Затим унесите ово правило у елементу <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> у датотеци <code>web.config</code>.

en: Custom Structure
sr: Прилагођена структура

note: translators: prefix for category permalinks
en: Category base
sr: Основа категорија

en: Month and name
sr: Месец и наслов

en: Numeric
sr: Нумеричко

en: Day and name
sr: Дан и наслов

en: You should update your .htaccess now.
sr: Требало би да ажурирате своју .htaccess датотеку.

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
sr: Уреди моја отпремања у фасцикле засноване на месецима и годинама.

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
sr: Подешавање овога је необавезно. Подразумевано би требало да буде празно.

en: Full URL path to files
sr: Пуна URL путања до датотека

en: Default is <code>wp-content/uploads</code>
sr: Подразумевана је <code>wp-content/uploads</code>

en: Uploading Files
sr: Отпремање датотека

en: Store uploads in this folder
sr: Отпремљено чувај у овој фасцикли

en: Large size
sr: Величина велике слике

en: Max Height
sr: Највећа висина

en: Max Width
sr: Највећа ширина

en: Medium size
sr: Средња величина:

en: Thumbnail size
sr: Величина умањене слике

en: Image sizes
sr: Величина слике:

en: Media Settings
sr: Подешавања садржаја

en: Week Starts On
sr: Седмица почиње у

en: Custom:
sr: Прилагођен:

en: This timezone is currently in standard time.
sr: Ова временска зона је тренутно у стандардом времену.

en: Choose a city in the same timezone as you.
sr: Изаберите град који је у истој временској зони као и ви.

en: Local time is <code>%1$s</code>
sr: Локално време је <code>%1$s</code>

en: Timezone
sr: Временска зона

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
sr: <abbr title="Кординирано универзално време (Coordinated Universal Time)">УТЦ</abbr> време је <code>%s</code>

en: New User Default Role
sr: Подразумевана улога новог корисника

en: Membership
sr: Чланство

en: Anyone can register
sr: Свако може да се региструје

en: Wavatar (Generated)
sr: Wavatar (направљен)

en: MonsterID (Generated)
sr: MonsterID (направљен)

en: General Settings
sr: Општа подешавања

en: Identicon (Generated)
sr: Identicon (направљен)

en: Gravatar Logo
sr: Логотип Граватара

en: Blank
sr: Празно

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their e-mail address.
sr: За кориснике без подешеног сопственог аватара можете приказати општи логотип или неки направљен који је заснован на њиховој адреси е-поште.

en: Default Avatar
sr: Подразумевани аватар

note: translators: Content suitability rating: http:bit.ly/89QxZA
en: X &#8212; Even more mature than above
sr: Икс &#8212; само за пунолетне особе

note: translators: Content suitability rating: http:bit.ly/89QxZA
en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
sr: Р &#8212; намењено за одраслу публику изнад 17 година

note: translators: Content suitability rating: http:bit.ly/89QxZA
en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
sr: ПГ &#8212; можда нападно, обично за публику старију од 13 година

note: translators: Content suitability rating: http:bit.ly/89QxZA
en: G &#8212; Suitable for all audiences
sr: Г &#8212; допуштено свима

en: Maximum Rating
sr: Највиша дозвољена оцена

en: Show Avatars
sr: Прикажи аватаре

en: Avatars
sr: Аватари

en: Avatar Display
sr: Приказ аватара

en: Comment Blacklist
sr: Црна листа коментара

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be marked as spam. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
sr: Када коментар садржи било коју од ових речи у садржају, називу, УРИ-ју, е-пошти или IP адреси, биће означен као непожељан. Једна реч или IP по реду. Пронаћи ће и речи унутар дужих речи па ће &#132;прес&#0147; пронаћи и &#0132;Вордпрес&#0147;.

en: Before a comment appears
sr: Пре појаве коментара

en: Anyone posts a comment
sr: Било ко напише коментар

en: E-mail me whenever
sr: Пошаљи ми е-пошту када

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
sr: Коментари би требало да буду приказани са %s коментарима на врху сваке стране

en: older
sr: најстаријим

en: newer
sr: најновијим

en: last
sr: последњом

en: first
sr: првом

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
sr: Подели коментаре на стране са %1$s коментара највишег нивоа по страни и %2$s страном подразумевано приказаном

en: Automatically close comments on articles older than %s days
sr: Аутоматски затвори коментаре на чланцима старијим од %s дана

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
sr: Омогући нити дискусија (угњеждене коментаре) до %s. нивоа

en: Users must be registered and logged in to comment
sr: Корисници морају бити регистровани и пријављени да би могли да шаљу коментаре

en: Comment author must fill out name and e-mail
sr: Аутор коментара мора уписати име и е-пошту

en: These settings may be overridden for individual articles.
sr: Ова подешавања се могу мењати за појединачне чланке

en: Other comment settings
sr: Остала подешавања коментара

en: Default article settings
sr: Подразумевана подешавања уноса

en: Privacy
sr: Приватност

en: Reading
sr: Читање

en: Writing
sr: Писање

en: Your Profile
sr: Ваш профил

en: Tools
sr: Алатке

[ctx: plugin]
note: translators: add new plugin
en: Add New
sr: Додај нови

en: Profile
sr: Профил

en: Appearance
sr: Изглед

en: Comments %s
sr: Коментари %s

[ctx: file]
note: translators: add new file
en: Add New
sr: Додај нови

en: Update Media
sr: Ажурирај садржаје

en: Library
sr: Библиотека

en: You attempted to edit an attachment that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
sr: Покушали сте да уређујете прилог који не постоји. Можда је избрисан?

en: You can&#8217;t edit this attachment because it is in the Trash. Please move it out of the Trash and try again.
sr: Не можете да уређујете овај прилог зато што је на отпаду. Молимо вас да га померите са отпада а затим покушајте поново.

en: You are not allowed to edit this attachment.
sr: Није вам дозвољено да уређујете овај прилог.

en: Repair and Optimize Database
sr: Поправи и прилагоди базу података

en: Upload New Media
sr: Додај нов садржај

en: Repair Database
sr: Поправи базу података

en: WordPress &rsaquo; Database Repair
sr: Вордпрес &rsaquo; Поправка базе података

en: XML error: %1$s at line %2$s
sr: XML грешка: %1$s у линији %2$s

en: Link not found.
sr: Веза није пронађена.

en: Search Links
sr: Претражи везе

en: %s link deleted. | %s links deleted
sr[0]: %s веза је обрисана.
sr[1]: %s везе су обрисане.
sr[2]: %s веза је обрисано.

en: Insufficient Requirements
sr: Недовољни захтеви

en: Success!
sr: Успех!

en: Add New Link
sr: Додај нову везу

en: Install WordPress
sr: Инсталирајте Вордпрес

en: Double-check your email address before continuing.
sr: Проверите два пута адресу е-поште пре него што наставите.

en: Your E-mail
sr: Ваша адреса е-поште

en: WordPress &rsaquo; Installation
sr: Вордпрес  &raquo; Инсталација

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter an e-mail address.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Молимо вас унесите адресу е-поште.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter the same password in the two password fields.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Молимо вас унесите исту лозинку у оба поља за лозинке.

en: <strong>ERROR</strong>: Passwords may not contain the character "\".
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Лозинка не може да садржи знак "\".

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password twice.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Молимо унесите лозинку два пута.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Молимо вас унесите вашу лозинку.

en: <strong>ERROR</strong>: You entered your new password only once.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Унели сте нову лозинку само једном.

[ctx: Default post slug]
note: translators: Default post slug
en: hello-world
sr: zdravo-svete

en: Mr WordPress
sr: г. Вордпрес

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
sr: Добродошли у Вордпрес. Ово је ваш први чланак. Обришите га, или измените, и почните са блоговањем!

[ctx: Default category slug]
note: translators: Default category slug
en: Uncategorized
sr: nekategorizovano

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
sr: <strong><em>Упамтите лозинку</em></strong> пажљиво! То је <em>случајна</em> лозинка направљена само за вас.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
sr: Аутоматско ажурирање Вордпреса није успело! Молимо вас обавестите управника.

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
sr: Аутоматско ажурирање Вордпреса није успело - <a href="%s">молимо вас да поново покушате ажурирање одмах</a>.

en: Latest
sr: Последње

en: Update to %s
sr: Ажурирај у %s

en: <a href="%1$s">Get Version %2$s</a>
sr: <a href="%1$s">Преузми издање %2$s</a>

en: You are using a development version (%1$s). Cool! Please <a href="%2$s">stay updated</a>.
sr: Користите развојно издање (%1$s). Молимо вас <a href="%2$s">да га ажурирате</a>.

en: The update could not be unpacked
sr: Ажурирање није могло бити распаковано

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
sr: Ажурирање не може бити инсталирано зато што Вордпрес %1$s захтева издање MySQL-а %2$s или веће. Ви користите издање %3$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
sr: Ажурирање не може бити инсталирано зато што Вордпрес %1$s захтева издање PHP-а %2$s или веће. Ви користите издање %3$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
sr: Ажурирање не може бити инсталирано зато што Вордпрес %1$s захтева издање PHP-а %2$s или веће и издање MySQL-а %3$s или веће. Ви користите издање PHP-а %4$s и MySQL-а %5$s.

en: Unable to locate WordPress theme directory.
sr: Није могуће пронаћи Вордпресов директоријум тема.

en: Theme Install
sr: Постављање теме

en: If you have a theme in a .zip format, you may install it by uploading it here.
sr: Уколико имате тему у .zip облику, можете је поставити отпремањем овде.

en: Find Themes
sr: Пронађи теме

en: Seasonal
sr: сезонско

en: Holiday
sr: одмор

en: Photoblogging
sr: фотоблоговање

en: Microformats
sr: микроформати

en: Subject
sr: Подређено

en: Threaded Comments
sr: нити коментара

en: Sticky Post
sr: лепљиви чланак

en: Custom Colors
sr: прилагођене боје

en: Right Sidebar
sr: десна бочна трака

en: Features
sr: Особине

en: Four Columns
sr: четири ступца

en: Left Sidebar
sr: лева бочна трака

en: Three Columns
sr: три ступца

en: One Column
sr: један ступац

en: Two Columns
sr: два ступца

en: Tan
sr: мрка

en: Dark
sr: тамна

en: Feature Filter
sr: Филтер особина

en: Number of Columns:
sr: Број ступаца:

en: Screen Layout
sr: Изглед екрана

en: Screen Options
sr: Подешавања екрана

en: External object cache.
sr: Спољашњи кеш објекта.

en: Executed before Multisite is loaded.
sr: Извршено пре него што је више-места учитано.

en: Custom install script.
sr: Прилагођена скрипта за инсталирање.

en: Custom maintenance message.
sr: Прилагођена порука за стање одржавања.

en: Custom database error message.
sr: Прилагођена порука грешке базе података.

en: Advanced caching plugin.
sr: Додатак за напредно кеширање.

en: Custom database class.
sr: Прилагођена класа базе података.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
sr: Не можете инсталирати зато што <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">Вордпрес %1$s</a> захтева издање MySQL-а %2$s или веће. Ви користите издање %3$s.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
sr: Не можете инсталирати зато што <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">Вордпрес %1$s</a> захтева издање PHP-а %2$s или веће. Ви користите издање %3$s.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! Please notify the site administrator.
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">Вордпрес %1$s је доступан</a>! Молимо вас да обавестите управника веб места.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
sr: Не можете инсталирати зато што <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">Вордпрес %1$s</a> захтева издање PHP-а %2$s или веће, и издање MySQL-а %3$s или веће. Ви користите издање PHP-а %4$s и MySQL-а %5$s.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! <a href="%2$s">Please update now</a>.
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">Вордпрес %1$s</a> је доступан! <a href="%2$s">Молимо вас да одмах ажурирате своје издање</a>.

en: This address is used for admin purposes. If you change this we will send you an e-mail at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
sr: Ова адреса се користи само за управљачке сврхе. Уколико промените ово, послаћемо вам е-пошту на вашу нову адресу да бисте је потврдили. <strong>Нова адреса неће постати активна док се не потврди.</strong>

en: Delete Menu
sr: Обриши изборник

en: Please enter a valid menu name.
sr: Молимо вас да унесете ваљано име изборника.

en: This timezone does not observe daylight saving time.
sr: Ова временска зона се не придржава летњег рачунања времена.

en: This timezone is currently in daylight saving time.
sr: Ова временска зона је тренутно у летњем рачунању времена.

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
sr: Летње рачунање времена почиње: <code>%s</code>.

en: The password you chose during the install.
sr: Лозинка коју сте изабрали током инсталирања.

en: Notice:
sr: Напомена:

en: User already exists. Password inherited.
sr: Корисник већ постоји. Лозинка је пренесена.

en: The network already exists.
sr: Мрежа већ постоји.

en: You must provide a valid e-mail address.
sr: Морате унети ваљану адресу е-поште.

en: This resulted in an error message: %s
sr: Ово је исходило у поруку грешке: %s

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
sr: И даље можете користити своје веб место али било који поддомен који направите можда неће бити приступачан. Уколико знате да је ваш DNS исправан, занемарите ову поруку.

en: You must provide a name for your network of sites.
sr: Морате навести име за своју мрежу веб места.

en: You must provide a domain name.
sr: Морате унети име домена.

en: A password will be automatically generated for you if you leave this blank.
sr: Лозинка за вас ће бити аутоматски направљена уколико ово оставите празним.

en: Save Menu
sr: Сачувај изборник

en: Password, twice
sr: Лозинка. два пута

en: Link Target
sr: Одредиште везе

en: There is a pending change of the admin e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
sr: Постоји промена управљачке адресе е-поште у <code>%1$s</code> која чека. <a href="%2$s">Одустани</a>

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
sr: Група разних могућности је уклоњена. Користите другу групу подешавања.

en: Enter the address here if you want your site homepage <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">to be different from the directory</a> you installed WordPress.
sr: Овде унесите адресу уколико желите да насловна страна <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">буде другачија од директоријума</a> у коме сте инсталирали Вордпрес.

en: In a few words, explain what this site is about.
sr: Опишите у пар речи о чему је ово веб место.

en: The menu has been successfully deleted.
sr: Изборник је успешно обрисан.

en: Remove featured image
sr: Уклони издвојену слику

en: Yes, take me to my profile page
sr: Да, одведи ме на моју страницу профила

en: No thanks, do not remind me again
sr: Не хвала, не подсећај ме поново

en: Your chosen password.
sr: Ваша изабрана лозинка.

en: The menu item has been successfully deleted.
sr: Ставка изборника је успешно обрисана.

en: To use a subdomain configuration, you must have a wildcard entry in your DNS. This usually means adding a <code>*</code> hostname record pointing at your web server in your DNS configuration tool.
sr: Да бисте користили подешавања поддомена, морате имати џокер унос у свом DNS-у. Ово обично значи додавање <code>*</code> белешке домаћина која показује на ваш веб сервер у вашој алатки за подешавање DNS-а.

en: The installer attempted to contact a random hostname (<code>%1$s</code>) on your domain.
sr: Инсталација је покушала да контактира случајног домаћина (<code>%1$s</code>) на вашем домену.

en: Menu Name
sr: Име изборника

en: CSS Classes
sr: CSS класе

en: You do not have sufficient permissions to add links to this site.
sr: Немате довољна права да додајете везе на овом веб месту.

en: Custom site suspended message.
sr: Прилагођена порука за суспендовано веб место.

en: Custom site inactive message.
sr: Прилагођена порука за неактивано веб место.

en: Custom site deleted message.
sr: Прилагођена порука за обрисано веб место.

en: New WordPress Site
sr: Ново Вордпрес веб место

en: My Site
sr: Моје веб место

en: You are not allowed to create posts or drafts on this site.
sr: Није вам дозвољено да постављате чланке или нацрте на овом веб месту.

en: You are not allowed to create pages on this site.
sr: Није вам дозвољено да правите стране на овом веб месту.

en: Create Menu
sr: Направи изборник

en: Show advanced menu properties
sr: Прикажи напредна својства изборника

en: The Walker class named <strong>%s</strong> does not exist.
sr: Walker-ова класа названа <strong>%s</strong> не постоји.

[ctx: Plugin Installer]
en: Tag
sr: Ознака

[ctx: Theme Installer]
en: Tag
sr: Ознака

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
sr: Ваша тема не подржава изборнике кретања или виџете.

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
sr: Можете прилагодити приказ овог екрана користећи језичак Подешавања екрана и/или падајућих филтера изнад табеле веза.

en: The WordPress URL and the Site URL can be the same (example.com) or different; for example, having the WordPress core files (example.com/wordpress) in a subdirectory instead of the root directory.
sr: Вордпресов URL и URL веб места могу бити исти (primer.net) или другачији; на пример, имање основних Вордпресових датотека (primer.net/vordpres) у поддиректоријуму уместо у почетном директоријуму.

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
sr: Поља на овом екрану одређују неке од основних поставки вашег веб места.

en: UTC means Coordinated Universal Time.
sr: УТЦ (UTC) значи Кординирано универзално време (Coordinated Universal Time).

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
sr: Морате да притисните на дугме Сачувај измене на дну екрана да би нова подешавања ступила на снагу.

en: Enter menu name here
sr: Унесите назив изборника овде

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
sr: Уколико обришете везу, биће трајно уклоњена пошто везе још увек немају функцију Отпад.

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
sr: Овде можете додати везе да би биле приказане на свом веб месту, обично користећи <a href="%s">виџете</a>. Подразумевано, везе ка неколико веб места у Ворпресовој заједници су укључене као примери.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
sr: Можете подесити највеће величине за слике уметнуте у ваш писани садржај; такође можете уметнути слику у пуној величини.

en: Most themes display the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. The tagline is also displayed by many themes.
sr: Већина тема приказује наслов веб места на врху сваке странице, у траци наслова прегледача веба и као наслов за доводе синдикације. Поднаслов је такође приказан од стране многих тема.

en: The Optional fields let you customize the &#8220;category&#8221; and &#8220;tag&#8221; base names that will appear in archive URLs. For example, the page listing all posts in the &#8220;Uncategorized&#8221; category could be <code>/topics/uncategorized</code> instead of <code>/category/uncategorized</code>.
sr: Поља под Необавезно вам дозвољавају да прилагодите основне називе &#132;категорије&#147; и &#132;ознаке&#147; који ће се појављивати у URL-овима архиве. На пример, страница која приказује све чланке из категорије &#132;Некатегоризовано&#147; може бити <code>/teme/nekategorizovano</code> уместо <code>/category/nekategorizovano</code>.

en: When you assign multiple categories or tags to a post, only one can show up in the permalink: the lowest numbered category. This applies if your custom structure includes <code>%category%</code> or <code>%tag%</code>.
sr: Када доделите више категорија или ознака чланку, само једна ће се појавити у сталној вези: најмање бројчана категорија. Ово се примењује уколико ваша прилагођена структура укључује <code>%category%</code> или <code>%tag%</code>.

en: If you pick an option other than Default, your general URL path with structure tags, terms surrounded by <code>%</code>, will also appear in the custom structure field and your path can be further modified there.
sr: Уколико изаберете неку могућност другачију од подразумеване, ваша општа путања URL-а са ознакама структуре, чланова окруженим са <code>%</code>, ће се такође појавити у пољу прилагођене структуре и ваша путања ће бити даље мењана тамо.

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
sr: Притисните Сачувај изборник да бисте направили ставке на чекању јавним.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>.
sr: Доступно је ново издање за %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Видите детаље издања %4$s</a>.

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
sr: (Отварање налога је онемогућено. Само чланови овог веб места могу да коментаришу.)

en: Editor Style
sr: стил за уређивач

en: Front Page Posting
sr: Објављивање са почетне странице

en: Translation Ready
sr: Спремна за превођење

en: RTL Language Support
sr: Подршка за десно-ка-лево језике

en: You&rsquo;re using the auto-generated password for your account. Would you like to change it to something easier to remember?
sr: Користите аутоматски направљену лозинкку за свој налог. Да ли желите да је промените у нешто што ћете лакше запамтити?

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Documentation on date and time formatting</a>.
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Документација о обликовању датума и времена</a>.

en: This screen allows you to edit five fields for metadata in a file within the media library.
sr: Овај екран вам омогућује да уредите пет поља за метаподатке датотеке у библиотеци садржаја.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
sr: Доступно је ново издање за %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Видите детаље издања %4$s</a>. <em>Аутоматско ажурирање није доступно за овај додатак</em>.

en: One or more database tables are unavailable. To allow WordPress to attempt to repair these tables, press the &#8220;Repair Database&#8221; button. Repairing can take a while, so please be patient.
sr: Једна или више табела базе података није доступно. Да бисте дозволили Вордпресу да покуша да поправи ове табеле, притисните дугме &#0132;Поправи базу података&#0147;. Поправљање може да потраје, тако да вас молимо будете стрпљиви.

en: Sample Page
sr: Пример стране

note: translators: Default page slug
en: sample-page
sr: primer-strane

en: Retro (Generated)
sr: Ретро (направљен)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Documentation on Using Permalinks</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Документација о коришћењу сталних веза</a>

en: The boxes on your Dashboard screen are:
sr: Кутијице на вашем екрану контролне табле су:

en: Layout
sr: Распоред

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Links</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Документација о управљању везама</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Documentation on Media Settings</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Документација о подешавањима садржаја</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Documentation on Discussion Settings</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Документација о подешавањима дискусије</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Documentation on General Settings</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Документација о општим подешавањима</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Documentation on Dashboard</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Документација о контролној табли</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Documentation on Menus</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Документација о изборницима</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Uploading Media Files</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Документација о отпремању датотека садржаја</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Documentation on Permalinks Settings</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Документација о подешавањима сталних веза</a>

en: Collapse menu
sr: Скупи изборник

en: All Comments
sr: Сви коментари

en: Available Tools
sr: Расположиве алатке

en: Network Setup
sr: Поставка мреже

[ctx: meta name]
en: Name
sr: Име

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
sr: Постоје неке неисправне ставке изборника. Молимо вас да их обришете.

en: Featured Image Header
sr: Издвојена слика у заглављу

en: Post Formats
sr: Облици чланка

en: Full Width Template
sr: Шаблон пуне ширине

en: Featured Images
sr: Издвојене слике

en: Site Language
sr: Језик веб места

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
sr: Покушај да обавестиш сваки блог на који показује веза са уноса

en: E-mail Address
sr: Адреса е-поште

[ctx: sample permalink base]
en: archives
sr: arhive

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
sr: primer-clanka

en: Post name
sr: Назив чланка

[ctx: plugin editor]
en: Editor
sr: Уређивач

[ctx: user]
en: Add New
sr: Додај новог

en: You do not have sufficient permissions to manage options for this site.
sr: Немате довољна права да управљате могућностима овог веб места.

en: You can&#8217;t give users that role.
sr: Не можете да дате корисницима ту улогу.

en: Updates %s
sr: Ажурирања %s

en: Settings saved.
sr: Подешавања су сачувана.

en: Plugins %s
sr: Додаци %s

en: Installed Plugins
sr: Постављени додаци

en: Delete Site
sr: Обриши веб место

en: All Users
sr: Сви корисници

en: Add New User
sr: Додај новог корисника

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
sr: Можете користити следеће контроле да бисте распоредили свој екран контролне табле тако да одговара вашем раду. Ово такође важи и за већину других управљачких екрана.

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
sr: Изборник кретања са леве стране даје везе ка свим Вордпресовим управљачким екранима, са ставкама подизборника које се приказују приликом преласка. Можете умањити овај изборник на уску траку са иконицама притиском на стрелицу Скупи изборник на дну.

en: <strong>Drag and Drop</strong> - To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
sr: <strong>Повуци и пусти</strong> - Да бисте променили распоред кутијица, повуците притиском на траку наслова одабране кутијице и пустите је када видите сиву испрекидану линију у облику правоугаоника на месту на ком желите да поставите кутијицу.

note: translators: %s: table name
en: The %s table is okay.
sr: Табела %s је у реду.

note: translators: %s: table name
en: The %s table is already optimized.
sr: Табела %s је већ прилагођена.

note: translators: %s: table name
en: Successfully repaired the %s table.
sr: Табела %s је успешно поправљена.

note: translators: %s: table name
en: Successfully optimized the %s table.
sr: Табела %s је успешно прилагођена.

note: translators: 1: table name, 2: error message,
en: Failed to optimize the %1$s table. Error: %2$s
sr: Прилагођавање табеле %1$s није успело. Грешка: %2$s

en: %s plugin
sr: %s додатак

en: %s plugins
sr: %s додатка

[ctx: admin menu]
en: All Links
sr: Све везе

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
sr: Вероватно директно укључивање датотеке wp-admin/includes/template.php ради коришћења add_meta_box(). Ово је веома погрешно. Уместо тога, укопчајте add_meta_box() позив у add_meta_boxes радњу.

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
sr: Везе могу бити раздвојене у категорије веза; ово је другачије од категорија које се користе у вашим чланцима.

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
sr: Везе у траци са алаткама на врху екрана повезују вашу контролну таблу и предњи део вашег веб места, и дају приступ вашем профилу и корисним Вордпресовим подацима.

en: Deleting Links
sr: Брисање веза

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
sr: Притисак на <strong>изабери датотеке</strong> отвара прозор кретања који показује датотеке вашег оперативног система. Одабир <strong>Отвори</strong> након притиска на датотеку коју желите укључује траку са напретком на екрану отпремача.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
sr: <strong>Превуците и пустите</strong> своје датотеке у простор испод. Дозвољено је више датотека одједном.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they won&#8217;t all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
sr: Овај екран даје много могућности за контролу управљања и приказа коментара и веза на вашим чланцима/странама. Толико много да, у ствари, све не могу да стану овде :) Користите везе за документацију да добијете податке о томе шта свако подешавање дискусије ради.

en: If you want site visitors to be able to register themselves, as opposed to by the site administrator, check the membership box. A default user role can be set for all new users, whether self-registered or registered by the site admin.
sr: Уколико желите да посетиоци веб места могу да се сами региструју, што је супротно од тога да буду регистровани од стране управника веб места, штиклирајте кутијицу Чланство. Подразумевана корисничка улога може бити подешена за све нове кориснике, било да су саморегистровани или регистровани од стране управника веб места.

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
sr: Отпремање датотека вам дозвољава да одаберете фасциклу и путању за чување ваших отпремљених датотека.

en: Permalinks are the permanent URLs to your individual pages and blog posts, as well as your category and tag archives. A permalink is the web address used to link to your content. The URL to each post should be permanent, and never change &#8212; hence the name permalink.
sr: Сталне везе су стални URL-ови ка вашим појединачним странама и чланцима блога, као и ваше архиве категорија и ознака. Стална веза је веб адреса која се користи да повезује на ваш садржај. URL ка сваком чланку би требало да буде сталан и да се никада не мења &#8212; отуда име стална веза.

en: Custom Structures
sr: Прилагођене структуре

en: Many people choose to use &#8220;pretty permalinks,&#8221; URLs that contain useful information such as the post title rather than generic post ID numbers. You can choose from any of the permalink formats under Common Settings, or can craft your own if you select Custom Structure.
sr: Многи људи одаберу да користе &#0132;лепе сталне везе&#0147;, URL-ове који садрже корисне податке као што је наслов чланка уместо генеричког броја ID-а чланка. Можете одабрати било који облик сталне везе под Честа подешавања или можете направити сопствену прилагођену структуру.

en: Common Settings
sr: Честа подешавања

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
sr: Овде можете отпремити датотеке садржаја без прављења чланка пре тога. Ово вам омогућава да отпремите датотеке за касније коришћење са чланцима и странама и/или да добијете веб везу ка одређеној датотеци коју желите да делите. Постоје три могућности за отпремање датотека:

en: Welcome to WordPress %1$s. <a href="%2$s">Learn more</a>.
sr: Добродошли у Вордпрес %1$s. <a href="%2$s">Сазнајте више</a>.

en: This screen allows you to choose your default permalink structure. You can choose from common settings or create custom URL structures.
sr: Овај екран вам омогућује да одаберете подразумевану структуру сталне везе. Можете одабрати од честих подешавања или направити прилагођену структуру URL-а.

en: Welcome to your WordPress Dashboard! This is the screen you will see when you log in to your site, and gives you access to all the site management features of WordPress. You can get help for any screen by clicking the Help tab in the upper corner.
sr: Добродошли на своју Вордпресову контролну таблу! Ово је екран који ћете видети када се пријавите на своје веб место и даје вам приступ свим особина Вордпреса за управљање веб местом. Можете добити помоћ за сваки екран притиском на језичак Помоћ у горњем углу.

en: WordPress can automatically look for some common database problems and repair them. Repairing can take a while, so please be patient.
sr: Вордпрес може аутоматски да потражи неке честе проблеме базе података и да их поправи. Поправљање може да потраје, тако да вас молимо да будете стрпљиви.

note: translators: 1: table name, 2: error message,
en: The %1$s table is not okay. It is reporting the following error: %2$s. WordPress will attempt to repair this table&hellip;
sr: Табела %1$s није у реду. Пријављује следећу грешку: %2$s. Вордпрес ће покушати да поправи ову табелу&hellip;

en: WordPress can also attempt to optimize the database. This improves performance in some situations. Repairing and optimizing the database can take a long time and the database will be locked while optimizing.
sr: Вордпрес такође може да покуша да прилагоди базу података. Ово у неким приликама побољшава учинак. Поправљање и прилагођавање базе података може доста да потраје и база података ће бити закључана приликом прилагођавања.

en: Repairs complete. Please remove the following line from wp-config.php to prevent this page from being used by unauthorized users.
sr: Поправљање је завршено. Молимо вас да уклоните следећу линију из датотеке wp-config.php да бисте онемогућили коришћење ове странице од недозвољених корисника.

en: An avatar is an image that follows you from weblog to weblog appearing beside your name when you comment on avatar enabled sites. Here you can enable the display of avatars for people who comment on your site.
sr: Аватар је слика која вас прати са блога на блог појављујући се поред вашег имена када оставите коментар на местима које подржавају аватаре. Овде можете омогућити приказ аватара за људе који остављају коментар на вашем веб месту.

en: Updating this theme will lose any customizations you have made. 'Cancel' to stop, 'OK' to update.
sr: Ажурирање ове теме ће обрисати сва прилагођавања која сте направили. 'Одустани' за прекид, 'У реду' за ажурирање.

en: Plugin Homepage &#187;
sr: Главна страница додатка  &#187;

note: translators: 1: table name, 2: error message,
en: Failed to repair the %1$s table. Error: %2$s
sr: Поправка табеле %1$s није успела. Грешка: %2$s

en: Standard time begins on: <code>%s</code>.
sr: Стандардно време почиње: <code>%s</code>.

en: You should update your web.config now.
sr: Требало би да сада ажурирате своју web.config датотеку.

[ctx: Plugin installer section title]
en: Description
sr: Опис

[ctx: Plugin installer section title]
en: FAQ
sr: ЧПП

[ctx: Plugin installer section title]
en: Installation
sr: Постављање

[ctx: Plugin installer section title]
en: Other Notes
sr: Друге напомене

[ctx: Plugin installer section title]
en: Screenshots
sr: Снимци екрана

[ctx: Plugin installer section title]
en: Changelog
sr: Белешка о изменама

en: To allow use of this page to automatically repair database problems, please add the following line to your <code>wp-config.php</code> file. Once this line is added to your config, reload this page.
sr: Да бисте дозволили овој страници да аутоматски отклони проблеме базе података, молимо вас да додате следећу линију у своју датотеку <code>wp-config.php</code>. Када је ова линија додата у вашим подешавањима, поново учитајте ову страницу.

en: You must be a member of at least one site to use this page.
sr: Морате бити члан најмање једног веб места да бисте користили ову страницу.

en: You do not have sufficient permissions to view this page.
sr: Немате довољна права да приступите овој страници.

en: Up until WordPress version 3.0, what is now called a Multisite Network had to be installed separately as WordPress MU (multi-user).
sr: До Вордпресовог издања 3.0, оно што се данас зове Мрежа више-места било је потребно да се постави посебно као Вордпрес MU (више-корисника, од енг. multi-user).

en: The primary site you chose does not exist.
sr: Примарно веб место које сте изабрали не постоји.

en: Global Settings
sr: Општа подешавања

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Documentation on My Sites</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Документација о мојим веб местима</a>

en: You do not have sufficient permissions to delete this site.
sr: Немате довољна права да обришете ово веб место.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
sr: Хвала вам што сте користили %s, ваше веб место је избрисано. Желимо вам срећу док се поново не сусретнемо.

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
sr: Хвала вам. Молимо вас да проверите вашу е-пошту за везу која ће потврдити вашу радњу. Ваше веб место неће бити обрисано док ова веза не буде притиснута.

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
sr: Запамтите, једном обрисано, ваше веб место не може бити враћено.

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
sr: Уколико више не желите да користите своје веб место %s, можете га обрисати користећи образац испод. Када притиснете <strong>Обриши трајно моје веб место</strong>, биће вам послата порука са везом у њој. Притисните на ову везу да обришете своје веб место.

en: I'm sure I want to permanently disable my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
sr: Сигуран сам да желим да трајно онемогућим моје веб место и свестан сам да га више никада нећу вратити или користи %s поново.

en: Delete My Site Permanently
sr: Обриши трајно моје веб место

en: I'm sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
sr: Жао нам је, веза коју сте притиснули је застарела. Молимо вас да изаберете другу могућност.

en: Delete My Site
sr: Обриши моје веб место

[ctx: Howdy]
en: Welcome
sr: Добродошли

en: Dear User,
    You recently clicked the 'Delete Site' link on your site and filled in a
    form on that page.
    If you really want to delete your site, click the link below. You will not
    be asked to confirm again so only click this link if you are absolutely certain:
    ###URL_DELETE###
    
    If you delete your site, please consider opening a new site here
    some time in the future! (But remember your current site and username
    are gone forever.)
    
    Thanks for using the site,
    Webmaster
    ###SITE_NAME###
sr: Драги корисниче,
    Недавно сте притиснули на везу 'Обриши веб место' на свом веб месту и попунили
    образац на тој страници.
    Уколико заиста желите да обришете своје веб место, притисните на везу испод. Нећете
    бити поново питани да поново потврдите тако да ову везу притисните само ако сте потпуно сигурни:
    ###URL_DELETE###
    
    Уколико обришете своје веб место, молимо вас да размотрите отварање новог веб места овде
    некада у будућности! (али запамтите да су ваше тренутно веб место и корисничко име
    отишли заувек)
    
    Хвала вам за коришћење веб места,
    Веб мајстор
    ###SITE_NAME###

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
sr: Доступно је ново издање за %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Видите детаље издања %4$s</a>. <em>Аутоматско ажурирање није доступно за ову тему</em>.

[ctx: default GMT offset or timezone string]
note: translators: default GMT offset or timezone string. Must be either a valid offset (-12 to 14) 	   or a valid timezone string (America/New_York). See http:us3.php.net/manual/en/timezones.php 	   for all timezone strings supported by PHP.
en: 0
sr: Europe/Belgrade

en: Show on screen
sr: Прикажи на екрану

en: <strong>Welcome</strong> - Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
sr: <strong>Добродошли</strong> - Приказује везе за неке од најчешћих задатака приликом постављања новог веб места.

en: Add new Comment
sr: Додај нови коментар

en: Light
sr: светла

en: By %s.
sr: Од %s.

en: Add Comment
sr: Додај коментар

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">update now</a>.
sr: Доступно је ново издање за %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Видите детаље издања %4$s</a> или <a href="%5$s">ажурирајте одмах</a>.

en: Yellow
sr: жута

en: Settings
sr: Подешавања

en: Keyword
sr: Кључна реч

en: White
sr: бела

en: Pink
sr: роза

en: Purple
sr: љубичаста

en: Red
sr: црвена

en: Silver
sr: сива

en: Black
sr: црна

en: Blue
sr: Плава

en: Brown
sr: браон

en: Gray
sr: Сива

en: Green
sr: зелена

en: Orange
sr: наранџаста

en: Edit Link
sr: Уреди везу

en: Blavatar
sr: Блаватар

en: Search for themes by keyword.
sr: Претражите теме по кључној речи.

en: Find a theme based on specific features.
sr: Пронађите тему засновано на посебним особинама.

en: Your <code>wp-config.php</code> file has an empty database table prefix, which is not supported.
sr: Ваша <code>wp-config.php</code> датотека има празан префикс табеле базе података, што није подржано.

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
sr: Вратите се на <strong>прегледача отпремача веба</strong> притиском на везу испод кутијице за повуци и пусти.

en: Configuration Error
sr: Грешка подешавања

en: You attempted to edit an item that isn&#8217;t an attachment. Please go back and try again.
sr: Покушали сте да уређујете ставку која није прилог. Молимо ва да се вратите назад и покушате поново.

[ctx: widget]
en: Edit
sr: Уреди

[ctx: widget]
en: Add
sr: Додај

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
    
    <blockquote>Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my blog. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)</blockquote>
    
    ...or something like this:
    
    <blockquote>The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.</blockquote>
    
    As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
sr: Ово је пример стране. Другачија је од чланка блога зато што ће стајати на једном месту и појављиваће се у кретању вашег веб места (у већини тема). Већина људи почиње са страном О која их упознаје са могућим посетиоцима веб места. Може да каже нешто као ово:
    
    <blockquote>Здраво! Ја сам поштар преко дана, славољубив глумац преко ноћи и ово је мој блог. Живим у Нишу, имам сјајног пса Симу и волим да пијем бамбус.</blockquote>
    
    ...или нешто као:
    
    <blockquote>Предузеће ЋЖЉ је основано 1991. и отада прави квалитетне шкљоцалице. Са седиштем у Паланци, ЋЖЉ запошљава преко 200 радника и ради многе одличне ствари за паланачку заједницу.</blockquote>
    
    Као нови корисник Вордпреса, требало би да идете на <a href="%s">своју контролну таблу</a> да бисте обрисали ову страну и направили нове стране са својим садржајем. Забавите се!

en: Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post&#039;s comments. There you will have the option to edit or delete them.
sr: Здраво, ово је коментар.
    Да би сте обрисали коментар, само се пријавите и погледајте коментаре чланка. Ту ћете наћи могућност да га измените или обришете.

en: Type of search
sr: Врста претраге

en: Search by keyword
sr: Претражите по кључној речи

en: Search by author
sr: Претражите по аутору

en: Search by tag
sr: Претражите по ознаци

en: Contextual Help Tab
sr: Језичак Помоћ

en: Screen Options Tab
sr: Језичак Подешавања екрана

en: Flexible Header
sr: Променљиво заглавље

en: Welcome to WordPress %1$s. You will be redirected to the About WordPress screen. If not, click <a href="%2$s">here</a>.
sr: Добродошли у Вордпрес %1$s. Бићете преусмерени на екран О Вордпресу. Уколико не будете, притисните <a href="%s">овде</a>.

en: Get Favorites
sr: Добиј омиљене

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
sr: Група могућности "%s" је уклоњена. Користите другу групу подешавања.

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
sr: Група могућности приватности је уклоњена. Користите другу групу подешавања.

en: If you have marked plugins as favorites on WordPress.org, you can browse them here.
sr: Уколико сте означили додатке као омиљене на WordPress.org, можете их прегледати овде.

en: Your WordPress.org username:
sr: Ваше WordPress.org корисничко име:

en: Menu 1
sr: Изборник 1

en: Selected menus have been successfully deleted.
sr: Изабрани изборници су успешно обрисани.

en: Theme locations
sr: Места теме

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag each item into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
sr: Уредите свој подразумевани изборник додавањем или уклањањем ставки. Повуците сваку ставку на поредак који вам одговара. Притисните Направи изборник да бисте сачували своје измене.

en: Automatically add new top-level pages to this menu
sr: Аутоматски додај нове стране највишег нивоа овом изборнику

en: Give your menu a name above, then click Create Menu.
sr: Изнад дајте име свом изборнику, затим притисните на Направи изборник.

en: (Currently set to: %s)
sr: (Тренутно подешено на: %s)

en: <strong>%1$s</strong> has been updated.
sr: <strong>%s</strong> је ажуриран.

en: Auto add pages
sr: Аутоматски додај стране

en: or <a href="%s">create a new menu</a>.
sr: или <a href="%s">направите нови изборник</a>.

en: Select a menu to edit:
sr: Изаберите изборник за уређивање:

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>.
sr: Уредите свој изборник испод или <a href="%s">направите нов изборник</a>.

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
sr: Резерва овог чланка у вашем прегледачу веба различита је од издања испод.

en: Restore the backup.
sr: Поврати резерву.

en: Post restored successfully.
sr: Чланак је успешно враћен.

en: Undo.
sr: Опозови.

en: Take over
sr: Преузми

en: Menu Settings
sr: Подешавања изборника

en: Menu Structure
sr: Структура изборника

note: translators: %s: previous item name
en: Under %s
sr: Испод %s

en: Restore This Revision
sr: Поврати ову ревизију

note: translators: 1: item name, 2: item position, 3: total number of items
en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
sr: %1$s. Ставка изборника %2$d oд %3$d.

note: translators: 1: item name, 2: item position, 3: parent item name
en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
sr: %1$s. Број подставке %2$d испод %3$s.

en: Move down one
sr: Помери надоле за једно место

note: translators: %s: previous item name
en: Move out from under %s
sr: Помери од испод %s

en: Move to the top
sr: Помери на врх

note: translators: %s: previous item name
en: Move under %s
sr: Помери испод %s

en: Move up one
sr: Помери нагоре за једно место

note: translators: %s: previous item name
en: Out from under %s
sr: Од испод %s

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
sr: Обришите ставку изборника <strong>њеним проширивање и притиском на везу Уклони</strong>

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
sr: Овај екран се користи за опште додељивање изборника местима одређеним у вашој теми.

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s drop down.</strong> When you&#8217;re finished, <strong>click Save Changes</strong>
sr: Да бисте доделили изборнике једном или више места теме, <strong>изаберите изборник из падајућег изборника сваког места.</strong> Када завршите, <strong>притисните Сачувај измене</strong>

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
sr: Да бисте уредили изборник који је тренутно додељен месту теме, <strong>притисните суседну везу &#0132;Уреди&#0147;</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
sr: Да бисте додали нови изборник уместо додељивања постојећег, <strong>притисните везу &#0147;Користи нови изборник&#0132;</strong>. Ваш нови изборник ће аутоматски бити додељен том месту теме

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
sr: Да бисте променили распоред ставки изборника, <strong>повуците и пустите ставке изборника својим мишем или користите своју тастатуру</strong>. Повуците или померите ставку изборника мало у десно да бисте је направили подизборником.

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
sr: Додајте једну или више ставки одједном <strong>одабиром кутијице поред сваке ставке и притиском на Додај у изборник</strong>

en: To add a custom link, <strong>expand the Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
sr: Да бисте додали прилагођену везу, <strong>проширите одељак Везе, унесите URL и текст везе и притисните на Додај у изборник</strong>

en: Each custom menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
sr: Сваки прилагођени изборник може да садржи мешавину веза ка странама, категоријама, прилагођеним URL-овима или другим врстама садржаја. Везе изборника су додате одабиром ставки проширујућих кутијица из ступца испод са леве стране.

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the drop down and click Select</strong>
sr: Да бисте уредили постојећи изборник, <strong>одаберите изборник из падајућег изборника и притисните Изабери</strong>

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
sr: Можете доделити места теме појединачним изборницима <strong>одабиром жељених подешавања</strong> на дну уређивања изборника. Да бисте доделили изборник свим местима теме одједном, <strong>посетите језичак Управљај местима</strong> на врху екрана.

en: Create, edit, and delete menus
sr: Правити, уређивати и брисати изборнике

en: Add, organize, and modify individual menu items
sr: Додавати, уређивати и мењати појединачне ставке изборника

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
sr: Кутија за управљање изборником на врху екрана се користи за избор изборника који је отворен у изборнику испод.

[ctx: menu]
en: Use new menu
sr: Користи нови изборник

[ctx: revision date short format]
en: j M @ G:i
sr: j. M у G:i

en: Saving revision...
sr: Чување ревизије...

en: Your latest changes were saved as a revision.
sr: Ваше последње измене су сачуване као ревизија.

en: This screen is used for managing your custom navigation menus.
sr: Овај екран се користи за управљање вашим прилагођеним изборницима кретања.

en: From this screen you can:
sr: Са овог екрана можете:

en: Manage Locations
sr: Управљај местима

en: Menu Management
sr: Управљање изборником

en: Menu locations updated.
sr: Места изборника су ажурирана.

en: Select a Menu
sr: Изабери изборник

en: Theme Location
sr: Место теме

[ctx: menu]
en: Edit
sr: Уреди

en: Edit Menus
sr: Уреди изборнике

en: Editing Menus
sr: Уређивање изборника

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
sr: Од:

en: Assigned Menu
sr: Додељени изборник

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
sr: Следећа

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
sr: Претходна

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
sr: Ка:

en: Drag each item into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
sr: Повуците сваку ставку у поредку који желите. Притисните на стрелицу са десне стране ставке да бисте открили додате могућности подешавања.

en: If you haven&#8217;t yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
sr: Уколико још увек нисте направили ниједан изборник, <strong>притисните везу &#0132;направите нов изборник&#0147;</strong> да бисте започели

en: Add menu items from the column on the left.
sr: Додајте ставке изборника са ступца лево.

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. You may automatically install plugins from the <a href="%1$s">WordPress Plugin Directory</a> or upload a plugin in .zip format via <a href="%2$s">this page</a>.
sr: Додаци проширују и повећавају функционалност Вордпреса. Можете аутоматски поставити додатке из <a href="%1$s">Вордпресовог складишта додатака</a> или отпремити додатак у .zip облику са <a href="%2$s">ове странице</a>.

en: Restore This Autosave
sr: Поврати ово аутоматско снимање

en: Revision by %s
sr: Ревизија од %s

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
sr: Жао нам је, нешто се погрешно десило. Захтевано поређење није могло бити учитано.

en: Autosave by %s
sr: Аутоматско снимање од %s

en: Current Revision by %s
sr: Тренутна ревизија од %s

en: Edit Lock
sr: Закључавање уређивања

en: Someone else is editing this. No need to refresh; the lock will disappear when they&#8217;re done.
sr: Неко други уређује ово. Нема потребе за освеживањем; закључавање ће се уклонити када други заврше.

en: Compare any two revisions
sr: Упореди било које две ревизије

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
sr: <strong>Притисак на стрелицу десно од било које ставке изборника</strong> у уређивачу ће открити уобичајену групу подешавања. Додатна подешавања као што су одредишта веза, CSS класе, односи веза и описи веза могу бити омогућени или онемогућени преко језичка Подешавања екрана.

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
sr: Ваша тема изворно не подржава изборнике, али их можете користити у бочним тракама додавањем виџета &#132;Прилагођени изборник&#147; на екрану <a href="%s">Виџети</a>.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the custom menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the Documentation link to the side.
sr: Изборници могу бити приказани у местима одређеним у вашој теми, чак и коришћени у бочним тракама додавањем виџета &#0132;Прилагођени изборник&#0147; на екрану <a href="%1$s">Виџети</a>. Уколико ваша тема не подржава особину прилагођених изборника (подразумеване теме, %2$s и %3$s, подржавају), можете сазнати о додавању ове подршке пратећи везу ка Документацији са стране.

en: You must provide an email address.
sr: Морате унети адресу е-поште.

en: Sorry, that isn&#8217;t a valid email address. Email addresses look like <code>username@example.com</code>.
sr: Жао нам је, ово није ваљана адреса е-поште. Адресе е-поште изгледају као: <code>korisnik@primer.net</code>.

en: The username you provided has invalid characters.
sr: Корисничко име које сте навели има неисправне знаке.

en: Your passwords do not match. Please try again.
sr: Ваше лозинке се не поклапају. Молимо вас да покушате поново.

en: Please provide a valid username.
sr: Молимо вас да унесете ваљано корисничко име.

en: Copying the required files&#8230;
sr: Умножавање неопходних датотека&#8230;

en: Preparing to install the latest version&#8230;
sr: Припремање за постављање најновијег издања&#8230;

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
sr: Величине ниженаведене одређују највеће величине у пикселима за коришћење када се додаје слика у Библиотеку садржаја.

en: By default WordPress uses web <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s which have question marks and lots of numbers in them; however, WordPress offers you the ability to create a custom URL structure for your permalinks and archives. This can improve the aesthetics, usability, and forward-compatibility of your links. A <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">number of tags are available</a>, and here are some examples to get you started.
sr: Подразумевано Вордпрес користи <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>-ове који имају знакове питања и много бројева у себи; ипак, Вордпрес вам нуди могућност да направите сопствену структуру URL-а за своје сталне везе и архиве. Тиме можете унапредити естетику, корисност и дуготрајност својих веза. <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">Одређен број ознака је на располагању</a>, и овде је неколико примера за почетак.

en: There is not enough free disk space to complete the update.
sr: Нема довољно слободног простора на диску како би се довршило ажурирање.

en: Comment must be manually approved
sr: Коментар мора бити прихваћен ручно

en: This content is currently locked.
sr: Овај садржај је тренутно закључан.

en: If you take over, %s will be blocked from continuing to edit.
sr: Уколико га преузмете, %s ће бити заустављен од даљег уређивања.

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
sr: Вордпрес %1$s користи тему %2$s.

en: <strong>Quick Draft</strong> - Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 5 most recent draft posts you've started.
sr: <strong>Брзи нацрт</strong> - Дозвољава вам да направите нови чланак и да га сачувате као нацрт. Такође приказује везе ка 5 последњих нацрта чланака које сте започели.

en: <strong>Activity</strong> - Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
sr: <strong>Активност</strong> - Приказује предстојеће заказане чланке, скорашње објављене чланке и најновије коментаре на вашим чланцима и омогућава вам да управљате њима.

en: <strong>Screen Options</strong> - Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
sr: <strong>Подешавања екрана</strong> - Користите језичак Подешавања екрана да бисте одабрали које кутијице ће се приказивати.

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the frontend or the dashboard for that site.
sr: Овај екран приказује појединачном кориснику сва његова веб места у овој мрежи и такође омогућава том кориснику да постави примарно веб место. Он може да користи везе испод сваког веб места да посети или предњи део или контролну таблу тог веб места.

note: translators: 1: The rating
en: %s rating
sr: Оценa %s

note: translators: 1: The rating, 2: The number of ratings
en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
sr[0]: оцена %1$s заснована на %2$s оцењивању
sr[1]: оцена %1$s заснована на %2$s оцењивања
sr[2]: оцена %1$s заснована на %2$s оцењивања

en: Accessibility Ready
sr: Спремно за приступачност

en: Fluid Layout
sr: Променљиви распоред

en: Responsive Layout
sr: Одговарајући распоред

en: Fixed Layout
sr: Непроменљиви распоред

en: https://wordpress.org/support/forum/how-to-and-troubleshooting
sr: http://sr.forums.wordpress.org/forum/%d0%9e%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bb%d0%be

en: <strong>At A Glance</strong> - Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
sr: <strong>На први поглед</strong> - Приказује резиме садржаја вашег веб места и препознаје коју тему и издање Вордпреса користите.

en: <strong>Box Controls</strong> - Click the title bar of the box to expand or collapse it. Some boxes added by plugins may have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
sr: <strong>Контроле кутијице</strong> - Притисните на траку наслова кутијице да бисте је проширили. Неке кутијице додате од стране додатака могу имати подесив садржај и приказиваће везу &#8220;Прилагоди&#8221; у траци наслова ако пређете преко ње.

en: New Feature: Live Widget Previews
sr: Нова особина: прегледи виџета уживо

en: Preview your changes in real-time and only save them when you&#8217;re ready.
sr: Прегледајте своје измене у стварно времену и сачувајте их када сте спремни.

en: Contributors
sr: Сарадници

en: Donate to this plugin &#187;
sr: Донирај овом додатку &#187;

en: Click to see reviews that provided a rating of %d star | Click to see reviews that provided a rating of %d stars
sr[0]: Притисните да видите прегледе који су дали %d звездицу
sr[1]: Притисните да видите прегледе који су дали %d звездице
sr[2]: Притисните да видите прегледе који су дали %d звездица

[ctx: Plugin installer section title]
en: Reviews
sr: Прегледи

en: %d star | %d stars
sr[0]: %d звездица
sr[1]: %d звездице
sr[2]: %d звездица

en: Month
sr: Месец

en: Day
sr: Дан

en: Hour
sr: Час

en: Minute
sr: Минут

en: Welcome to the famous five-minute WordPress installation process! Just fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to using the most extendable and powerful personal publishing platform in the world.
sr: Добродошли у чувени петоминутни поступак инсталације Вордпреса! Само попуните податке испод и бићете на путу да користите најпроширивију и најмоћнију платформу за лично издаваштво на свету.

en: Note:
sr: Напомена:

en: The %s constant in your %s file is no longer needed.
sr: Константа %s у вашој датотеци %s више није потребна.

en: Invalid translation type.
sr: Неисправна врста превода.

[ctx: theme editor]
en: Editor
sr: Уређивач

note: translators: %s is a placeholder that must come at the start of the URL.
en: If you like, you may enter custom structures for your category and tag <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s here. For example, using <code>topics</code> as your category base would make your category links like <code>%s/topics/uncategorized/</code>. If you leave these blank the defaults will be used.
sr: Уколико желите, овде можете унети прилагођену<abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> структуру за своје категорије и ознаке. На пример, користећи <code>teme</code> као вашу основу категорија ће направити везе као <code>%s/%steme/nekategorizovano/</code>. Уколико оставите ово празно, подразумеване ће бити коришћене.

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
sr: Добродошли

en: Enable full-height editor and distraction-free functionality.
sr: Омогући уређивач пуне висине и могућност писања без ометања.

en: Add, edit, and play around with your widgets from the Customizer.
sr: Додајте, уређујте и играјте се својим виџетима из прилагођавача.

en: You can set the language, and the translation files will be automatically downloaded and installed (available if your filesystem is writable).
sr: Можете да подесите језик и датотеке превода ће аутоматски бити преузете и постављене (доступно ако је ваш систем уписив).

en: Mystery Person
sr: Загонетна особа

en: Usernames can have only alphanumeric characters, spaces, underscores, hyphens, periods, and the @ symbol.
sr: Корисничка имена могу имати само алфанумеричке знакове, размаке, доње цртице, цртице, тачке и знак @.

en: <strong>WordPress News</strong> - Latest news from the official WordPress project, the <a href="https://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>.
sr: <strong>Вордпресове вести</strong> - Најновије вести са званичног Вордпресовог пројекта, <a href="https://planet.wordpress.org">Вордпресове планете</a>.

en: <strong>WordPress News</strong> - Latest news from the official WordPress project, the <a href="https://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>, and popular and recent plugins.
sr: <strong>Вордпресове вести</strong> - Најновије вести са званичног Вордпресовог пројекта, <a href="https://planet.wordpress.org">Вордпресове планете</a> и популарни и скорашњи додаци.

en: Your new WordPress site has been successfully set up at:
    
    %1$s
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: %2$s
    Password: %3$s
    Log in here: %4$s
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The WordPress Team
    https://wordpress.org/
sr: Ваше ново Вордпресово веб место је успешно подешено на:
    
    %1$s
    
    Можете се пријавити на управљачки налог са следећим подацима:
    
    корисничко име: %2$s
    лозинка:  %3$s
    пријавите се овде: %4$s
    
    Надамо се да ћете уживати у свом новом веб месту. Хвала!
    
    --Вордпрес екипа
    https://sr.wordpress.org/

en: Enable distraction-free writing mode, and everything surrounding the editor will fade away when you start typing. Move your mouse out of the editor to reveal everything again.
sr: Омогућите режим писања без ометања и све око уређивања ће се склонити када почнете да куцате. Померите миша изван уређивања да бисте све поново открили.

en: These suggestions are based on the plugins you and other users have installed.
sr: Ови предлози су засновани на додацима које ви и други корисници имате инсталиране.

en: Distraction-Free Writing
sr: Писање без ометања

note: translators: %s: date and time
en: Draft saved at %s.
sr: Нацрт је сачуван у %s.

note: translators: draft saved date format, see http:php.net/date
en: g:i:s a
sr: H:i:s

en: Return to Plugins page
sr: Назад на страницу додатака

en: The plugin is at the latest version.
sr: Додатак је у најновијем издању.

en: Hostname
sr: Домаћин

en: Other WordPress News
sr: Остале Вордпресове новости (на енглеском)

en: Installing the latest version&#8230;
sr: Постављање најновијег издања&#8230;

[ctx: column name]
note: translators: manage posts column name
en: Title
sr: Наслов

en: Bulk Edit
sr: Масовно уређивање

en: &mdash; No Change &mdash;
sr: &mdash; Нема промене &mdash;

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
sr: <code>_none</code> &mdash исти прозор или језичак.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
sr: <code>_top</code> &mdash тренутни прозор или језичак, без оквира.

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
sr: <code>_blank</code> &mdash нови прозор или језичак.

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
sr:  Претходно уређивани примерци слике неће бити обрисани.

en: Empty archive.
sr: Празна архивска датотека.

en: Could not copy file.
sr: Није могуће умножити датотеку.

en: Could not extract file from archive.
sr: Није могуће издвојити датотеку из архиве.

en: Could not retrieve file from archive.
sr: Није могуће добити датотеку из архиве.

en: Invalid URL Provided.
sr: Неисправан  URL је достављен.

en: Could not create Temporary file.
sr: Није могуће направити привремену датотеку.

en: Theme installed successfully.
sr: Тема је успешно постављена.

en: Theme install failed.
sr: Постављање теме није успело.

en: Installing the theme&#8230;
sr: Постављање теме&#8230;

en: Removing the old version of the theme&#8230;
sr: Уклањање старог издања теме&#8230;

en: Plugin installed successfully.
sr: Додатак је успешно постављен.

en: Plugin install failed.
sr: Постављање додатка није успело.

en: Installing the plugin&#8230;
sr: Постављање додатка&#8230;

en: Unpacking the package&#8230;
sr: Отварање паковања&#8230;

en: Removing the old version of the plugin&#8230;
sr: Уклањање старог издања додатка&#8230;

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
sr: Преузимање пакета за постављање са <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Unpacking the update&#8230;
sr: Отварање ажурирања&#8230;

en: Downloading update from <span class="code">%s</span>&#8230;
sr: Преузимање ажурирања са <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Enabling Maintenance mode&#8230;
sr: Укључивање стања одржавања&#8230;

en: Disabling Maintenance mode&#8230;
sr: Искључивање стања одржавања&#8230;

en: Incompatible Archive.
sr: Неусклађена архивска датотека.

en: Filesystem error.
sr: Грешка система датотека.

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Моје <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Моје <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Моје <span class="count">(%s)</span>

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
sr: Немате довољна права да приступите овој страни.

en: View posts by this author
sr: Погледај чланке овог аутора

en: Missed schedule
sr: Промашено заказивање

en: Last Modified
sr: Последња измена

en: Make this post sticky
sr: Направи овај чланак лепљивим

en: Not Sticky
sr: Није лепљиво

en: Sticky
sr: Лепљиво

en: Allow Pings
sr: Дозволи пингове

en: Allow Comments
sr: Дозволи коментаре

en: Do not allow
sr: Не дозволи

en: Allow
sr: Дозволи

note: translators: Between password field and private checkbox on post quick edit interface
en: &ndash;OR&ndash;
sr: &ndash;ИЛИ&ndash;

en: Quick&nbsp;Edit
sr: Брза&nbsp;измена

en: (Leave at 0 for no rating.)
sr: (Оставите 0 за неоцењивање.)

en: Image Address
sr: Адреса слике

en: RSS Address
sr: RSS адреса

en: Notes
sr: Напомене

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
sr: Уколико је веза ка особи, можете одредити однос са њом користећи образац изнад. Уколико желите да научите више о овој идеји, погледајте <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: sweetheart
sr: срце

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: date
sr: судар

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: parent
sr: родитељ

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: sibling
sr: брат/сестра

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: spouse
sr: супружник

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: romantic
sr: романтично

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: muse
sr: муза

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: crush
sr: симпатија

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: kin
sr: сродник

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: child
sr: дете

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: family
sr: фамилија

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: neighbor
sr: комшија

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: co-resident
sr: сустанар

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: geographical
sr: географски

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: colleague
sr: колега

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: co-worker
sr: сарадник

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: met
sr: сусрет

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: professional
sr: професионално

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: none
sr: ништа

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: physical
sr: физички

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: friend
sr: пријатељ

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: acquaintance
sr: познанство

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: contact
sr: контакт

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: friendship
sr: пријатељство

en: another web address of mine
sr: моја друга веб адреса

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: identity
sr: идентитет

en: Choose the target frame for your link.
sr: Изаберите где ће се отварати ваша веза.

en: Keep this link private
sr: Сачувај ову везу приватном

en: Visit Link
sr: Посети везу

en: Default Template
sr: Подразумевани шаблон

en: Main Page (no parent)
sr: Главна страна (нема надређене)

en: Parent
sr: Родитељ

en: Show comments
sr: Прикажи коментаре

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
sr: Дозволи <a href="%s" target="_blank">повратне везе и пингове</a> на овој страници.

en: Separate multiple URLs with spaces
sr: Одвојите више УРИ-ја размацима

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">use in your theme</a>.
sr: Прилагођена поља могу бити коришћена за додавање посебних метаподатака чланку <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">које можете користити у вашој теми</a>.

en: Send trackbacks to:
sr: Шаљи повратне везе на:

en: Already pinged:
sr: Већ пинговано:

en: New category name
sr: Назив нове категорије

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Learn more about manual excerpts.</a>
sr: Одломци су необавезни, ручно написани сажеци вашег садржаја који могу бити коришћени у вашој теми. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Сазнајте више о одломцима.</a>

en: Most Used
sr: Најкоришћеније

en: + Add New Category
sr: + Додај нову категорију

en: Schedule for: <b>%1$s</b>
sr: Заказано за: <b>%1$s</b>

en: Publish on: <b>%1$s</b>
sr: Објави <b>%1$s</b>

en: Publish <b>immediately</b>
sr: Објави <b>одмах</b>

en: Published on: <b>%1$s</b>
sr: Објављено <b>%1$s</b>

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>
sr: Заказано за: <b>%1$s</b>

en: Stick this post to the front page
sr: Залепи овај чланак на насловну страницу

en: Password protected
sr: Заштићен лозинком

en: Visibility:
sr: Видљивост:

en: Preview Changes
sr: Прегледај промене

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
sr: Текст везе, нпр. &#0132;Списак захтева (ПДФ)&#0147;

en: Link to image
sr: Веза ка слици

en: Link Image To:
sr: Веза са слике води ка:

en: Image Caption
sr: Натпис слике

en: All Types
sr: Све врсте

en: Filter &#187;
sr: Филтрирај &#187;

en: Gallery columns:
sr: Ступци галерије:

en: Update gallery settings
sr: Ажурирај подешавања галерије

en: Random
sr: Случајно

en: Order:
sr: Поредак:

en: Menu order
sr: Поредку у изборнику

en: Date/Time
sr: Датуму/времену

en: Order images by:
sr: Поређај слике по:

en: Image File
sr: Датотеци слике

en: Link thumbnails to:
sr: Веза са умањене слике води ка:

en: Descending
sr: Опадајући

en: Ascending
sr: Растући

en: Sort Order:
sr: Поређај:

en: All Tabs:
sr: Сви језичци:

en: Save all changes
sr: Сачувај све измене

en: Add media files from your computer
sr: Додај датотеку садржаја са свог рачунара

en: You are about to delete <strong>%s</strong>.
sr: Обрисаћете <strong>%s</strong>.

en: Insert into Post
sr: Уметни у чланак

en: Hide
sr: Сакриj

en: Upload date:
sr: Датум отпремања:

en: Location of the uploaded file.
sr: Место отпремљених датотека.

en: Show
sr: Прикажи

en: Order
sr: Поредак

en: Empty Title filled from filename.
sr: Празан наслов попуњен из имена датотеке.

en: WordPress
sr: Вордпрес

en: File URL
sr: URL датотеке

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
sr: Резервни текст слике, нпр. &#0132;Мона Лиза&#0147;

en: Uploads
sr: Отпремања

en: Gallery (%s)
sr: Галерија (%s)

en: Gallery
sr: Галерија

en: From URL
sr: Са URL-а

en: Image saved
sr: Слика је сачувана

en: From Computer
sr: Са рачунара

en: Unable to save the image.
sr: Није могуће снимање слике.

en: Nothing to save, the image has not changed.
sr: Нема ничега за снимање, слика није измењена.

en: Unable to create new image.
sr: Није могуће направити нову слику.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
sr: Десила се грешка приликом снимања слике са сразмерно промењеном величином. Молимо вас да поново учитате страницу и покушате поново.

en: Image restored successfully.
sr: Слика је успешно враћена.

en: Image metadata is inconsistent.
sr: Метаподаци слике нису доследни.

en: Cannot save image metadata.
sr: Није могуће сачувати метаподатке слике.

en: All sizes except thumbnail
sr: Све величине осим умањене слике

en: Cannot load image metadata.
sr: Није могуће учитавање метаподатака слике.

en: All image sizes
sr: Све величине слике

en: Apply changes to:
sr: Примени измене на:

en: Current thumbnail
sr: Тренутна умањена слика

en: Selection:
sr: Одабир:

en: Thumbnail Settings
sr: Подешавања умањене слике

en: Crop Selection
sr: Одабир за исецање

en: Aspect ratio:
sr: Пропорције:

en: Image Crop
sr: Исецање слике

en: Crop Aspect Ratio
sr: Исецање по пропорцијама

en: Restore image
sr: Поврати слику

en: Discard any changes and restore the original image.
sr: Одбаци све измене и врати изворну слику.

en: Flip horizontally
sr: Окрени водоравно

en: Scale Image
sr: Сразмерна промена величине слике

en: Original dimensions %s
sr: Изворне величине %s

en: Flip vertically
sr: Окрени усправно

en: Rotate clockwise
sr: Окрени у смеру казаљке на сату

en: Rotate counter-clockwise
sr: Окрени супротно од смера казаљке на сату

en: Crop
sr: Исеци

en: Proceed
sr: Наставак

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
sr: Подаци о слици не постоје. Молимо вас да поново отпремите слику.

en: Connection Type
sr: Врста везе

en: Enter the location on the server where the keys are located. If a passphrase is needed, enter that in the password field above.
sr: Унесите место на серверу где се налазе кључеви. Уколико је израз за лозинку потребан, унесите га у пољу за лозинку изнад.

en: Private Key:
sr: Приватни кључ:

en: Public Key:
sr: Јавни кључ:

en: Authentication Keys
sr: Кључеви за пријаву

en: Connection Information
sr: Подаци о вези

en: Specified file failed upload test.
sr: Није успела проба отпремања одређене датотеке.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
sr: Датотека је празна. Молимо вас да отпремите нешто стварно. Ова грешка такође може бити узрокована искључивањем отпремања у вашој php.ini датотеци или подешавањем величине за post_max_size као мање од величине за upload_max_filesize у датотеци php.ini.

en: Invalid form submission.
sr: Неуспешно слање обрасца.

en: File upload stopped by extension.
sr: Отпремање датотеке је заустављено због екстензије.

en: Failed to write file to disk.
sr: Писање на диск није успело.

en: Missing a temporary folder.
sr: Недостаје привремени директоријум.

en: No file was uploaded.
sr: Датотека није отпремљена.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
sr: Отпремљена датотека је само делимично примљена.

en: Popup Comments Template
sr: Искачући коментари

en: Comments Template
sr: Коментари

en: .htaccess (for rewrite rules )
sr: .htaccess (за правила преписивања)

en: my-hacks.php (legacy hacks support)
sr: my-hacks.php (подршка за старе трикове)

en: Application Attachment Template
sr: Прилог - апликација

en: Audio Attachment Template
sr: Прилог - звучни запис

en: Video Attachment Template
sr: Прилог - видео запис

en: Image Attachment Template
sr: Прилог - слика

en: Attachment Template
sr: Прилог

en: Theme Functions
sr: Функције теме

en: Links Template
sr: Шаблон веза

en: 404 Template
sr: 404 шаблон

en: Single Post
sr: Чланак

en: Search Form
sr: Поље за претрагу

en: Page Template
sr: Шаблон стране

en: Footer
sr: Подножје

en: Category Template
sr: Категорија

en: Popup Comments
sr: Искачући коментари

en: RTL Stylesheet
sr: Десно-ка-лево стилови

en: Main Index Template
sr: Главни индекс

en: Loading&#8230;
sr: Учитавање&#8230;

en: This widget requires JavaScript.
sr: Овај виџет захтева јаваскрипт.

en: [Pending]
sr: [Чека]

[ctx: dashboard]
note: translators: %1$s is type of comment, %2$s is link to the post
en: %1$s on %2$s
sr: %1$s на %2$s

note: translators: 1: comment author, 2: post link, 3: notification if the comment is pending
en: From %1$s on %2$s%3$s
sr: Од %1$s на %2$s%3$s

en: Submit for Review
sr: Предај на преглед

en: View all
sr: Види све

en: Configure
sr: Подеси

en: Right Now
sr: Сада

en: The uploaded file could not be moved to %s.
sr: Отпремљена датотека није могла бити премештена у %s.

en: Please select a file
sr: Молимо вас да изаберете датотеку

en: Return to Themes page
sr: Назад на страницу теме

en: Themes page
sr: Страница теме

en: Return to Theme Installer
sr: Назад на постављача тема

en: Activate &#8220;%s&#8221;
sr: Укључи &#0132;%s&#0147;

en: Preview &#8220;%s&#8221;
sr: Преглед &#0132;%s&#0147;

note: translators: 1: theme name, 2: version
en: Successfully installed the theme <strong>%1$s %2$s</strong>.
sr: Тема <strong>%1$s %2$s</strong> је успешно постављена.

en: Return to Plugin Installer
sr: Назад на страницу постављача додатка

en: Successfully installed the plugin <strong>%s %s</strong>.
sr: Додатак <strong>%s %s</strong> је успешно постављен.

en: Activate Plugin
sr: Укључи додатак

en: Activate this plugin
sr: Укључи овај додатак

en: Could not copy files.
sr: Није могуће умножити датотеке.

en: WordPress is at the latest version.
sr: Вордпрес је у најновијем издању.

en: Could not remove the old theme.
sr: Није могуће уклонити стару тему.

en: The theme is at the latest version.
sr: Тема је у најновијем издању.

en: Install package not available.
sr: Паковање за ажурирање није доступно.

en: Could not remove the old plugin.
sr: Није могуће уклонити стари додатак.

en: Could not create directory.
sr: Није могуће направити директоријум.

en: Destination folder already exists.
sr: Циљана фасцикла већ постоји.

en: Download failed.
sr: Преузимање није успело.

note: translators: %s: directory name
en: Unable to locate needed folder (%s).
sr: Није могуће пронаћи потребну фасциклу (%s).

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
sr: Није могуће пронаћи Вордпресов директоријум додатака.

en: Unable to locate WordPress Theme directory.
sr: Није могуће пронаћи Вордпресов директоријум тема.

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
sr: Није могуће пронаћи Вордпрес директоријум wp-content.

en: Unable to locate WordPress Root directory.
sr: Није могуће пронаћи Вордпресов директоријум.

en: Could not access filesystem.
sr: Није могућ приступ систему датотека.

en: Invalid Data provided.
sr: Неисправан податак је достављен.

en: Movable Type and TypePad
sr: Movable Type и TypePad

en: Blogroll
sr: Блоговник

en: Continue
sr: Настави

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Сви <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Сви <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Сви <span class="count">(%s)</span>

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
sr: Приказује %s&#8211;%s од %s

en: Y/m/d g:i:s A
sr: Y/m/d H:i:s

en: No plugins found.
sr: Нема пронађених додатака.

en: Network Deactivate
sr: Искључи за мрежу

en: Network Activate
sr: Укључи за мрежу

en: Activate this plugin for all sites in this network
sr: Укључи овај додатак за сва веб места у овој мрежи.

en: Error while saving.
sr: Грешка приликом чувања измена.

en: Change
sr: Промени

en: Change role to&hellip;
sr: Промени улогу у&hellip;

en: Admin Color Scheme
sr: Шема боја корисничког сучеља

en: Installation Failed
sr: Инсталација није успела

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sr: Обрисаћете ову тему '%s'
      'Одустани' за прекид, 'У реду' за брисање.

en: You do not appear to have any plugins available at this time.
sr: Изгледа да немате ниједан доступан додатак тренутно.

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Искључени <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Искључени <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Искључени <span class="count">(%s)</span>

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Недавно искључени <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Недавно искључени <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Недавно искључени <span class="count">(%s)</span>

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Укључени <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Укључени <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Укључени <span class="count">(%s)</span>

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Сви <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Сви <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Сви <span class="count">(%s)</span>

en: Clear List
sr: Испразни списак

en: Visit plugin site
sr: Посетите веб место додатка

en: Delete this plugin
sr: Обриши овај додатак

en: Open this file in the Plugin Editor
sr: Отвори ову датотеку у Уређивачу додатака

en: Deactivate this plugin
sr: Искључи овај додатак

en: No matching users were found!
sr: Нема пронађених корисника!

en: Details
sr: Детаљи

en: Install %s
sr: Постави %s

en: File is empty. Please upload something more substantial.
sr: Датотека је празна. Молимо вас да отпремите нешто стварно.

en: Drop-ins <span class="count">(%s)</span> | Drop-ins <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Упади <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Упади <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Упади <span class="count">(%s)</span>

en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Мора се користити <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Мора се користити <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Мора се користити <span class="count">(%s)</span>

en: View All
sr: Види све

en: Menu Item
sr: Ставка изборника

en: Add to Menu
sr: Додај у изборник

en: Inactive:
sr: Искључени:

en: Requires <code>%s</code> in <code>wp-config.php</code>.
sr: Захтева <code>%s</code> у <code>wp-config.php</code>.

en: Edit Menu Item
sr: Уреди ставку изборника

en: WordPress updated successfully
sr: Вордпрес је успешно ажуриран

en: The update of %1$s failed.
sr: Ажурирање за %1$s није успело.

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
sr: Ажурирање додатка %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
sr: Ажурирање теме %1$s (%2$d/%3$d)

en: CSS Classes (optional)
sr: CSS класе (необавезно)

en: Title Attribute
sr: Атрибут наслов

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
sr: Опис ће бити приказан у изборнику ако га тренутна тема подржава.

en: Your site is asking search engines not to index its content
sr: Ваше веб место тражи од претраживача веба  да не индексирају његов садржај

en: Update to version %s
sr: Ажурирај у издање %s

en: Author Template
sr: Аутор

en: Tag Template
sr: Ознака

en: Visual Editor Stylesheet
sr: Стилови за напредног уређивача

en: Only the current theme is available to you. Contact the %s administrator for information about accessing additional themes.
sr: Само вам је тренутна тема доступна. Контактирајте управника од %s за више података о приступу додатним темама.

en: %1$s updated successfully.
sr: %1$s је успешно ажуриран.

en: Show Details
sr: Прикажи детаље

en: Hide Details
sr: Сакриј детаље

en: Navigation Label
sr: Натпис за кретање

en: No items.
sr: Нема ставки.

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingbacks</a>, no other action necessary.
sr: Повратне везе су начин да обавестите наслеђене блог системе да сте оставили везу ка њима. Уколико оставите везу ка другим Вордпресовим веб местима, они ће бити аутоматски обавештени користећи <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">повратне пингове</a>, друга радња није потребна.

en: WordPress Blog
sr: Вордпресов блог

[ctx: nav menu home label]
en: Home
sr: Почетак

[ctx: verb]
en: Clear
sr: Очисти

en: Install the WordPress importer to import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
sr: Поставите увозника из Вордпреса да бисте увезли чланке, стране, коментаре, прилагођена поља, категорије и ознаке из Вордпресове извозне датотеке.

en: Install the RSS importer to import posts from an RSS feed.
sr: Поставите увозника из RSS-а да бисте увезли чланке из RSS довода.

en: Install the blogroll importer to import links in OPML format.
sr: Поставите увозника из блоговника да бисте увезли везе у OPML облику.

en: Install the Movable Type importer to import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
sr: Поставите увозника из Movable Type-а да бисте увезли чланке и коментаре из Movable Type или Typepad блога.

en: Install the Blogger importer to import posts, comments, and users from a Blogger blog.
sr: Поставите увозника из Blogger-а да бисте увезли чланке, коментаре и кориснике из свог Blogger блога.

en: Most Recent
sr: Скорашње

en: Categories and Tags Converter
sr: Претварач категорија и ознака

en: Install the category/tag converter to convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
sr: Поставите претрарача категорија/ознака да бисте претворили постојеће категорије у ознаке или ознаке у категорије, селективно.

en: Edit this item inline
sr: Уреди ову ставку у овој равни

en: Restore this item from the Trash
sr: Врати ову ставку са отпада

en: Move this item to the Trash
sr: Помери ову ставку на отпад

en: Delete this item permanently
sr: Трајно обриши ову ставку

en: Allow comments.
sr: Дозволи коментаре.

en: Install the LiveJournal importer to import posts from LiveJournal using their API.
sr: Поставите увозника из LiveJournal-а да бисте увезли чланке из LiveJournal-а користећи њихов API.

en: Return to WordPress Updates
sr: Врати се на Вордпресова ажурирања

en: Edit this item
sr: Уреди ову ставку

en: All updates have been completed.
sr: Сва ажурирања су завршена.

en: (no parent)
sr: (без родитеља)

[ctx: nav menu front page title]
en: Home: %s
sr: Почетак: %s

en: Need help? Use the Help tab in the upper right of your screen.
sr: Потребна вам је помоћ? Користите језичак Помоћ у горњем десном углу вашег екрана.

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
sr: Укључи додатак и покрени увозника

en: Return to Importers
sr: Назад на увознике

en: Original: %s
sr: Изворно: %s

en: If you do not remember your credentials, you should contact your web host.
sr: Уколико се не сећате својих уверења, требало би да контактирате свог домаћина.

en: Please enter your FTP credentials to proceed.
sr: Молимо вас да унесете своја FTP уверења за наставак.

en: Please enter your FTP or SSH credentials to proceed.
sr: Молимо вас да унесете своја FTP или SSH уверења за наставак.

en: FTP Password
sr: FTP лозинка

en: FTP/SSH Username
sr: FTP/SSH корисничко име

en: FTP/SSH Password
sr: FTP/SSH лозинка

en: FTP Username
sr: FTP корисничко име

en: Create a New Site
sr: Направи ново веб место

en: Storage Space
sr: Простор за складиштење

en: Go to themes page
sr: Иди на страницу тема

note: translators: %s: title of menu item in draft status
en: %s (Pending)
sr: %s (чека)

en: Go to plugins page
sr: Иди на страницу додатака

en: Go to WordPress Updates page
sr: Иди на Вордпресову страницу ажурирања

en: http://wordpress.org/news/feed/
sr: http://sr.wordpress.org/feed/

en: http://wordpress.org/news/
sr: http://sr.wordpress.org/#blog

en: Search Sites
sr: Претражи веб места

en: You have %1$s and %2$s.
sr: Имате %1$s и %2$s.

en: %s site | %s sites
sr[0]: %s веб место
sr[1]: %s веб места
sr[2]: %s веб места

en: Create a New User
sr: Направи новог корисника

en: %s user | %s users
sr[0]: %s корисник
sr[1]: %s корисника
sr[2]: %s корисника

en: To perform the requested action, WordPress needs to access your web server.
sr: Да би се извршила захтевана радња, Вордпрес мора да приступи вашем веб серверу.

en: No themes match your request.
sr: Нема тема које одговарају вашем захтеву.

en: No matching users were found.
sr: Нема пронађених корисника.

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
sr: Поступак ажурирања почиње. Он може потрајати мало дуже на неким домаћинима, молимо вас да будете стрпљиви.

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Лепљиви <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Лепљиви <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Лепљиви <span class="count">(%s)</span>

en: Enable this theme for all sites in this network
sr: Омогући ову тему за сва веб места у овој мрежи.

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
sr: Жао нам је, ова врста датотека није дозвољена из безбедоносних разлога.

en: Update Plugin
sr: Ажурирај додатак

en: Update Theme
sr: Ажурирај тему

en: Update package not available.
sr: Паковање за ажурирање није доступно.

en: Plugin update failed.
sr: Ажурирање додатка није успело.

en: Plugin updated successfully.
sr: Додатак је успешно ажуриран.

en: Theme update failed.
sr: Ажурирање теме није успело.

en: Theme updated successfully.
sr: Тема је успешно ажурирана.

en: Visual Editor RTL Stylesheet
sr: Десно-ка-лево стил за напредног уређивача

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress.org Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
sr: Тренутно имате само једну постављену тему. Оживите мало! Можете било када изабрати од преко 1000 слободних тема у WordPress.org-овом складишту тема: само притисните језичак изнад <a href="%s">Постави теме</a>.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> more themes.
sr: Тренутно имате само једну омогућену тему за ово веб место. Посетите Управљање мрежом да бисте <a href="%1$s">омогућили</a> или још тема.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> or <a href="%2$s">install</a> more themes.
sr: Тренутно имате само једну омогућену тему за ово веб место. Посетите Управљање мрежом да бисте <a href="%1$s">омогућили</a> или <a href="%2$s">поставили</a> још тема.

en: %s Page Template
sr: Шаблон стране %s

en: Drop-ins are advanced plugins in the <code>%s</code> directory that replace WordPress functionality when present.
sr: Упади су напредни додаци у директоријуму <code>%s</code> који мењају Вордпресову функционалност када су доступни.

en: Files in the <code>%s</code> directory are executed automatically.
sr: Датотеке у директоријуму <code>%s</code> су аутоматски извршене.

en: Your browser is out of date!
sr: Ваш прегледач веба је застарео!

en: You are using an insecure browser!
sr: Користите небезбедан прегледач веба!

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
sr: Величина отпремљене датотеке премашује вредност директиве MAX_FILE_SIZE која је одређена у HTML обрасцу.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
sr: Величина отпремљене датотеке премашује вредност директиве upload_max_filesize у датотеци php.ini.

note: translators: %s: title of menu item which is invalid
en: %s (Invalid)
sr: %s (неисправно)

en: It looks like you're using an insecure version of <a href='%s'>%s</a>. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
sr: Изгледа да користите небезбедно издање програма <a href='%s'>%s</a>. Коришћење застарелог прегледача веба прави ваш рачунар небезбедним. За најбоље искуство са Вордпресом, молимо вас да ажурирате свој прегледач веба.

en: It looks like you're using an old version of <a href='%s'>%s</a>. For the best WordPress experience, please update your browser.
sr: Изгледа да користите старо издање програма <a href='%s'>%s</a>. За најбоље искуство са Вордпресом, молимо вас да ажурирате свој прегледач веба.

en: Search Users
sr: Претражи кориснике

en: Role
sr: Улога

en: Install
sr: Постави

en: <strong>ERROR:</strong> There was an error connecting to the server, Please verify the settings are correct.
sr: <strong>ГРЕШКА:</strong> Десила се грешка приликом успостављања везе са сервером. Молимо вас потврдите да су подешавања исправна.

en: Insert media from another website
sr: Уметните садржај са другог веб места

en: Audio, Video, or Other File
sr: Звучна, видео или друга датотека

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag, %3$d is width, %4$d is height
en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
sr: Постави размеру слика тако да се поклапа па великом величином одабраном у %1$sмогућностима слика%2$s (%3$d &times; %4$d).

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
sr: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Ажурирајте %2$s</a> или научите како да <a href="%3$s" class="browse-happy-link">срећно прегледате</a>

en: Install the Tumblr importer to import posts &amp; media from Tumblr using their API.
sr: Поставите увозника из Tumblr-а да бисте увезли чланке и садржај из Tumblr-а користећи његов API.

en: Drop files here
sr: Превуци датотеке овде

en: Attachment Post URL
sr: URL уноса прилога

en: The theme is missing the <code>style.css</code> stylesheet.
sr: Теми недостаје стил <code>style.css</code>.

en: The theme is missing the <code>index.php</code> file.
sr: Теми недостаје датотека <code>index.php</code>.

en: The plugin contains no files.
sr: Додатак не садржи датотеке.

en: The <code>style.css</code> stylesheet doesn't contain a valid theme header.
sr: Стил <code>style.css</code> не садржи исправно заглавље теме.

en: The package could not be installed.
sr: Пакет није могао бити постављен.

en: No valid plugins were found.
sr: Ниједан исправан додатак није пронађен.

en: Customize Your Site
sr: Прилагодите своје веб место

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
sr: Постоје несачуване измене које ће бити изгубљене. 'У реду' за наставак,  'Одустани' за повратак на Уређивач слике.

en: You are about to delete this link '%s'
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sr: Обрисаћете везу '%s'
     'Одустани' за прекид, 'У реду' за брисање.

en: Sorry, you must delete files before you can upload any more.
sr: Жао нам је, морате прво обрисати датотеке пре него што ћете моћи да отпремите нове.

en: [%s] New Email Address
sr: [%s] Нова адреса е-поште

en: [%s] New Admin Email Address
sr: [%s] Нова управљачка адреса е-поште

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
sr: Ваша адреса е-поште још увек није ажурирана. Молимо вас да проверите своје поштанско сандуче за адресу %s за поруку за потврђивање.

en: Your Sites
sr: Ваша веб места

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
sr: Искористили сте свој удео у простору. Молимо вас да избришете датотеке пре отпремања.

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
sr: Покушали сте да приступите контролној табли за "%1$s" али тренутно немате привилегија на овом веб месту. Уколико мислите да би требало да имате приступ контролној табли за"%1$s", молимо вас да контактирате свог управника мреже.

en: Visit Dashboard
sr: Види контролну таблу

en: View Site
sr: Види веб место

en: This file is too big. Files must be less than %1$s KB in size.
sr: Ова датотека је превелика. Датотеке морају бити мање од %1$s KB.

en: Site Upload Space Quota
sr: Удео веб места у простору за отпремање

en: Not enough space to upload. %1$s KB needed.
sr: Нема довољно простора за отпремање. Потребно је %1$s KB.

note: translators: My sites label
en: Primary Site
sr: Примарно веб место

en: MB (Leave blank for network default)
sr: MB (Оставите празним за подразумевано за мрежу)

en: English
sr: Енглески

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
sr: Уколико сте грешком дошли до овог екрана и ако сте мислили да посетите једно од својих веб места, ево неких пречица да би вам помогли да пронађете свој пут.

en: Dear user,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
sr: Поштовани корисниче,
    
    Недавно сте тражили да се промени адреса е-поште на вашем налогу 
    Уколико је ово тачно, молимо вас да притиснете на следећу везу да бисте извршили промену:
    ###ADMIN_URL###
    
    Можете без опасности занемарити и обрисати ову поруку уколико не желите да
    извршите ову радњу.
    
    Ова порука је послата на ###EMAIL###
    
    Поздрав,
    Сви на ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: British English
sr: Британкси енглески

en: American English
sr: Амерички енглески

en: Add comment
sr: Додај коментар

en: <strong>The parent theme could not be found.</strong> You will need to install the parent theme, <strong>%s</strong>, before you can use this child theme.
sr: <strong>Родитељска тема не може бити пронађена.</strong> Мораћете да поставите родитељску тему, <strong>%s</strong>, пре него што ћете моћи да користите ову тему-дете.

en: This theme requires a parent theme. Checking if it is installed&#8230;
sr: Ова тема захтева родитељску тему. Провера се да ли је постављена&#8230;

note: translators: 1: theme name, 2: version
en: The parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>, is currently installed.
sr: Родитељска тема, <strong>%1$s %2$s</strong>, је тренутно постављена.

note: translators: 1: theme name, 2: version
en: Successfully installed the parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>.
sr: Родитељска тема <strong>%1$s %2$s</strong> је успешно постављена.

note: translators: 1: theme name, 2: version
en: Preparing to install <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;
sr: Припреман постављање <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;

en: Enter a link URL or click above for presets.
sr: Унесите URL везе или изаберите изнад из унапред дефинисаног.

en: Plugin
sr: Додатак

en: Version:
sr: Издање:

en: Scale
sr: Размера

en: Link URL
sr: URL везе

en: Add
sr: Додај

en: Customize &#8220;%s&#8221;
sr: Прилагоди &#0132;%s&#0147;

en: Media
sr: Садржај

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
sr: Није могуће умножити датотеке. Можда сте остали без простора на диску.

en: Live Preview
sr: Предпреглед

en: Preview %s
sr: Прегледај %s

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
sr: Користите отпремач датотека уграђен у прегледач веба. Вордпресов отпремач укључује могућност одабира више датотека и повуци и пусти могућност. <a href="#">Пређи на отпремача више датотека</a>.

[ctx: theme]
en: Installed
sr: Постављена

en: This theme is already installed and is up to date
sr: Ова тема је већ постављена и ажурирана је у најновије издање

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
sr: Жао нам је, искористили сте свој удео у простору. Молимо вас да избришете неке датотеке пре отпремања нових датотека.

en: Sorry, you have used all of your storage quota of %s MB.
sr: Жао нам је, искористили сте сав свој удео у простору од %s MB.

en: This <a href="%1$s">child theme</a> requires its parent theme, %2$s.
sr: Ова <a href="%1$s">теме-дете</a> захтева своју родитељску тему, %2$s.

en: Add an About page
sr: Додајте страну О

en: View your site
sr: Видите своје веб место

en: Uploaded on: <b>%1$s</b>
sr: Отпремљено <b>%1$s</b>

en: or, <a href="%s">change your theme completely</a>
sr: или <a href="%s">потпуно промените своју тему</a>

en: Next Steps
sr: Следећи кораци

en: Edit your front page
sr: Уредите своју почетну страницу

en: Add additional pages
sr: Додајте додатне стране

en: Add a blog post
sr: Додајте чланак блога

en: Write your first blog post
sr: Напишите свој први чланак

en: Get Started
sr: Започните

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
sr: Саставили смо неке везе како бисте започели:

en: Search Engines Discouraged
sr: Претраживачи веба су обесхрабрени

en: Welcome to WordPress!
sr: Добродошли у Вордпрес!

en: <strong>ERROR</strong>: The email address is already used.
sr: <strong>ГРЕШКА</strong>: Адреса е-поште се већ користи.

en: $image needs to be an WP_Image_Editor object
sr: $image мора бити WP_Image_Editor објекат

en: Use WP_Image_Editor::rotate
sr: Користите WP_Image_Editor::rotate

en: Use WP_Image_Editor::flip
sr: Користите WP_Image_Editor::flip

en: Used: %1$s%% of %2$s
sr: Искоришћено: %1$s%% од %2$s

en: File URL:
sr: URL датотеке:

en: More Actions
sr: Још радњи

en: Turn comments on or off
sr: Искључите или укључите коментаре

en: Learn more about getting started
sr: Сазнајте више о започињању

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" target="%2$s">browser uploader</a> instead.
sr: Користите отпремач за више датотека. Имате проблема? Пробајте <a href="%1$s" target="%2$s">отпремач веб прегледача</a>.

en: Image rotation is not supported by your web host.
sr: Окретање слике није подржано од стране вашег домаћина.

en: Manage <a href="%1$s">widgets</a> or <a href="%2$s">menus</a>
sr: Управљајте <a href="%1$s">виџетима</a> или <a href="%2$s">изборницима</a>

en: %s is currently editing
sr: %s тренутно уређује

en: Link Text
sr: Текст везе

en: sub item
sr: подставка

en: Thank you for Updating! Please visit the <a href="%s">Upgrade Network</a> page to update all your sites.
sr: Хвала вам за ажурирање! Молимо вас да посетите страницу <a href="%s">Ажурирај мрежу</a> да бисте ажурирали сва своја веб места.

en: To the top
sr: На врх

en: Up one
sr: Једном нагоре

en: %s has taken over and is currently editing.
sr: %s је преузео и тренутно уређује.

en: Down one
sr: Једном надоле

en: Move
sr: Помери

en: Released: %d.
sr: Објављено: %d.

en: Track %1$s of %2$s.
sr: Нумера %1$s од %2$s.

en: Track %1$s.
sr: Нумера %1$s.

en: Audio Codec:
sr: Кодек звучног записа:

en: Audio Format:
sr: Облик звучног записа:

en: Genre: %s.
sr: Жанр: %s.

note: translators: 1: audio album title, 2: artist name
en: %1$s by %2$s.
sr: %1$s од %2$s.

en: The package contains no files.
sr: Пакет не садржи датотеке.

en: The theme contains no files.
sr: Тема не садржи датотеке.

en: An error occurred while updating %1$s: <strong>%2$s</strong>
sr: Догодила се грешка приликом ажурирања %1$s: <strong>%2$s</strong>

en: Revisions: %s
sr: Ревизије: %s

[ctx: revisions]
en: Browse
sr: Прегледај

note: translators: 1: audio track title, 2: album title, 3: artist name
en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
sr: "%1$s" са %2$s од %3$s.

note: translators: 1: audio track title, 2: album title
en: "%1$s" from %2$s.
sr: "%1$s" са %2$s.

note: translators: 1: audio track title, 2: artist name
en: "%1$s" by %2$s.
sr: "%1$s" од %2$s.

en: Your site is configured to keep only the last %s revisions.
sr: Ваше веб место је подешено да чува само последњих %s ревизија.

en: This password will not be stored on the server.
sr: Ова лозинка неће бити сачувана на серверу.

en: Dear user,
    
    You recently requested to have the administration email address on
    your site changed.
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
sr: Поштовани корисниче,
    
    Недавно сте тражили да се промени ваша управљачка адреса е-поште 
    на вашем веб месту.
    Уколико је ово тачно, молимо вас да притиснете на следећу везу да бисте извршили промену:
    ###ADMIN_URL###
    
    Можете без опасности занемарити и обрисати ову поруку уколико не желите да
    извршите ову радњу.
    
    Ова порука је послата на ###EMAIL###
    
    Поздрав,
    Сви на ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: The checksum of the file (%1$s) does not match the expected checksum value (%2$s).
sr: checksum датотеке (%1$s) се не поклапа са очекиваном checksum вредношћу (%2$s).

en: WordPress %s
sr: Вордпрес %s

en: Updating to WordPress %s
sr: Ажурирање у Вордпрес %s

en: The language pack is missing either the <code>.po</code> or <code>.mo</code> files.
sr: Пакету језика недостаје <code>.po</code> или <code>.mo</code>датотека.

en: Attempting to roll back to previous version.
sr: Покушавање враћања на претходно издање.

en: Due to an error during updating, WordPress has rolled back to your previous version.
sr: Због грешке током ажурирања, Вордпрес је враћен на ваше претходно издање.

en: Some of your translations need updating. Sit tight for a few more seconds while we update them as well.
sr: Неким од ваших превода је потребно ажурирање. Седите мирно још неколико секунди док не ажурирамо и њих.

en: The translation is up to date.
sr: Превод је у најновијем издању.

en: Downloading translation from <span class="code">%s</span>&#8230;
sr: Преузимање превода са <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Translation update failed.
sr: Ажурирање превода није успело.

en: Translation updated successfully.
sr: Превод је успешно ажуриран.

en: Updating theme: %s
sr: Ажурирање теме: %s

en: Updating plugin: %s
sr: Ажурирање додатка: %s

en: Error code: %s
sr: Код грешке: %s

en: Your hosting company, support forum volunteers, or a friendly developer may be able to use this information to help you:
sr: Ваш домаћин, волонтери форума подршке или пријатељски градитељ можда могу да искористе овај податак како би вам помогли:

en: This means your site may be offline or broken. Don't panic; this can be fixed.
sr: Ово значи да је ваше веб место можда ван мреже или поломљено. Не паничите: ово може бити поправљено.

en: Please check out your site now. It's possible that everything is working. If it says you need to update, you should do so:
sr: Молимо вас да одмах проверите своје веб место. Могуће је да све ради. Уколико каже да вам је потребно ажурирање, требало би да то урадите:

en: Keeping your site updated is important for security. It also makes the internet a safer place for you and your readers.
sr: Одржавање вашег веб места ажурираним је важно због безбедности. То такође прави интернет сигурнијим местом за вас и ваше читаоце.

en: If you experience any issues or need support, the volunteers in the WordPress.org support forums may be able to help.
sr: Уколико доживите неке проблеме или вам је потребна подршка, волонтери на WordPress.org форумима подршке можда могу да вам помогну.

en: You also have some plugins or themes with updates available. Update them now:
sr: Такође имате неке додатке или теме са доступним ажурирањима. Ажурирајте их сада:

en: The WordPress Team
sr: Вордпресова екипа

en: We have some data that describes the error your site encountered.
sr: Имамо неке податке који описују грешку која се догодила вашем веб месту.

en: For more on version %s, see the About WordPress screen:
sr: За више о издању %s, погледајте О страну Вордпреса:

en: Please update your site at %1$s to WordPress %2$s.
sr: Молимо вас да ажурирате своје веб место на %1$s у Вордпрес %2$s.

en: We tried but were unable to update your site automatically.
sr: Пробали смо али нисмо успели да аутоматски ажурирамо ваше веб место.

en: Updating is easy and only takes a few moments:
sr: Ажурирање је једноставно и траје свега неколико тренутака:

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update to the latest version of WordPress, %2$s.
sr: Ваше веб место на %1$s је доживело критични неуспех покушавајући да се ажурира на најновије идање Вордпреса, %2$s.

note: translators: 1: Site name, 2: WordPress version number.
en: [%1$s] WordPress %2$s is available. Please update!
sr: [%1$s] Вордпрес %2$s је доступан. Молимо вас да га ажурирате!

note: translators: 1: Site name.
en: [%1$s] URGENT: Your site may be down due to a failed update
sr: [%1$s] ХИТНО: Ваше веб место је можда недоступно због неуспелог ажурирања

en: Howdy! Your site at %1$s has been updated automatically to WordPress %2$s.
sr: Здраво! Ваше веб место на %1$s је успешно ажурирано у Вордпрес %2$s.

en: No further action is needed on your part.
sr: Никаква додатна радња није потребна са ваше стране.

note: translators: 1: Site name, 2: WordPress version number.
en: [%1$s] Your site has updated to WordPress %2$s
sr: [%1$s] Ваше веб место је ажурирано у Вордпрес %2$s

en: Translations for %s
sr: Преводи за %s

en: Update Translations
sr: Ажурирај преводе

en: Updating translations for %1$s (%2$s)&#8230;
sr: Ажурирање превода за %1$s (%2$s)&#8230;

en: Your site was running version %s.
sr: Ваше веб место користи издање %s.

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update WordPress to version %2$s.
sr: Ваше веб место на %1$s је доживело критични неуспех покушавајући да ажурира Вордпрес на издање %2$s.

en: WordPress %s is also now available.
sr: Вордпрес %s је такође доступан сада.

en: The update cannot be installed because we will be unable to copy some files. This is usually due to inconsistent file permissions.
sr: Ажурирање не може бити постављено зато што нисмо успели да умножимо неке датотеке. Ово је обично због недоследних права датотека.

en: Manage Uploads
sr: Управљање отпремањима

en: Today
sr: Данас

en: Tomorrow
sr: Сутра

en: Popular Plugin
sr: Популарни додатак

en: Quick Draft
sr: Брзи нацрт

en: Drafts
sr: Нацрти

en: WordPress News
sr: Вордпресове вести

en: What&#8217;s on your mind?
sr: Шта вам је на уму?

[ctx: drafts]
en: View all
sr: Види све

en: Publishing Soon
sr: Ускоро се објављује

en: Recently Published
sr: Недавно објављено

en: No activity yet!
sr: Још увек нема активности!

en: [%s] There were failures during background updates
sr: [%s] Догодили су се неуспеси током ажурирања у позадини

en: [%s] Background updates have finished
sr: [%s] Ажурирања у позадини су завршена

en: Activity
sr: Активност

en: SUCCESS: %s
sr: УСПЕХ: %s

en: FAILED: %s
sr: НЕУСПЕХ: %s

en: WordPress site: %s
sr: Вордпресово веб место: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
sr: УСПЕХ: Ворпрес је успешно ажуриран на %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
sr: НЕУСПЕХ: Вордпрес није успео да ажурира на %s

en: The following translations failed to update:
sr: Ажурирање следећих превода није успело:

en: The following plugins failed to update:
sr: Ажурирање следећих додатака није успело:

en: The following themes failed to update:
sr: Ажурирање следећих тема није успело:

en: The following translations were successfully updated:
sr: Следећи преводи су успешно ажурирани:

en: The following plugins were successfully updated:
sr: Следећи додаци су успешно ажурирани:

en: The following themes were successfully updated:
sr: Следеће теме су успешно ажуриране:

note: translators: 1: Error code, 2: Error message.
en: Error: [%1$s] %2$s
sr: Грешка: [%1$s] %2$s

note: translators: 1: Error code, 2: Error message.
en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
sr: Грешка повратка: [%1$s] %2$s

en: At a Glance
sr: На први поглед

note: translators: date and time format for recent posts on the dashboard, see http:php.net/date
en: M jS
sr: j. M Y.

note: translators: 1: relative date, 2: time, 3: post edit link, 4: post title
en: <span>%1$s, %2$s</span> <a href="%3$s">%4$s</a>
sr: <span>%1$s у %2$s</span> <a href="%3$s">%4$s</a>

note: translators: number of megabytes
en: %s MB Space Allowed
sr: Дозвољен простор: %s MB

note: translators: 1: number of megabytes, 2: percentage
en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
sr: Искоришћен простор: %1$s MB (%2$s%%)

[ctx: comments]
note: translators: Number of comments in moderation
en: %s in moderation | %s in moderation
sr[0]: %s чека преглед
sr[1]: %s чекају преглед
sr[2]: %s чека преглед

en: %s Comment | %s Comments
sr[0]: %s коментар
sr[1]: %s коментара
sr[2]: %s коментара

en: %s Page | %s Pages
sr[0]: %s страна
sr[1]: %s стране
sr[2]: %s страна

en: %s Post | %s Posts
sr[0]: Последњи чланак
sr[1]: %s чланка
sr[2]: %s чланака

en: Edit visibility
sr: Уреди видљивост

en: Browse revisions
sr: Прегледај ревизије

en: Edit date and time
sr: Уреди датум и време

en: Edit status
sr: Уреди стање

en: Manage menus
sr: Управљајте изборницима

en: Manage widgets
sr: Управљајте виџетима

note: translators: 1: relative date, 2: time, 3: post title
en: <span>%1$s, %2$s</span> %3$s
sr: <span>%1$s у %2$s</span> %3$s

[ctx: themes]
en: Featured
sr: Издвојене

[ctx: themes]
en: Latest
sr: Последње

en: Displayed on attachment pages.
sr: Приказан на страницама прилога.

en: You can edit the image while preserving the thumbnail. For example, you may wish to have a square thumbnail that displays just a section of the image.
sr: Можете уредити слику чувајући умањену слику. На пример, можда желите да имате квадратну умањену слику која приказује само део слике.

en: The aspect ratio is the relationship between the width and height. You can preserve the aspect ratio by holding down the shift key while resizing your selection. Use the input box to specify the aspect ratio, e.g. 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc.
sr: Пропорције су однос између ширине и висине. Можете сачувати пропорције држећи дугме Shift прилико промене величине свог одабира. Користите кутијицу за унос како бисте навели пропорције, нпр. 1:1 (квадрат), 4:3, 16:9 итд.

en: Once you have made your selection, you can adjust it by entering the size in pixels. The minimum selection size is the thumbnail size as set in the Media settings.
sr: Једном када направите свој избор, можете га подесити уношењем величине у пикселима. Најмања величина избора једнака је величини умањене слике која је постављена у подешавањима садржаја.

en: You can proportionally scale the original image. For best results, scaling should be done before you crop, flip, or rotate. Images can only be scaled down, not up.
sr: Можете сразмерно променити величину изворне слике. За најбоље резултате, сразмерно мењање величине би требало да се уради пре него што опсечете или окренете. Слике могу само да се сразмерно смање, не и повећају.

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
sr: Да бисте исекли слику, притисните на њу и повуците како бисте направили свој избор.

en: If you reach out to us, we'll also ensure you'll never have this problem again.
sr: Уколико дођете до нас, такође ћемо се побринути да више никада немате овај проблем.

en: 
    UPDATE LOG
    ==========
sr: 
    БЕЛЕШКА АЖУРИРАЊА
    ==========

en: View details
sr: Види детаље

[ctx: Number/count of items]
en: Count
sr: Број

[ctx: themes]
en: Recently Updated
sr: Недавно ажуриране

en: The WordPress team is willing to help you. Forward this email to %s and the team will work with you to make sure your site is working.
sr: Вордпресова екипа је вољна да вам помогне. Преусмерите ову е-пошту на %s и екипа ће радити са вама како бисте били сигурни да ваше веб место ради.

en: %s download | %s downloads
sr[0]: %s преузимање
sr[1]: %s преузимања
sr[2]: %s преузимања

en: <strong>Compatible</strong> with your version of WordPress
sr: <strong>Усклађено</strong> са вашим издањем Вордпреса

en: <strong>Incompatible</strong> with your version of WordPress
sr: <strong>Неусклађено</strong> са вашим издањем Вордпреса

en: 
    BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
sr: 
    ИСПРОБАВАЊЕ БЕТЕ?
    ==================
    
    Ова е-пошта отклањања грешака је послата када користите развојно издање Вордпреса.
    
    Уколико мислите да су ови неуспеси због грешке у Вордпресу, можете ли да их пријавите?
     * Отворите тему у форумима подршке: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Или, ако вам је згодно напишите извештај о грешци: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Хвала! -- Вордпресова екипа

en: Untested with your version of WordPress
sr: Неиспитано са вашим издањем Вордпреса

en: You are about to delete the following comment:
sr: Обрисаћете следећи коментар:

en: You are about to mark the following comment as spam:
sr: Обележићете следећи коментар као непожељан:

en: Item not updated.
sr: Ставка није ажурирана.

en: Trash Comment
sr: Премести на отпад

en: You are about to move the following comment to the Trash:
sr: Померићете следећи коментар на отпад:

en: Spam Comment
sr: Непожељан коментар

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
sr: Овај коментар је на отпаду. Молимо вас да га померите са отпада уколико желите да га уређујете.

en: Go back
sr: Иди назад

en: You are not allowed to edit comments on this post.
sr: Није вам дозвољено да уређујете коментаре на овај чланак.

en: Oops, no comment with this ID.
sr: Упс, нема коментара са овим ID-ем.

en: Edit Comment
sr: Уреди коментар

en: You are not allowed to import.
sr: Није вам дозвољен увоз.

en: Import
sr: Увоз

en: Cannot load %s.
sr: Не могу да учитам %s.

en: Scheduled
sr: Заказано

en: Invalid plugin page
sr: Неисправна страница са додацима

en: Date
sr: Датум

en: Status
sr: Стање

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
sr: Снимање је искључено: %s тренутно уређује овај чланак.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
sr: Снимање је искључено: %s тренутно уређује ову страну.

en: You are not allowed to edit this post.
sr: Није вам дозвољено да уређујете овај чланак.

en: Someone
sr: Неко

en: You are not allowed to edit this page.
sr: Није вам дозвољено да уређујете ову страну.

en: User <a href="#%s">%s</a> added
sr: Корисник<a href="#%s">%s</a> је додат

en: Please provide a custom field value.
sr: Молимо вас да унесете вредност прилагођеног поља.

en: Comment %d does not exist
sr: Коментар %d не постоји

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
sr: Жао нам  је, морате бити пријављени да бисте одговорили на коментар.

[ctx: column name]
en: Comment
sr: Коментар

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
sr: Када притиснете на дугме испод, Вордпрес ће за вас направити XML датотеку коју ћете снимити на свој рачунар.

en: Install Now
sr: Постави сада

en: This format, which we call WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
sr: Овај облик, који ми зовемо Вордпресов продужени RSS или WXR, ће садржати ваше чланке, стране,  коментаре, прилагођена поља, категорије и ознаке.

en: Page updated.
sr: Страна је ажурирана.

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
sr: &#0132;Подложак&#0147; је пријатељско издање URL-а имена. Обично је написано са свим малим словима и садржи само слова, бројеве и цртице.

en: FTP hostname is required
sr: FTP домаћин је неопходан

en: SSH2 hostname is required
sr: SSH2 домаћин је неопходан

en: Approved | Approved
sr[0]: Прихваћени
sr[1]: Прихваћени
sr[2]: Прихваћени

en: Unapprove
sr: Одбиј

en: Unapprove this comment
sr: Одбиј овај коментар

en: Approve
sr: Прихвати

en: Approve this comment
sr: Прихвати овај коментар

en: %s comment approved | %s comments approved
sr[0]: %s коментар је прихваћен
sr[1]: %s коментара су прихваћена
sr[2]: %s коментара је прихваћено

en: Approve Comment
sr: Прихвати коментар

en: You are about to approve the following comment:
sr: Прихватићете следећи коментар:

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
sr: Ово ће бити приказано када неко пређе показивачем преко везе у блоговнику, или необавезно испод везе.

en: Choose an image from your computer:
sr: Изаберите слику са свог рачунара:

en: <strong>Note:</strong><br />Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the category <strong>%s</strong>.
sr: <strong>Напомена:</strong><br />Брисање категорије неће обрисати чланке из те категорије. Уместо тога, чланци који су били додељени обрисаној категорији постављени су у категорију <strong>%s</strong>.

en: Page draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
sr: Нацрт стране је ажуриран. <a target="_blank" href="%s">Прегледај страну</a>

en: In reply to <a href="%1$s">%2$s</a>.
sr: Као одговор за <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: You are not allowed to delete this item.
sr: Није вам дозвољено да избришете ову ставку.

en: Items deleted.
sr: Ставке су обрисане.

en: Item not added.
sr: Ставка није додата.

en: Item updated.
sr: Ставка је ажурирана.

en: The name is how it appears on your site.
sr: Име је оно како се појављује на вашем веб месту.

en: Item added.
sr: Ставка је додата.

en: Item deleted.
sr: Ставка је обрисана.

en: Page scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview page</a>
sr: Страна је заказана за: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Прегледај страну</a>

en: Post scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview post</a>
sr: Чланак је заказан за: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Прегледај чланак</a>

en: No comments found.
sr: Нема пронађених коментара.

en: Image Processing Error
sr: Грешка приликом обраде слике

en: You do not have permission to customize headers.
sr: Немате дозволу да прилагођавате заглавља.

[ctx: comments]
en: All | All
sr[0]: Сви
sr[1]: Сви
sr[2]: Сви

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
sr: Заглавље је ажурирано. <a href="%s">Посетите своје веб место</a> да бисте видели како изгледа.

en: Custom Background
sr: Прилагођена позадина

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
sr: Позадина је ажурирана. <a href="%s">Видите своје веб место</a> да бисте видели како изгледа.

en: Y/m/d \a\t g:ia
sr: Y/m/d у H:i:s

en: Quick Edit
sr: Брза измена

[ctx: column name]
note: translators: column name
en: File
sr: Датотека

[ctx: column name]
note: translators: column name
en: Date
sr: Датум

en: Relationship
sr: Однос

en: Visible
sr: Видљиво

en: Last Updated:
sr: Последње ажурирање:

en: (based on %s rating) | (based on %s ratings)
sr[0]: (засновано на %s оцени)
sr[1]: (засновано на %s оцене)
sr[2]: (засновано на %s оцена)

en: No plugins match your request.
sr: Нема додатака који одговарају вашем захтеву.

en: Rating
sr: Оценa

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sr: Обрисаћете везу '%s'
      'Одустани' за прекид, 'У реду' за брисање.

en: Slug
sr: Подложак

en: Status:
sr: Стање:

en: Restore Original Image
sr: Поврати оригиналну слику

en: Search Results
sr: Резултати претраживања

en: Move this comment to the trash
sr: Помери овај коментар на отпад

[ctx: verb]
note: translators: mark as spam link
en: Spam
sr: Означи као непожељан

en: Mark this comment as spam
sr: Означи овај коментар као непожељан

en: Reply to this comment
sr: Одговори на овај коментар

en: Unable to perform command: %s
sr: Није могуће извести команду: %s

en: Public and Private keys incorrect for %s
sr: Јавни и приватни кључеви нису исправни за %s

en: Failed to connect to SSH2 Server %1$s:%2$s
sr: Није успело повезивање са SSH2 сервером %1$s:%2$s

en: SSH2 password is required
sr: SSH2 лозинка је неопходна

en: SSH2 username is required
sr: SSH2 корисничко име је неопходно

en: The ssh2 PHP extension is available, however, we require the PHP5 function <code>stream_get_contents()</code>
sr: ssh2  PHP проширење је доступно, али ми ипак захтевамо PHP5 функцију <code>stream_get_contents()</code>

en: The ssh2 PHP extension is not available
sr: ssh2  PHP проширење није доступно

en: Username/Password incorrect for %s
sr: Корисничко име/Лозинка су неисправни за %s

en: Failed to connect to FTP Server %1$s:%2$s
sr: Није успело повезивање са FTP сервером %1$s:%2$s

en: FTP password is required
sr: FTP лозинка је неопходна

en: FTP username is required
sr: FTP корисничко име је неопходно

en: The ftp PHP extension is not available
sr: FTP PHP проширење није доступно

en: Found %s
sr: Пронађено %s

en: Changing to %s
sr: Мењање у %s

en: Could not insert link into the database
sr: Није могуће унети везу у бази података

en: Could not update link in the database
sr: Није могуће ажурирати везу у бази података

en: Posts
sr: Чланци

en: No importers are available.
sr: Нема доступних увозника.

en: Export
sr: Извоз

en: Download Export File
sr: Сними извозну датотеку

en: Excerpt View
sr: Преглед са исечком

en: %s post updated. | %s posts updated.
sr[0]: %s чланак је ажуриран.
sr[1]: %s чланка су ажурирана.
sr[2]: %s чланака је ажурирано.

en: Page submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
sr: Страна је послата. <a target="_blank" href="%s">Прегледај страну</a>

en: Page restored to revision from %s
sr: Страна је враћенa из ревизије %s

en: Page published. <a href="%s">View page</a>
sr: Страна је објављена. <a href="%s">Види страну</a>

en: Page updated. <a href="%s">View page</a>
sr: Страна је ажурирана. <a href="%s">Види страну</a>

en: Example: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; don&#8217;t forget the <code>http://</code>
sr: Пример: <code>http://sr.wordpress.org/</code> &#8212; немојте заборавити <code>http://</code>

en: Web Address
sr: Веб адреса

en: Link added.
sr: Веза је додата.

en: Example: Nifty blogging software
sr: Пример: Најбољи софтвер за блог

en: Link Relationship (XFN)
sr: Односи веза (XFN)

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
sr: <a href="%s">Везе</a> / Додај нову везу

en: Update Link
sr: Ажурирај везу

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
sr: <a href="%s">Везе</a> / Уреди везе

en: visit site
sr: посети блог

en: E-mail:
sr: Е-пошта:

en: send e-mail
sr: пошаљи е-пошту

en: E-mail (%s):
sr: Е-пошта (%s):

en: Name:
sr: Име:

en: Submitted on: <b>%1$s</b>
sr: Послато <b>%1$s</b>

en: View Comment
sr: Види коментар

en: Last edited on %1$s at %2$s
sr: Последња измена %1$s у %2$s

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
sr: Последњи пут измењено од стране корисника %1$s %2$s у %3$s

en: Discussion
sr: Дискусија

en: Custom Fields
sr: Прилагођена поља

en: Send Trackbacks
sr: Пошаљи повратне везе

en: Post saved.
sr: Чланак је сачуван.

en: Post submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
sr: Чланак је послат. <a target="_blank" href="%s">Прегледај чланак</a>

note: translators: Publish box date format, see http:php.net/date
en: M j, Y @ G:i
sr: j. F Y. у H:i

en: Post draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
sr: Нацрт чланка је ажуриран. <a target="_blank" href="%s">Прегледај чланак</a>

en: Post published. <a href="%s">View post</a>
sr: Чланак је објављен. <a href="%s">Види чланак</a>

note: translators: %s: date and time of the revision
en: Post restored to revision from %s
sr: Чланак је враћен из ревизије %s

en: Custom field deleted.
sr: Прилагођено поље је обрисано.

en: Post updated.
sr: Чланак је ажуриран.

en: Custom field updated.
sr: Прилагођено поље је ажурирано.

en: Post updated. <a href="%s">View post</a>
sr: Чланак је ажуриран. <a href="%s">Види чланак</a>

en: Empty Trash
sr: Испразни отпад

en: Empty Spam
sr: Испразни непожељне коментаре

en: Filter
sr: Филтрирај

en: Pings
sr: Пингови

en: Move to Trash
sr: Помери на отпад

en: Search Comments
sr: Претражи коментаре

en: Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span> | Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
sr[0]: Отпад <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
sr[1]: Отпад <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
sr[2]: Отпад <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>

en: Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span> | Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>
sr[0]: Непожељни <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>
sr[1]: Непожељни <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>
sr[2]: Непожељни <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>

en: Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span> | Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
sr[0]: Чекају преглед <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
sr[1]: Чекају преглед <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
sr[2]: Чекају преглед <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>

en: %s comment permanently deleted | %s comments permanently deleted
sr[0]: %s коментар је трајно обрисан
sr[1]: %s коментара су трајно обрисана
sr[2]: %s коментара су трајно обрисана

en: %s comment restored from the spam | %s comments restored from the spam
sr[0]: %s коментар је враћен из непожељних
sr[1]: %s коментара су враћена из непожељних
sr[2]: %s коментара су враћена из непожељних

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
sr[0]: %s коментар је означен као непожељан.
sr[1]: %s коментара су означена као непожељна.
sr[2]: %s коментара су означена као непожељна.

en: Attach
sr: Придружи

en: %s pending
sr: %s чека

en: %s from now
sr: %s раније

en: (Unattached)
sr: (Непридружено)

en: Unpublished
sr: Необјављено

en: View &#8220;%s&#8221;
sr: Види &#0132;%s&#0147;

en: Upload
sr: Отпреми

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
sr: Изаберите део слике који желите да користите као ваше заглавље.

en: Edit &#8220;%s&#8221;
sr: Уреди &#0132;%s&#0147;

en: Trash
sr: Отпад

en: Custom Header
sr: Прилагођено заглавље

en: Unknown action.
sr: Непозната радња.

en: Permanently Delete Comment
sr: Трајно обриши коментар

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
sr: Опис није подразумевано истакнут; ипак, неке теме га могу приказати.

en: Bulk Actions
sr: Масовне радње

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
sr: Категорије, за разлику од ознака, могу имати хијерархију. Можете имати категорију Џез и испод ње подкатегорије за Би-Бап и Биг бенд. Потпуно необавезно.

[ctx: link]
note: translators: add new links
en: Add New
sr: Додај нову

en: Unknown post type.
sr: Непозната врста чланка.

en: You are not allowed to edit this item.
sr: Није вам дозвољено да уређујете ову ставку.

en: You attempted to edit an item that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
sr: Покушали сте да уређујете ставку која не постоји. Можда је избрисана?

en: No users found.
sr: Нема нађених корисника.

en: More
sr: Више

en: Only showing first 5 users.
sr: Приказују се само првих 5 корисника.

en: Never
sr: Никада

en: Visit
sr: Посетите

en: Unarchive
sr: Врати из архиве

en: Mature
sr: За одрасле

en: Deleted
sr: Обрисано

en: Archived
sr: Архивирано

en: Last Updated
sr: Последњи пут ажурирано

en: Domain
sr: Домен

en: Categories:
sr: Категорије:

en: Position
sr: Место

en: Attach to a post
sr: Придружи чланку

en: Upload Plugin
sr: Отпреми додатак

[ctx: Plugin Installer]
en: Popular
sr: Популарни

[ctx: Plugin Installer]
en: Featured
sr: Издвојени

en: Discussion Settings
sr: Подешавања дискусија

en: Media attachment updated.
sr: Прилог садржаја је ажуриран.

en: No links found.
sr: Нема пронађених веза.

en: Visit %s
sr: Посетите %s

en: Moderate Comment
sr: Уреди коментар

en: This comment is currently approved.
sr: Овај коментар је тренутно прихваћен.

en: This comment is already approved.
sr: Овај коментар је већ прихваћен.

en: This comment is already marked as spam.
sr: Овај коментар је већ означен као непожељан.

en: Repeat
sr: Понављање

en: View Trash
sr: Види отпад

en: This comment is already in the Trash.
sr: Овај коментар је већ на отпаду.

en: This comment is currently in the Trash.
sr: Овај коментар се тренутно налази на отпаду.

en: This comment is currently marked as spam.
sr: Овај коментар је тренутно означен као непожељан.

en: You are about to deactivate the site %s
sr: Искључићете веб место %s

en: You are about to activate the site %s
sr: Укључићете веб место %s

en: Go to Dashboard
sr: Иди на контролну таблу

en: Get Shortlink
sr: Добиј кратку везу

en: You are about to mark the site %s as spam.
sr: Обележићете као непожељно веб место %s.

en: You are about to delete the site %s.
sr: Обрисаћете веб место %s.

en: You are about to archive the site %s.
sr: Архивираћете веб место %s.

en: You are about to unspam the site %s.
sr: Вратићете из непожељних веб место %s.

en: Featured Image
sr: Издвојена слика

en: You are about to unarchive the site %s.
sr: Вратићете из архиве веб место %s.

en: Update Now
sr: Ажурирај сада

en: This plugin is already installed and is up to date
sr: Овај додатак је већ постављен и ажуриран је у најновије издање

en: Page saved.
sr: Страна је сачувана.

note: translators: 1: Plugin name and version.
en: More information about %s
sr: Више информација о %s

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
sr: Ово ће уклонити слику у позадини. Нећете моћи да исправите било која прилагођавања.

en: You did not select an item for editing.
sr: Нисте изабрали ставку за уређивање.

en: Error in restoring from Trash.
sr: Грешка у враћању са отпада.

en: You are not allowed to restore this item from the Trash.
sr: Није вам дозвољено да вратите ову ставку са отпада.

en: Error in moving to Trash.
sr: Грешка у померању на отпад.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
sr: Није вам дозвољено да померите ову ставку на отпад.

en: Error in deleting.
sr: Грешка у брисању.

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
sr[0]: %s коментар је померен на отпад.
sr[1]: %s коментара су померена на отпад.
sr[2]: %s коментара су померена на отпад.

en: %s comment restored from the Trash | %s comments restored from the Trash
sr[0]: %s коментар је враћен са отпада
sr[1]: %s коментара су враћена са отпада
sr[2]: %s коментара су враћена са отпада

en: Try again
sr: Покушајте поново

en: Please provide a custom field name.
sr: Молимо вас да унесете име прилагођеног поља.

en: Remove Image
sr: Уклони слику

en: Display Options
sr: Могућности приказа

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
sr: Ако имате чланке или коментаре у неком другом систему, Вордпрес их може увести у тренутно веб место. За почетак, доле изаберите систем из којег се увози:

en: You do not have sufficient permissions to import content in this site.
sr: Немате довољна права да увозите садржај у ово веб место.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
sr: Немате дозволе потребне да извозите садржај овог веб места.

en: You do not have sufficient permissions to edit the links for this site.
sr: Немате довољна права да мењате везе на овом веб месту.

en: No sites found.
sr: Нема нађених веб места.

[ctx: user]
en: Registered
sr: Регистрован

[ctx: comment]
en: Not Spam
sr: Није непожељан коментар

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
sr: Ово ће повратити изворну слику у позадини. Нећете моћи да исправите било која прилагођавања.

[ctx: site]
en: Registered
sr: Регистровано

[ctx: verb; site]
en: Archive
sr: Архивирај

[ctx: site]
en: Not Spam
sr: Није непожељно

en: Enable
sr: Омогући

[ctx: site]
en: Spam
sr: Непожељно

en: Remove Background Image
sr: Уклони слику у позадини

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
sr: Коментари на &#132;%s&#147;

[ctx: comment]
en: Mark as Spam
sr: Означи као непожељан

en: Install importer
sr: Постави увозника

[ctx: site]
en: Mark as Spam
sr: Означи као непожељно

en: End Date
sr: Датум завршетка

en: Start Date
sr: Датум почетка

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload due to an error
sr: Отпремање за &#0132;%s&#0147; није успело због грешке

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
sr: Прелазак преко реда у списку чланака ће приказати везе радњи које вам омогућавају да управљате својим чланком. Можете извршити следеће радње:

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
sr: Можете прерадити списак да приказује само чланке из посебне категорије или из посебног месеца користећи падајуће изборнике изнад списка чланака. Притисните дугме Филтрирај након прављења избора. Такође можете прерадити списак притиском на аутора чланка, категорију или ознаку у списку чланака.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt. Choose the view you prefer by clicking on the icons at the top of the list on the right.
sr: Можете видети чланке у једноставном списку наслова или са исечком. Изаберите приказ који вам одговара притиском на иконицу на врху списка са десне стране.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, or Trashed posts. The default view is to show all posts.
sr: Можете филтрирати списак чланака по стању чланка користећи текстуалне везе у горе лево да бисте приказали све, објављене, нацрте или чланке на отпаду. Подразумевано се приказују сви чланци.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
sr: Можете сакрити/приказати ступце засновано на својим потребама и одлучити колико чланака да приказујете по екрану користећи језичак Подешавања екрана.

en: <strong>Title</strong> - Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
sr: <strong>Наслов</strong> - Унесите наслов свог чланка. Након што унесете наслов, испод ћете видети сталну везу, коју можете да уредите.

en: <strong>Discussion</strong> - You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
sr: <strong>Дискусија</strong> - Можете искључити и укључити коментаре и пингове и уколико има коментара на чланак, можете видети их овде и управљати њима.

en: <strong>Featured Image</strong> - This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the featured image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
sr: <strong>Издвојена слика</strong> - Ово вам омогућава да повежете слику са својим чланком без уметања. Ово је обично корисно само када ваша тема користи издвојену слику као умањену слику чланка на почетној страници, прилагођено заглавље итд.

en: <strong>Publish</strong> - You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
sr: <strong>Објави</strong> - Можете поставити услове објављивања свог чланка у кутијици Објави. За Стање, Видљивост и Објави (одмах), притисните на везу Уреди да бисте открили још подешавања. Видљивост укључује могућности за заштићивање чланка лозинком или прављењем да стоји на врху вашег блога неограничено. Објави (одмах) вам омогућава да поставите будући или прошли датум и време, тако да можете да закажете чланак да буде објављен у будућности или да ставите чланак у прошлом датуму.

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
sr: Ово ће повратити изворну слику у заглављу. Нећете моћи да исправите било која прилагођавања.

en: Restore Original Header Image
sr: Поврати изворну слику у заглављу

en: Text Color
sr: Боја текста

en: Image Upload Error
sr: Грешка приликом отпремања слике

en: Crop Header Image
sr: Исеци слику у заглављу

en: You need Javascript to choose a part of the image.
sr: Потребан вам је јаваскрипт да бисте изабрали део слике.

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
sr: Ово ће уклонити слику у заглављу. Нећете моћи да исправите било која прилагођавања.

en: Remove Header Image
sr: Уклони слику у заглављу

en: Reset Image
sr: Ресетуј слику

en: Default Images
sr: Подразумеване слике

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
sr: Када додајете нову категорију на овом екрану, попунићете следећа поља:

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
sr: Када додајете нову ознаку на овом екрану, попунићете следећа поља:

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
sr: Можете променити приказ овог екрана користећи језичак Подешавања екрана да бисте подесили колико ставки је приказано по екрану и да прикажете/сакријете ступце у табели.

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
sr: Која је разлика између категорија и ознака? Обично, ознаке су ад-хок кључне речи које препознају важне податке у вашем чланку (имена, предмети итд) који могу или не да се појављују у другим чланцима док су категорије предодређени одељци. Уколико помислите на своје веб место као на књигу, категорије су као садржај а ознаке су као чланови у попису.

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
sr: Можете користити категорије да одредите одељке свог веб места и групишете повезане чланке. Подразумевана категорија је &#132;Некатегоризовано&#147; док је не промените у својим <a href="%s">подешавањима писања</a>.

en: <strong>Description</strong> - The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
sr: <strong>Опис</strong> - Опис није подразумевано истакнут; ипак, неке теме га могу приказати.

en: <strong>Name</strong> - The name is how it appears on your site.
sr: <strong>Име</strong> - Име је оно како се појављује на вашем веб месту.

en: <strong>Template</strong> - Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
sr: <strong>Шаблон</strong> - Неке теме имају прилагођене шаблоне које можете да користите за одређене стране које могу имати додатне могућности или прилагођен распоред. Уколико је тако, видећете у овом падајућем изборнику.

en: <strong>Parent</strong> - You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
sr: <strong>Родитељ</strong> - Можете поређати стране хијерархијски. На пример можете имати страну &#132;О мени&#147;, која има стране &#132;Животна прича&#147; и &#132;Мој пас&#147; испод ње. Нема ограничења колико дубоко можете разгранати стране.

en: This screen lists links to plugins to import data from blogging/content management platforms. Choose the platform you want to import from, and click Install Now when you are prompted in the popup window. If your platform is not listed, click the link to search the plugin directory for other importer plugins to see if there is one for your platform.
sr: Овај екран приказује везе ка додацима за увоз података из платформи за блоговање/система за управљање садржајем. Одаберите платформу из које желите да увезете и присните Постави сада када сте наведени у искачућем прозору. Уколико платформа није наведена, притисните везу да претражите складиште додатака за друге додатке увоза да бисте видели уколико постоји нека за вашу платформу.

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
sr: Једном направљена, WXR датотека може бити увезена од стране другог Вордпресовог веб места или друге платформе за блоговање која је у стању да приступи овом облику.

en: ERROR:
sr: ГРЕШКА:

en: The <strong>%s</strong> importer is invalid or is not installed.
sr: Увозник <strong>%s</strong> је неисправан или није постављен.

en: Page Attributes
sr: Особине стране

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
sr: Категорије могу бити селективно претворене у ознаке користећи <a href="%s">претварач категорија у ознаке</a>.

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
sr: Можете додавати или уређивати везе на овом екрану уношећи податке у свакој кутијици. Само назив (текст који желите да се приказује на вашем веб месту као веза) и веб адреса везе су неопходна поља.

en: Activate importer
sr: Укључи увозника

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you don&#8217;t use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
sr: Кутијице за назив везе, веб адресу и опис имају учвршћена места док друге могу да се помере користећи повуци и пусти. Такође можете да сакријете кутијице које не користите у језичку Подешавања екрана или да умањите кутијице притиском на траку наслова кутијице.

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
sr: Такође можете да уређујете коментар на овом екрану користећи кутијицу Стање, где такође можете да промените временску ознаку коментара.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
sr: Можете уредити податке лево о коментару ако је потребно. Ово је често корисно када приметите да је коментатор направио грешку у куцању.

en: <strong>Slug</strong> - The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
sr: <strong>Подложак</strong> - &#0132;Подложак&#0147; је пријатељско издање URL-а имена. Обично је написано са свим малим словима и садржи само слова, бројеве и цртице.

en: Don&#8217;t forget to click on the Save Changes button when you are finished.
sr: Не заборавите да притиснете на дугме Сачувај измене када завршите.

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
sr: Можете прилагодити изглед свог веб места без дирања било ког кода своје теме користећи прилагођену позадину. Ваша позадина може бити слика или боја.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
sr: Такође можете правити чланке са <a href="%s">Објави ово букмарклетом</a>.

en: Pages are similar to Posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest Pages under other Pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of Pages.
sr: Стране су сличне чланцима у томе што имају наслов, текст тела и повезане метаподатке, али су другачије у томе што нису део хронолошког тока блога, врста сталних чланака. Стране нису категоризоване или означене али могу имати хијерархију. Можете угнездити стране испод других страна правећи једну &#132;родитељем&#147; друге, правећи групу страна.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> - Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
sr: <strong>Шаљи повратне везе</strong> - Повратне везе су начин да обавестите наслеђене блог системе да сте оставили везу ка њима. Унесите URL(-ове) на које желите да пошаљете повратне везе. Уколико оставите везу ка другим Вордпресовим веб местима, они ће бити аутоматски обавештени користећи повратне пингове, друга радња није потребна.

en: <strong>Order</strong> - Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
sr: <strong>Поредак</strong> - Стране су обично поређане азбучним редом, али можете изабрати сопствени поредак уношењем броја (1 за прву итд) у овом пољу.

en: XFN stands for <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
sr: XFN значи <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, (XHTML мрежа пријатеља) што је необавезно. Вордпрес омогућава прављење XFN особина да би приказили како сте повезани са ауторима/власницима веб места на које показујете везу.

en: Crop and Publish
sr: Исеци и објави

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
sr: Слике са величином од тачно <strong>%1$d &times; %2$d пиксела</strong> ће бити коришћене као такве.

[ctx: comments per page (screen options)]
en: Comments
sr: коментара

en: Go to the next page
sr: Иди на следећу страницу

en: Go to the previous page
sr: Иди на претходну страницу

en: 1 item | %s items
sr[0]: 1 ставка
sr[1]: %s ставке
sr[2]: %s ставки

en: Current page
sr: Тренутна страница

en: Go to the first page
sr: Иди на прву страницу

en: Go to the last page
sr: Иди на последњу страницу

en: You are not allowed to edit this comment.
sr: Није вам дозвољено да уређујете овај коментар.

en: %1$s &lsaquo; %2$s &#8212; WordPress
sr: %1$s &lsaquo; %2$s &#8212; Вордпрес

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
sr: Пазите да можете да исечете слику притиском на њу (иконица Исеци је већ изабрана) и повлачењем оквира за одабир жељеног дела. Затим притисните на Сачувај да бисте очували исецање.

en: Remember to click Update Media to save metadata entered or changed.
sr: Запамтите да притиснете на дугме Ажурирај садржаје да бисте сачували метаподатке које сте унели или изменили.

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
sr: Само за слике, можете притиснути на Уреди слику под умањеном сликом да бисте проширили уређивач у истом реду са иконицама за исецање или окретање слике као и за враћање и понављање радњи. Кутијице са десне стране вам дају још могућности за сразмерну промену величине слике, исецање и исецање умањене слике на другачији начин него што сте исекли изворну слику. Можете притиснути на Помоћ на овим кутијама да бисте добили још података.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Документација о пречицама са тастатуре</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Documentation on Comment Spam</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Документација о непожељним коментарима</a>

[ctx: column name]
en: In Response To
sr: Као одговор на

note: translators: 2: comment date, 3: comment time
en: Submitted on <a href="%1$s">%2$s at %3$s</a>
sr: Објављено <a href="%1$s">%2$s у %3$s</a>

en: %1$s &#8212; WordPress
sr: %1$s &#8212; Вордпрес

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Све <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Све <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Све <span class="count">(%s)</span>

en: Authors:
sr: Аутори:

en: Date range:
sr: Опсег датума:

en: All content
sr: Сав садржај

en: Choose what to export
sr: Изаберите шта желите да отпремите

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus and custom posts.
sr: Ово ће садржати све ваше чланке, стране, коментаре, прилагођена поља, чланове, изборнике кретања и прилагођене врсте чланака.

en: Network Enable
sr: Омогући за мрежу

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
sr: %1$s од %2$s

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Documentation on Export</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Документација о извожењу</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Pages</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Документација о управљању странама</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Posts</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Документација о управљању чланцима</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Background</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Документација о прилагођеној позадини</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Documentation on Import</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Документација о увожењу</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Documentation on Comments</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Документација о коментарима</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Pages</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Документација о додавању нових страна</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Documentation on Editing Pages</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Документација о уређивању страна</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Документација о писању и уређивању чланака</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Header</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Документација о прилагођеном заглављу</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Documentation on Edit Media</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Документација о уређивању садржаја</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Creating Links</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Документација о прављењу веза</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Link Categories</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Документација о категоријама веза</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Categories</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Документација о категоријама</a>

en: Uploaded Images
sr: Отпремљене слике

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
sr: <strong>Случајно:</strong> приказује случајну слику на свакој страници.

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
sr: Можете користити једно од ових добрих заглавља или приказати једно случајно одабрано.

en: If you don&lsquo;t want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
sr: Уколико не желите да отпремите своју сопствену слику, можете користити једно од ових добрих заглавља или приказати једно случајно одабрано.

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
sr: Можете користити једно од својих претходно отпремљених заглавља или приказати једно случајно одабрано.

en: You have the freedom to distribute copies of your modified versions to others. By doing this you can give the whole community a chance to benefit from your changes.
sr: Имате слободу да разделите дупликате свог измењеног издања другима. Радећи ово можете дати прилику целој заједници да добије корист од ваших измена.

en: Don&#8217;t you wish all software came with these freedoms? So do we! For more information, check out the <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a>.
sr: Зар не желите да сав софтвер долази са овим слободама? И ми такође! За више података проверите <a href="http://www.fsf.org/">Фондацију за слободан софтвер</a>.

en: You have the freedom to redistribute copies of the original program so you can help your neighbor.
sr: Имате слободу да поново разделите дупликате изворног програма тако да можете помоћи свом комшији.

en: You have access to the source code, the freedom to study how the program works, and the freedom to change it to make it do what you wish.
sr: Имате приступ изворном коду, слободу да изучавате како програм ради и слободу да га промените да бисте га направили таквим да ради оно што желите.

en: Freedoms
sr: Слободе

en: You have the freedom to run the program, for any purpose.
sr: Имате слободу да покрећете програм, за било коју намену.

en: Designer
sr: Дизајнер

en: Internationalization
sr: Интернационализација

en: Lead Developer
sr: Водећи градитељ

en: Developer
sr: Градитељ

en: Cofounder, Project Lead
sr: Суоснивач, вођа пројекта

en: Core Contributors to WordPress %s
sr: Сарадници на основи Вордпреса %s

en: Recent Rockstars
sr: Скорашње звезде

en: Project Leaders
sr: Вође пројекта

en: Extended Core Team
sr: Проширена екипа основе

en: Want to see your name in lights on this page? <a href="%s">Get involved in WordPress</a>.
sr: Желите да видите своје име у светлима ове странице? <a href="%s">Укључите се у Вордпрес</a>.

en: Credits
sr: Заслуге

en: WordPress is created by a <a href="%1$s">worldwide team</a> of passionate individuals. <a href="%2$s">Get involved in WordPress</a>.
sr: Вордпрес је направљен од стране <a href="%1$s">светске екипе</a> страствених појединаца. <a href="%2$s">Укључите се у Вордпрес</a>.

en: WordPress is Free and open source software, built by a distributed community of mostly volunteer developers from around the world. WordPress comes with some awesome, worldview-changing rights courtesy of its <a href="%s">license</a>, the GPL.
sr: Вордпрес је слободан и софтвер отвореног кода, направљен од стране расподељене заједнице углавном градитеља-добровољаца са свих страна света. Вордпрес долази са неким одличним, правима која мењају поглед на свет захваљујући својој <a href="%s">дозволи</a>, ГОЈЛ-у.

en: Every plugin and theme in WordPress.org&#8217;s directory is 100%% GPL or a similarly free and compatible license, so you can feel safe finding <a href="%1$s">plugins</a> and <a href="%2$s">themes</a> there. If you get a plugin or theme from another source, make sure to <a href="%3$s">ask them if it&#8217;s GPL</a> first. If they don&#8217;t respect the WordPress license, we don&#8217;t recommend them.
sr: Сваки додатак и тема у WordPress.org-овом директоријуму је 100%% под ГОЈЛ-ом или сличном слободном и усклађеном дозволом тако да тамо можете слободно пронаћи <a href="%1$s">додатке</a> и <a href="%2$s">теме</a>. Уколико добијете додатак или тему из другог извора, не заборавите да прво <a href="%3$s">питате да ли је под ГОЈЛ-ом</a>. Уколико не поштују Вордпресову дозволу, ми их не препоручујемо.

en: WordPress grows when people like you tell their friends about it, and the thousands of businesses and services that are built on and around WordPress share that fact with their users. We&#8217;re flattered every time someone spreads the good word, just make sure to <a href="%s">check out our trademark guidelines</a> first.
sr: Вордпрес расте када људи као што сте ви кажу својим пријатељима о њему и када хиљаде предузећа и услужника који су на или око Вордпреса поделе ту чињеницу са својим корисницима. Поласкани смо свакога пута када неко рашири добру реч, само будите сигурни да пре тога <a href="%s">проверите наше смернице о коришћењу робне марке</a>.

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
sr: Преводиоци на српски

en: User Experience Lead
sr: Вођа корисничког доживљаја

en: Core Committer
sr: Урезивач основе

en: Guest Committer
sr: Урезивач-гост

en: External Libraries
sr: Спољашње библиотеке

en: Icon Design
sr: Изглед иконица

[ctx: term name]
en: Name
sr: Име

en: This importer is not installed. Please install importers from <a href="%s">the main site</a>.
sr: Овај увозник није постављен. Молимо вас да постављате увознике на <a href="%s">главном веб месту</a>.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Documentation on Tags</a>
sr: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Документација о ознакама</a>

en: Title and Post Editor
sr: Наслов и уређивач уноса

en: About Pages
sr: О странама

en: Customizing This Display
sr: Прилагођавање овог приказа

en: View
sr: Погледај

en: Version %s
sr: Издање %s

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Доступно ажурирање <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Доступно ажурирање <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Доступно ажурирање <span class="count">(%s)</span>

en: Super Admin
sr: Главно управљање

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
sr: Резултати претраге за &#132;%s&#147;

en: For more information:
sr: За више информација:

en: Delete
sr: Обриши

en: Deactivate
sr: Искључи

en: By %s
sr: Од %s

en: Caution:
sr: Напомена:

en: Attributes
sr: Особине

en: Overview
sr: Преглед

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
sr: ГРЕШКА: ви одговарате на коментар на нацрту чланка.

en: ERROR: please type a comment.
sr: ГРЕШКА: молимо вас да укуцате коментар.

en: Core Developer
sr: Градитељ основе

en: Under the Hood
sr: Испод хаубе

en: Core Developers
sr: Градитељи основе

en: WordPress is created by a worldwide team of passionate individuals.
sr: Вордпрес је направљен од стране светске екипе страствених појединаца.

en: Return to Dashboard &rarr; Updates
sr: Врати се на Контролна табла &rarr; Ажурирања

en: Welcome to WordPress %s
sr: Добродошли у Вордпрес %s

en: Go to Dashboard &rarr; Home
sr: Иди на Контролна табла &rarr; Почетак

en: Managing Pages
sr: Управљање странама

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
sr: <strong>Отпад</strong> уклања ваш чланак са овог списак и ставља га на отпад, са кога можете трајно да га обришете.

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
sr: <strong>Погледај</strong> ће приказати како ће ваш нацрт чланка изгледати ако га објавите. Погледај ће вас одвести на веб место да бисте видели чланак. Која веза је доступна зависи од стања вашег чланка.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
sr: <strong>Брза измена</strong> даје приступ у истој равни метаподацима вашег чланка, омогућавајући вам да ажурирате детаље чланка без напуштања овог екрана.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
sr: <strong>Уреди</strong> вас води на екран за уређивање тог чланка. Такође можете доћи до тог екрана притиском на наслов чланка.

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the Bulk Actions.
sr: Можете управљати коментарима направљенима на свом веб месту на сличан начин као што уређујете чланке и други садржај. Овај екран је прилагодљив на исти начин као и други екрани управљања и можете деловати на коментаре користећи везе радњи које се приказују приликом преласка, или масовне радње.

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk Actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
sr: Такође можете извести исте врсте радњи, укључујући сузавање списка користећи филтере, деловање на страну користећи везе радњи које се појављују када пређете преко реда или користећи изборник Масовне радње да бисте уређивали метаподатке за више страна одједном.

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
sr: Стране су сличне чланцима у томе што имају наслов, текст тела и повезане метаподатке, али су другачије у томе што нису део хронолошког тока блога, врста сталних чланака. Стране нису категоризоване или означене али могу имати хијерархију. Можете угнездити стране испод других страна правећи једну &#132;родитељем&#147; друге, правећи групу страна.

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
sr: Многи људи користе предност пречица са тастатуре за брже управљање својим коментарима. Користите везу са стране да бисте сазнали више.

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
sr: Управљање странама је веома слично управљању чланака и екрани могу бити прилагођени на исти начин.

en: In the <strong>Comment</strong> column, above each comment it says &#8220;Submitted on,&#8221; followed by the date and time the comment was left on your site. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site. Hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
sr: У ступцу <strong>Коментар</strong>, изнад сваког екрана каже &#132;Објављено&#8221; праћено датумом и временом када је коментар остављен на вашем веб месту. Притисак на везу датум/време ће вас одвести на тај коментар на свом веб месту. Прелазак преко било ког коментара вам даје могућност да га прихватите, да му одговорите (и прихватите), да га брзо уредите, уредите, да га обележите као непожељног или да га преместите на отпад.

en: In the <strong>Author</strong> column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and blog URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
sr: У ступцу <strong>Аутор</strong>, као додатак на име аутора, адресу е-поште и URL веб места, приказана је IP адреса коментатора. Притисак на ову везу ће вам приказати све коментаре направљене са ове IP адресе.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
sr: Можете направити групе веза користећи категорије веза. Називи категорија веза морају бити јединствени и категорије веза су одвојене од категорија које користите за чланке.

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there&#8217;s no relationship from one tag to another.
sr: Можете доделити кључне речи својим чланцима користећи <strong>ознаке</strong>. За разлику од категорија, ознаке немају хијерархију што значи да нема односа од једне до друге ознаке.

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
sr: Можете прилагодити приказ садржаја овог екрана на доста начина:

en: You can also edit or move multiple posts to the trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply.
sr: Такође можете уредити или померити на отпад више чланака одједном. Одаберите чланке на које желите да делујете користећи кутијице за штиклирање, затим одаберите радњу коју желите да урадите из изборника Масовне радње и притисните на Примени.

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
sr: Када користите Масовно уређивање можете да промените метаподатке (категорије, аутора, итд) за све изабране чланке одједном. Да бисте уклонили чланак из груписања, само притисните на x поред његовог имена у простору масовног уређивања које се појављује.

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
sr: Овај екран даје приступ свим вашим чланцима. Можете прилагодити приказ овог екрана да одговара вашем раду.

en: Screen Content
sr: Садржај екрана

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
sr: Једном када сте снимили преузету датотеку, можете користити функцију Увоз на другој поставци коју покреће Ворпрес да бисте увезли садржај са овог веб места.

en: Moderating Comments
sr: Управљање коментара

en: Available Actions
sr: Доступне радње

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
sr: Уколико увозник који вам треба није наведен, <a href="%s">претражите складиште додатака</a> да бисте видели да ли је увозник доступан.

en: Return to Updates
sr: Врати се на ажурирања

en: Adding Categories
sr: Додавање категорија

en: Adding Tags
sr: Додавање ознака

en: What&#8217;s New
sr: Шта је ново

en: Security Release | Security Releases
sr[0]: Безбедоносно издање
sr[1]: Безбедоносна издања
sr[2]: Безбедоносна издања

en: Maintenance and Security Release | Maintenance and Security Releases
sr[0]: Безбедоносно и издање одржавања
sr[1]: Безбедоносна и издања одржавања
sr[2]: Безбедоносна и издања одржавања

en: Maintenance Release | Maintenance Releases
sr[0]: Издања одржавања
sr[1]: Одржавање
sr[2]: Издања одржавања

note: translators: 1: WordPress version number.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues.
sr[0]: <strong>Издање %1$s</strong> је решило безбедоносни проблем.
sr[1]: <strong>Издање %1$s</strong> је решило неке безбедоносне проблеме.
sr[2]: <strong>Издање %1$s</strong> је решило неке безбедоносне проблеме.

en: For more information, see <a href="%s">the release notes</a>.
sr: За више података, погледајте <a href="%s">белешке о издању</a>.

note: translators: 1: WordPress version number, 2: plural number of bugs. More than one security issue.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bugs.
sr[0]: <strong>Издање %1$s</strong> је решило неке безбедоносне проблеме и поправило %2$s грешку.
sr[1]: <strong>Издање %1$s</strong> је решило неке безбедоносне проблеме и поправило %2$s грешке.
sr[2]: <strong>Издање %1$s</strong> је решило неке безбедоносне проблеме и поправило %2$s грешака.

note: translators: 1: WordPress version number, 2: plural number of bugs. Singular security issue.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bugs.
sr[0]: <strong>Издање %1$s</strong> је решило безбедоносни проблем и поправило %2$s грешку.
sr[1]: <strong>Издање %1$s</strong> је решило безбедоносни проблем и поправило %2$s грешке.
sr[2]: <strong>Издање %1$s</strong> је решило безбедоносни проблем и поправило %2$s грешака.

en: Contributing Developers
sr: Градитељи-сарадници

note: translators: 1: WordPress version number, 2: plural number of bugs.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bugs.
sr[0]: <strong>Издање %1$s</strong> је решило %2$s грешку.
sr[1]: <strong>Издање %1$s</strong> је решило %2$s грешке.
sr[2]: <strong>Издање %1$s</strong> је решило %2$s грешака.

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
sr: Постоји аутоматски снимљено издање овог чланка које је новије него издање испод. <a href="%s">Види аутоматски снимљено издање</a>

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
sr: Слика није могла бити обрађена. Молимо вас да идете назад и покушате поново.

en: In previous versions of WordPress, all importers were built-in. They have been turned into plugins since most people only use them once or infrequently.
sr: У претходним издањима Вордпреса, сви увозници су били укључени. Они су претворени у додатке пошто их већина људи користи само једном или ретко.

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
sr: Можете извести датотеку садржаја свог веб места како би га увезли у другу инсталацију или платформу. Извозна датотека ће бити у XML облику датотеке званом WXR. Чланци, стране, коментари, прилагођена поља, категорије и ознаке могу бити укључени. Можете одабрати да WXR датотека укључује само одређене чланке или стране постављајући падајуће филтере да ограничите извоз по категорији, аутору, временском распону по месецима или по стању објављивања.

en: No comments awaiting moderation.
sr: Ниједан коментар не чека преглед.

[ctx: user]
en: Mark as Spam
sr: Означи као непожељан

[ctx: user]
en: Not Spam
sr: Није непожељан корисник

en: You do not appear to have any themes available at this time.
sr: Изгледа да тренутно немате ниједну доступну тему.

en: Visit theme homepage
sr: Посетите веб страницу теме

en: Visit Theme Site
sr: Посетите веб место теме

en: Theme
sr: Тема

en: Super Admin <span class="count">(%s)</span> | Super Admins <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Главни управници <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Главни управници <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Главни управници <span class="count">(%s)</span>

en: Open this theme in the Theme Editor
sr: Отвори ову тему у уређивачу теме

en: No themes found.
sr: Нема пронађених тема.

en: Network Disable
sr: Онемогући за мрежу

en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Омогућене <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Омогућене <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Омогућене <span class="count">(%s)</span>

en: Enable this theme
sr: Омогући ову тему

en: Delete this theme
sr: Обриши ову тему

en: Disable
sr: Онемогући

en: Disable this theme
sr: Онемогући ову тему

en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Онемогућене <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Онемогућене <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Онемогућене <span class="count">(%s)</span>

en: Suggested height is <strong>%1$d pixels</strong>.
sr: Препоручена висина је <strong>%1$d пиксела</strong>.

en: Suggested width is <strong>%1$d pixels</strong>.
sr: Препоручена ширина је <strong>%1$d пиксела</strong>.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> tall.
sr: Слике би требало да буду високе најмање <strong>%1$d пиксела</strong>.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> wide.
sr: Слике би требало да буду широке најмање <strong>%1$d пиксела</strong>.

en: Broken Theme:
sr: Неисправна тема:

en: Broken <span class="count">(%s)</span> | Broken <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Неисправне <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Неисправне <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Неисправне <span class="count">(%s)</span>

en: Show header text with your image.
sr: Прикажи текст заглавља са мојом сликом.

en: Header Text
sr: Текст у заглављу

en: About
sr: О

en: Enter title here
sr: Унесите наслов овде

en: Target
sr: Одредиште

en: All
sr: Сви

en: Select All
sr: Изабери све

en: %s ago
sr: %s раније

en: Path
sr: Путања

en: Restore
sr: Поврати

en: Edit comment
sr: Уреди коментар

en: Collapse Sidebar
sr: Скупи бочну траку

en: Actions
sr: Радње

en: Set as background
sr: Постави као позадину

en: Set as header
sr: Постави као заглавље

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
sr: Можете одабрати од подразумеваних слика заглавља теме или користити своју. Такође можете да прилагодите како се ваши наслов и поднаслов веб места приказују.

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
sr: Овај екран се користи за прилагођавање одељка заглавља ваше теме.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
sr: Уколико ваша тема има више од једне подразумеване слике заглавља или сте отпремили више од једне слике прилагођеног заглавља, имате могућност да Вордпрес приказује другу случајну слику на свакој страници вашег веб места. Притисните дугме случајно &#0132;Случајно&#0147; поред одељка Отпремљене слике или Подразумеване слике да бисте омогућили ову особину.

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%1$s">General Settings</a> section.
sr: За већину тема, текст заглавља је ваш наслов и поднаслов веб места, као што је одређено у одељку <a href="%1$s">општа подешавања</a>.

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you&#8217;d like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
sr: Неке теме долазе са укљученим додатним упакованим сликама за заглавље. Уколико видите више приказаних слика, изаберите једну која вам се допада и притисните на дугме &#0132;Сачувај измене&#0147;.

[ctx: plugin]
en: Installed
sr: Постављен

en: Collapse
sr: Скупи

en: If you don&#8217;t want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
sr: Уколико уопште не желите да се слика заглавља приказује на вашем веб месту, притисните дугме &#0132;Уклони слику у заглављу&#0147; на дну одељка Слика у заглављу на овој страници. Уколико касније желите да поново омогућите слику заглавља, само је потребно да одаберете једну од других могућности слика и да притиснете &#8220;Сачувај измене&#8221;.

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
sr: Прескочи исецање, објави слику каква јесте

note: translators: %s is the theme name in the Customize/Live Preview pane
en: You are previewing %s
sr: Прегледате %s

en: Or choose an image from your media library:
sr: Или изаберите слику из своје библиотеке садржаја:

en: Select comment
sr: Изаберите коментар

en: Select %s
sr: Изаберите %s

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
sr: Можете поставити прилагођену слику у заглављу за своје веб место. Једноставно отпремите слику и исеците је и ново заглавље ће се одмах почети да се користи. Другачије, можете користите слику која је већ отпремљена у вашу Библиотеку садржаја притиском на дугме &#0132;Одабери слику&#0147;

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
sr: Ознаке могу бити селективно претворене у категорије користећи <a href="%s">претварач ознака у категорије</a>.

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
sr: Можете обрисати категорије веза преко масовних радњи, али та радња не брише везе у тој категорији. Уместо тога, помера их у подразумевану категорију веза.

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box:
sr: Прављење стране је веома слично прављењу чланка и екрани могу бити прилагођени на исти начин користећи повуци и пусти, језичак Подешавања екрана и проширивањем/скупљањем кутијица које изаберете. Овај екран такође има простор за писање без ометања, доступан и у режиму Видљиво и у режиму Текст преко дугмади за приказ преко целог екрана. Уређивач страна углавном ради исто као уређивач чланака али постоје неке особине посебно везане за стране у кутијици Особине стране:

en: Skip to main content
sr: Скочи на главни садржај

en: Main content
sr: Главни садржај

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
sr: Можете изабрати слику која ће бити приказана на врху вашег веб места отпремањем са свог рачунара или одабиром из своје библиотеке садржаја. Након одабира слике моћи ћете да је исечете.

[ctx: Plugin Installer]
en: Favorites
sr: Омиљени

en: This screen allows you to edit four fields for metadata in a file within the media library.
sr: Овај екран вам омогућује да уредите четири поља за метаподатке датотеке у библиотеци садржаја.

en: In the <strong>In Response To</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If the bubble is gray, you have moderated all comments for that post. If it is blue, there are pending comments. Clicking the bubble will filter the comments screen to show only comments on that post.
sr: У ступцу <strong>Као одговор на</strong> постоје три дела. Текст је назив чланка који је инспирисао коментар и повезује ка уређивачу чланка за тај унос. Веза Види чланак води на тај чланак на вашем веб месту. Мали мехур са бројем у себи приказује колико је прихваћених коментара тај чланак добио. Уколико је мехур сив, управљали сте свим коментарима тог чланка. Уколико је плав, постоје коментари који чекају преглед. Притисак на мехур ће филтрирати екран коментара тако да приказује само коментаре на том чланку.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
sr: У одељку Текст у заглављу ове странице, можете одабрати да ли желите да прикажете овај текст или да га сакријете. Такође можете да одаберете боју за текст притиском на дугме Изабери боју и уношењем исправне HTML хекс вредности (нпр: &#0132;#ff0000&#0147; за црвену) или одабиром боје користећи бирача боја.

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
sr: Такође можете да одаберете боју позадине притиском на дугме Изабери боју и уношењем исправне HTML хекс вредности (нпр: &#0132;#ff0000&#0147; за црвену) или одабиром боје користећи бирача боја.

en: Choose a Background Image
sr: Одабери слику у позадини

en: Choose a Custom Header
sr: Одабери прилагођено заглавље

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
sr: Отпремљена датотекa није исправна слика. Молимо вас да покушате поново.

[ctx: media item]
en: Edit
sr: Уреди

[ctx: color]
en: Default: %s
sr: Подразумевана: %s

[ctx: column name]
note: translators: column name
en: Uploaded to
sr: Отпремљено на

en: <strong>Parent</strong> - Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
sr: <strong>Родитељ</strong> - Категорије, за разлику од ознака, могу имати хијерархију. Можете имати категорију Џез и испод ње подкатегорије за Би-Бап и Биг бенд. Потпуно необавезно. Да бисте направили подкатегорију, само изаберите другу категорију из падајућег изборника Родитељ.

en: Publish Settings
sr: Подешавања објављивања

en: Inserting Media
sr: Уметање садржаја

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
sr: Неколико кутијица на овом екрану садржи подешавања о томе како ће ваш садржај бити објављен, укључујући:

en: <strong>Format</strong> - Post Formats designate how your theme will display a specific post. For example, you could have a <em>standard</em> blog post with a title and paragraphs, or a short <em>aside</em> that omits the title and contains a short text blurb. Please refer to the Codex for <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">descriptions of each post format</a>. Your theme could enable all or some of 10 possible formats.
sr: <strong>Облик</strong> - Облици чланка одређују како ће ваша тема приказати одређени чланак. На пример, можете имати <em>уобичајени</em> чланак блога са насловом и пасусима или кратку цртицу <em>са стране</em> која изоставља наслов и садржи кратак текст. Молимо вас да погледате на Документацији за <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">описе сваког облика чланка</a>. Ваша тема може да омогући све или само неке од 10 доступних облика.

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
sr: Поље за наслов и велики простор за уређивање чланка су учвршћени у месту, али можете да промените места свих других кутијица користећи повуци и пусти. Такође их можете умањити или проширити притиском на траку наслова сваке кутијице. Користите језичак Подешавања екрана да откријете још кутијица (Одломак, Шаљи повратне везе, Прилагођена поља, Дискусија, Подложак, Аутор) или да изаберете распоред са једним или два ступца за овај екран.

en: Don&#8217;t forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you&#8217;re done!
sr: Не заборавите да притиснете на дугме &#0132;Сачувај измене&#0147; када завршите!

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
sr: Да бисте користили слику у позадини, једноставно је отпремите или одаберите слику која је већ отпремљена у вашу датотеку садржаја притиском на дугме &#0132;Одабери слику&#0147; Можете приказати један примерак своје слике или је поплочати тако да испуњава екран. Можете имати своју позадину учвршћену у месту тако да се садржај вашег веб места помера преко ње, или можете имати да се креће са вашим веб местом.

en: If you are looking to use the link manager, please install the <a href="%s">Link Manager</a> plugin.
sr: Уколико тражите да користите управљача веза, молимо вас поставите додатак <a href="%s">Link Manager</a>.

en: You can also embed media from many popular websites including Twitter, YouTube, Flickr and others by pasting the media URL on its own line into the content of your post/page. Please refer to the Codex to <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">learn more about embeds</a>.
sr: Такође можете да угнездите садржај са многих популарних веб места укључујући Твитер, Јутјуб, Фликер и других лепећи URL садржаја на свом самосталном реду у тексту вашег чланка/стране. Молимо вас да погледате Документацију <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">да бисте сазнали више о угнежђивањима</a>.

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
sr: Можете отпремити и уметнути садржај (слике, звучне записе, документе, итд) притиском на дугме Додај садржај. Можете одабрати од слика и датотека које сте већ отпремили у библиотеку садржаја или отпремити нови садржај да бисте га додали својој страни или чланку. Да бисте направили галерију слика, одаберите слике за додавање и притисните на дугме &#0132;Направи нову галерију&#0147;.

en: Draft created on %1$s at %2$s
sr: Нацрт направље %1$s у %2$s

en: Loading&hellip;
sr: Учитавање&hellip;

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you&#8217;re reconnected.
sr: <strong>Веза је прекинута.</strong> Чување је онемогућено док се поново не повежете.

en: We&#8217;re backing up this post in your browser, just in case.
sr: Правимо резерву овог чланка у вашем прегледачу, за сваки случај.

[ctx: Background Attachment]
en: Attachment
sr: Прилог

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
sr[0]: %s страна је враћенa са отпада.
sr[1]: %s стране су враћене са отпада.
sr[2]: %s страна је враћено са отпада.

en: %s page updated. | %s pages updated.
sr[0]: Страна је ажурирана.
sr[1]: %s стране су ажуриране.
sr[2]: %s страна је ажурирано.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
sr[0]: %s страна није ажурирана, неко је уређује.
sr[1]: %s стране нису ажуриране, неко их уређује.
sr[2]: %s страна није ажурирано, неко их уређује.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
sr[0]: %s страна је трајно обрисана.
sr[1]: %s стране су трајно обрисане.
sr[2]: %s страна је трајно обрисано.

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
sr[0]: %s страна је померена на отпад.
sr[1]: %s стране су померене на отпад.
sr[2]: %s страна је померено на отпад.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
sr[0]: %s чланак је враћен са отпада.
sr[1]: %s чланка су враћена са отпада.
sr[2]: %s чланака су враћена са отпада.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
sr[0]: %s чланак је трајно обрисан.
sr[1]: %s чланка су трајно обрисана.
sr[2]: %s чланака су трајно обрисана.

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
sr[0]: %s чланак је померен на отпад.
sr[1]: %s чланка су померена на отпад.
sr[2]: %s чланака су померена на отпад.

en: Tag updated.
sr: Ознака је ажурирана.

en: Tag not added.
sr: Ознака није додата.

en: Tag not updated.
sr: Ознака није ажурирана.

en: Tags deleted.
sr: Ознака је обрисана.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
sr[0]: %s чланак није ажуриран, неко га уређује.
sr[1]: %s чланка нису ажурирана, неко их уређује.
sr[2]: %s чланака нису ажурирана, неко их уређује.

en: Categories deleted.
sr: Категорије су обрисане.

en: Tag added.
sr: Ознака је додата.

en: Tag deleted.
sr: Ознака је обрисана.

en: Category not added.
sr: Категорија није додата.

en: Category not updated.
sr: Категорија није ажурирана.

en: IP address:
sr: IP адреса:

en: Category added.
sr: Категорија је додата.

en: Category deleted.
sr: Категорија је обрисана.

en: Category updated.
sr: Категорија је ажурирана.

en: Looking for %1$s in %2$s
sr: Тражење %1$s у %2$s

en: Welcome to WordPress&nbsp;%s
sr: Добродошли у Вордпрес&nbsp;%s

en: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
sr: <a href="http://sr.forums.wordpress.org/" target="_blank">Форуми подршке</a>

en: Type
sr: Врста

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
sr: Хвала вам за стварање са <a href="%s">Вордпресом</a>.

en: All comment types
sr: Све врсте коментара

en: A red bar on the left means the comment is waiting for you to moderate it.
sr: Црвена трака лево значи да коментар чека ваш преглед.

en: Keyboard users: When you&#8217;re working in the visual editor, you can use <kbd>Alt + F10</kbd> to access the toolbar.
sr: Корисници тастатуре: када радите у видљивом уређивачу, можете користити <kbd>Alt + F10</kbd> како бисте приступили траци са алаткама.

en: The Customizer allows you to preview changes to your site before publishing them. You can also navigate to different pages on your site to preview them.
sr: Прилагођавач вам омогућује да прегледате измене на свом веб месту пре него што их објавите. Такође се можете кретати на друге странице свог веб места како би их прегледали.

note: translators: 1: Plugin name and version
en: Update %s now
sr: Ажурирај %s сада

en: More Details
sr: Више детаља

[ctx: Plugin installer group title]
en: Tools
sr: Алатке

note: translators: 1: Plugin name and version.
en: Install %s now
sr: Постави %s сада

en: %s failed to embed.
sr: Угнежђивање за %s није успело.

en: Select Page
sr: Одабери страницу

[ctx: Plugin Installer]
en: Beta Testing
sr: Испробавање бете

[ctx: Plugin installer group title]
en: Performance
sr: Учинак

[ctx: Plugin installer group title]
en: Social
sr: Друштвени

en: Select bulk action
sr: Одабери масовну радњу

[ctx: uploaded files]
en: All (%s) | All (%s)
sr[0]: Све (%s)
sr[1]: Све (%s)
sr[2]: Све (%s)

[ctx: detached files]
en: Unattached (%s) | Unattached (%s)
sr[0]: Непридружено (%s)
sr[1]: Непридружено (%s)
sr[2]: Непридружено (%s)

[ctx: uploaded files]
en: Trash (%s) | Trash (%s)
sr[0]: Отпад (%s)
sr[1]: Отпад (%s)
sr[2]: Отпад (%s)

en: Customizer API
sr: API прилагођивача

en: Release Lead
sr: Вођа издања

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sr[0]: Сви <span class="count">(%s)</span>
sr[1]: Сви <span class="count">(%s)</span>
sr[2]: Сви <span class="count">(%s)</span>

[ctx: link name]
en: Name
sr: Име

[ctx: adjective]
note: translators: comment type radio button
en: Pending
sr: Чека

en: The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Line breaks will be converted to paragraphs automatically.
sr: Режим Текст вам омогућава да унесете HTML уз свој садржај текста чланка. Нови редови ће аутоматски бити претворени у пасусе.

en: You can insert media files by clicking the icons above the post editor and following the directions. You can align or edit images using the inline formatting toolbar available in Visual mode.
sr: Можете уметнути датотеке садржаја притиском на иконице изнад уређивача чланка и пратећи упутства. Можете поравнати или уредити слике користећи траку са алаткама доступну у режиму Видљиво.

en: Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls.
sr: Режим Видљиво вам даје уређивач „Шта видиш то и добијеш“. Притисните да последњу иконицу у реду да бисте добили други ред контрола.

en: Filter by category
sr: Филтрирај по категорији

en: <strong>Post editor</strong> - Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab.
sr: <strong>Уређивач чланка</strong> - Унесите тест свог чланка. Постоје два режима уређивања: Видљиво и тескт. Одаберите режим притиском на одговарајући језичак.

en: All categories
sr: Све категорије

en: Filter by comment type
sr: Филтрирај по врсти коментара

note: translators: 1: User's display name.
en: %s has been logged out.
sr: %s је одјављен.

en: You are now logged out everywhere else.
sr: Сада сте свуда другде одјављени.

en: You don't have permission to attach files to this post.
sr: Немате дозволу да придружите ове датотеке овом чланку.

en: This preview is unavailable in the editor.
sr: Овај преглед није доступан у уређивачу.

en: Could not log out user sessions. Please try again.
sr: Није могуће одјавити корисникове сеансе. Молимо вас да покушате поново.

en: Customizer Options
sr: Могућности прилагођивача

[ctx: term parent]
en: Parent
sr: Родитељ

en: You don't have permission to upload files.
sr: Немате дозволу да отпремате датотеке.

[ctx: Placeholder is the document title from the preview]
en: Customize: %s
sr: Прилагоди: %s

[ctx: Placeholder is the document title from the preview]
en: Live Preview: %s
sr: Преглед уживо: %s

en: You can now manage and live-preview Custom Header in the <a href="%1$s">Customizer</a>.
sr: Сада можете управљати и прегледати прилагођена заглавља у <a href="%1$s">прилагођавачу</a>.

en: You can now manage and live-preview Custom Backgrounds in the <a href="%1$s">Customizer</a>.
sr: Сада можете управљати и прегледати прилагођене позадине у <a href="%1$s">прилагођавачу</a>.

[ctx: Plugin Installer]
en: Recommended
sr: Препоручени

en: Thank you for updating! WordPress %s helps you focus on your writing, and the new default theme lets you show it off in style.
sr: Хвала вам за ажурирање! Вордпрес %s вам помаже да се усредсредите на своје писање и нова подразумевана тема вам омогућава да га покажете са стилом.

en: Continued improvements to inline code documentation have made the <a href="%s">developer reference</a> more complete than ever.
sr: Настављено унапређење документације кода направило је <a href="%s">градитељску референцу</a> завршенијом него пре.

en: Developer Reference
sr: Градитељска референца

en: %s tells WordPress to handle the complexities of document titles.
sr: %s каже Вордпресу да реши сложеност наслова докумената.

note: translators: %s: "<title>" tag
en: %s tags in themes
sr: %s ознаке у темама

en: Complex Queries
sr: Сложени упити

en: Plugin recommendations
sr: Препоруке додатака

en: Log out everywhere
sr: Одјавите се свуда

en: Vine embeds
sr: Угнежђивања са Vine-а

en: Right now, WordPress %1$s is already translated into %2$s languages, with more always in progress. You can switch to any translation on the <a href="%3$s">General Settings</a> screen.
sr: Тренутно је Вордпрес %1$s већ преведен на %2$s језика. Можете променити на било који превод на екрану <a href="%3$s">Општа подешавања</a>.

en: The Finer Points
sr: Финији детаљи

en: Your content always takes center stage, whether viewed on a phone, tablet, laptop, or desktop computer.
sr: Ваш садржај увек заузима средишње место, било да је гледан са телефона, таблета, лаптопа или стоног рачунара.

en: Distraction-free writing
sr: Писање без ометања

en: Choose a language
sr: Одаберите језик

en: Sometimes, you just need to concentrate on putting your thoughts into words. Try turning on <strong>distraction-free writing mode</strong>. When you start typing, all the distractions will fade away, letting you focus solely on your writing. All your editing tools instantly return when you need them.
sr: Некада само желите да ставите своје мисли у речи. Покушајте укључивање <strong>режима писања без ометања</strong>. Када почнете са куцањем, сво ометање ће се уклонити, дозвољавајући вам да се усредсредите само на своје писање. Све ваше алатке за уређивање ће се одмах вратити када вам затребају.

en: The straightforward typography is readable on any screen size.
sr: Типографија је читљива на свакој величини екрана.

en: Twenty Fifteen has flawless language support, with help from <a href="%s">Google&#8217;s Noto font family</a>.
sr: Twenty Fifteen има беспрекорну језичку подршку, уз помоћ <a href="%s">Гуглове Noto фамилије</a>.

en: Introducing Twenty&nbsp;Fifteen
sr: Представљамо Twenty&nbsp;Fifteen

en: Our newest default theme, Twenty Fifteen, is a blog-focused theme designed for clarity.
sr: Наша најновија подразумевана тема, Twenty Fifteen, је тема усредсређена на блог направљена за јасноћу.

en: If you&#8217;ve ever worried you forgot to sign out from a shared computer, you can now go to <a href="%s">your profile</a> and log out everywhere.
sr: Уколико сте било када били забринути да сте заборавили да се одјавите са дељеног рачунара, сада можете ићи на <a href="%s">свој профил</a> и одјавите се свуда.

en: The <a href="%s">plugin installer</a> suggests plugins for you to try. Recommendations are based on the plugins you and other users have installed.
sr: <a href="%s">Постављач додатака</a> предлаже додатке за вас како бисте их испробали. Препоруке су засноване на додацима које сте ви и други корисници поставили.

en: Embedding videos from Vine is as simple as pasting a URL onto its own line in a post. See the <a href="%s">full list</a> of supported embeds.
sr: Угњежђивање видео снимака са Vine-а једноставним лепљењем његовог URL-а у свој ред у чланку. Погледајте <a href="%s">пун списак</a> подржаних угњежђивања.

en: You can enable distraction-free writing mode using the icon to the right. This feature is not available for old browsers or devices with small screens, and requires that the full-height editor be enabled in Screen Options.
sr: Можете омогућити режим писања без ометања користећи иконицу десно. Ова особина није доступна на старијим прегледачима или уређајима са малим екранима и захтева да уређивач пуне висине буде укључен под Подешавања екрана.

en: Expanded JavaScript APIs in the customizer enable a new media experience as well as dynamic and contextual controls, sections, and panels.
sr: Проширени Јаваскриптов API у прилагођавачу омогућава нови доживљај садржаја као и динамичне и условне контроле, секције и панеле.

en: Metadata, date, and term queries now support advanced conditional logic, like nested clauses and multiple operators &mdash; %s.
sr: Упити метаподатака, датума и чланова сада подржавају напредну условну логику, као разгранате услове и више знакова &mdash; %s.
